Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gonosz valóban létezik?

A gonosz valóban létezik?

Figyelt kérdés

Arra jöttem rá, hogy a gonosz jelen van a hétköznapokban. Lehet furán fog hangzani, de azért megosztom veletek.


Tehát. A gonosz jelen van a hétköznapokban, hogy megkísértsen. Amikor valaki függőségben szenved tudja, hogy nem szabad még egy felest meginni. De jön egy kísértés, megpróbál ellenállni, de nem megy és lehúzza. Eközben elképzelem, ahogy a Sátán ott áll mögötte és felnevet, hogy :"na tessék, te gyönge megint feladtad". Vagy amikor jön haza az ember az edzésből és megkíván egy süteményt. Tudja, hogy nem lehet, nem most. De jön a kísértés és pakk. Már meg is ette. Utána meg bűntudatot érez, hogy rossz kedve lesz. A gonosz meg örvendezik.


Úgy gondolom, ez van az érzelmek terén is. Az irigység, a rosszindulat, az önzőség. Tudja az ember, hogy nem szabad ilyennek lenni, mégis enged a kísértésnek és jól kibeszéli az embert, lenézi és megveti. Tudom jól, hogy a szomszédom gazdag, miért fájna neki ha elvennék tőle 1milliót?


Tehát nem azt mondom, hogy az emberek nem gonoszak. A döntés az emberé. Jó példa erre Ted Bundy sorozatgyilkos. Jóképű sportos elegáns fiatalember. Lehetett volna egy híres bankár is, vagy politikus. Inkább a villamosszékben égett porrá 40es évei végén. Az ő választása volt, hogy nőket gyilkos meg.


A gonosz jelen van a világban. Az apró kísértésekben, melyek nagyobb problémákat szülnek. Megrontja az emberi természetet, majd a vesztébe küldi. Ez a gonosz célja, hogy saját magunkat alázzuk meg és tudatlanul zuhanjunk a vesztünkbe, miközben átkozunk mindent és mindenkit.


Ti mit gondoltok erről?



2018. júl. 24. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen!
2018. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

A keresztény tanítás szerint a sátán valóban létezik, de azt azért ne akard már rákenni, hogy ő miatta eszel sütit edzés után.

Sajnos egyre gyakrabban látom, hogy saját felelősségük palástolására előtérbe tolják a sátánt, hogy "bizony ő tette, nem én". Pedig nem, az a helyzet, hogy te etted meg a sütit, te vagy érte a felelős. Nincs önuralmad, nem mondom hogy nekem van, de nem is kendőzöm el, nem próbálom másra kenni.

2018. júl. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

“Tehát nem azt mondom, hogy az emberek nem gonoszak. A döntés az emberé.” fentebb már említettem, hogy az ember a felelős mindenért amit tesz nem más. Senki nem fog rá semmire semmit. Lehet választani a gonosz és a jó között, miképp az edzés és a sütizés között is.

Én csak annyit mondok, hogy a gonosz adja meg az itolsó lökést.

2018. júl. 25. 00:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt eleve nem mindenki érez bűntudatot.

Másrészről nem kell ahhoz semmilyen gonosz, hogy az ember megkívánjon valamit, ami neki örömet okoz (vagy legalábbis amiről azt hiszi, hogy örömet okoz).

Harmadrészt a bűntudat eleve az adott társadalmi konvencióktól és a neveléstől függ. Gyakorlatilag mind időben, mind térben teljesen eltér hogy kinek mennyire természetes vagy bűnös dolog valami.

Szóval ez így elég megalapozatlan.

2018. júl. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen! A rokonaim bőrébe bújva.
2018. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Mo.-n tutira.
2018. júl. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

Szia!


A Bibliában az Úr Jézus Krisztus „emberölő”-nek nevezte Sátánt. Akiket Sátán hazugságaival belevisz a bűnök elkövetésébe, azokat egyedül hagyja a bűnben, a rosszban, hogy azután lelkileg, testileg, idegileg a nyomorba, a pusztulásba döntse őket. A bűn kipróbálása, sorozatos elkövetése és megszokása végül halálhoz vezet.


A csalás, a hazugság méretei az embergyilkosságig terjednek, méghozzá évezredek óta. Sátán szedi az áldozatait, „átváltoztatva magát világosság angyalának” (2Korinthus 11,14–15), és „ordító oroszlánként szertejárva” (1Péter 5,8), amint a bibliai hasonlat mondja. „Ama régi kígyó, aki neveztetik ördögnek és Sátánnak, mind az egész föld kerekségét elhiteti” (Jelenések 12,9). Az ember bűnbeesése révén ő lett „e világ fejedelme” – amint Jézus nevezte őt (János 14,30).


Üdv. Péter

2018. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
hát nagy felfedezés! Lassan egy tömbbe áll a szenvedés, amit a gonosz okoz az embereknek, az állatoknak, a természetnek, a világnak. Hát nem úgy adja a névjegyét: Jó napot, Dr. Gonosz Ottó vagyok - hanem anyós, meny, szomszéd, főnök, rabló, pénzhajhász környezetromboló, "békefenntartó öldöklő, robbantó, nukleáris kísérletező "tudós" stb.
2018. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem van gonosz, de messze nem úgy, ahogy ezt a hívők szeretik elképzelni (áll mögötted, miközben iszol... :D Ez mondjuk tényleg megtörtént az Odaátban, de ott messze nem Lucifer a leggonoszabb szereplő. Nekem inkább kedvenc)

Az ember bármikor cselekdhet rosszul, és ezt általában nem egy külső hatás, hanem a saját személye váltja ki. Csakhogy a példádnál maradjak. Az a következő feles azért csúszik le mégiscsak az ember torkán, mert az illető tudat alatt már hozzászokott a folyamatos iváshoz, mindenféle következmény nélkül. Hidd el, ha valakinek már származott komolyabb egészségügyi gondja az alkohol miatt nem fog még egy felest inni.

Nem a felelősséget kéne hárítani képzelt személyekre, hanem szembenézni magaddal. "Igen, elrontottam. Mit fogok tenni, hogy legközelebb ne történjen meg?" Így. Ha sok sütit eszel, vagy hagyd abba, vagy edz mellé.

2018. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Isten Fiaként, s így a láthatatlan szellemi valóság ismerőjeként, tanított Sátán létezéséről, az ember ellenségéről; Őt magát háromszor meg is kísértette (Mát 4,1-11).


Pál apostol a következőket írja:

Eféz.


2,1 Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2,2 Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik


6,12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.

2018. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!