Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Miért gondoljátok,...

Hívők! Miért gondoljátok, hogy Isten valóban létezik? Nem hívők! Miért gondoljátok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 23:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok hívő, de nem gondolom azt, hogy Isten nem létezik. Azt gondolom, hogy nem úgy létezik, ha létezik, ahogyan az a Bibliában, vagy bármely más vallás szerint le van írva. Semmi alapja nincs annak, hogy egyik vagy másik vallás dogmáit előnyben részesítsem, vagy kizárólagosan igaznak tekintsem egy másikéhoz képest.


Ami érdekel a vallásokban, az a közös nevezőjük, az a látásmód, ahogyan megpróbálják megragadni a transzcendenst.

2016. dec. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

Jó párszor volt mostanában ez a kérdés. Szerinted mi újat tudhatsz még meg, ha te is kiírod?

...ráadásul te is rosszul? Mert fogadjunk, hogy te sem csak a keresztények istenére gondoltál.

2016. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Én Isten létét elsősorban nem "gondolom", hanem érzem és hiszem. Alapjaiban meg kell különböztetni a hit és a tudás fogalmát, a kettő egymást nem kizáró, de nem is feltételező, független fogalom.


Szerintem hinni nem konceptuálisan kell elsősorban (konceptuálisan inkább az hisz, aki neveltetési hívő, akibe belesulykoltak egy hit-koncepciót, nem pedig maga fedezte fel, miben hisz).

Én keresztény vagyok, és nem neveltek egyértelműen hívőnek a szüleim. Különböző transzcendens élmények irányították a figyelmemet a hitre, és bármilyen furcsán hangzik is, bizonyos álmok is.

Az életben nagyon szkeptikus természetű, kritikus ember vagyok, és a hitemben is sok a kétely, amivel meg kell küzdenem.


De alapvetően azt gondolom, a hit maga is valóban kegyelem által van, Isten valamilyen módon kijelenti magát az életedben, és ebből a kegyelemből fakadóan hinni kezdesz. Ha nem jelenti ki magát, valószínűbb, hogy nem kezdesz hinni.

2016. dec. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nem vesztek rajta semmit. Ha igazam lesz akkor Menyország jön, ha meg nincs Isten, na bum, legalább becsületesen éltem
2016. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvetően mindig is volt "Jézus-érzésem", valahol mindig tudtam, hogy Ő az Isten. De csak pár éve tértem meg, elkezdtem kutatni a Bibliát, stb. Amikor anatómiát, kémiát, élettant vagy alkalmazott biológiát tanultam, sehogy sem áll össze például a törzsfejlődés sem, most már tudom, hogy miért. Természettudományokat máig tanulok, engem az is Istenhez vezet (azaz megerősít), sokkal logikusabb és sokkal mélyebbre jutok, ha teremtőt feltételezek és jobban összeáll a kép is. Sokat olvasok filozófikusokat, Isten-érveket, nagyon el lehet ezekben mélyülni, sokat lehet tanulni. Biblia alapján elkezdtem megismerni, leleplezni a személyiségem hibáit. Nagyszerű pszichológia könyv is, pláne a Római levél:) Róma 6-8 nagyon vad, de úgy az egész levél igen összetett és nagyon mély.

Szóval alapvetően hitből jutottam meggyőződésre, és haladok előre, épülök Jézusban. Van még mit fejlődnöm

(Evós vitába nem fogok belemenni, előre szólok)

2016. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%

"Nem vesztek rajta semmit."

De, és nagyon is sokat veszítesz. A kevésbé szelíd hittestvéreid miatt létezik ma még egyáltalán szív-, vese-, cukor-, stb. betegség és kéz, láb, stb. nélküli vagy rossz fogú, vagy kopasz ember.


A vallási rituális gyilkosságokról nem is beszélve.

2016. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Akkor ha valaki lelő valakit a te nevedbe, te leszel a hibás, mocskos gyilkos.
2016. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem gyilkos, hanem felbujtó.

Már, ha tényleg én vettem rá.

2016. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 KZitus ***** válasza:
55%

Szia


Én azért gondolom hogy létezik, mert számtalan bizonyítékot találtam rá, naponta érzem a seítségét, törődését.

„Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” Zsidók 3:4. Mivel minden háznak — legyen az bármilyen egyszerű is — kell legyen építője, ezért a sokkal bonyolultabb világegyetemet és a földi élet rendkívüli változatosságát is minden bizonnyal egy építő hozta létre. És ha elismerjük azon emberek létét, akik létrehoztak például repülőgépeket, televíziókat és komputereket, vajon nem kellene elismernünk annak a Valakinek a létét is, aki agyat adott az embereknek, hogy mindezt meg tudják tenni?

2016. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"számtalan bizonyítékot találtam rá, naponta érzem a seítségét, törődését."

Mondanál egy bizonyítékot? Mert ez nem az.


„Természetesen minden háznak van építője"

Idáig rendben van.


"aki pedig mindent megalkotott, az Isten az”

Na, EZT kellene bizonyítani.


"Mivel minden háznak — legyen az bármilyen egyszerű is — kell legyen építője, ezért a sokkal bonyolultabb világegyetemet és a földi élet rendkívüli változatosságát is minden bizonnyal egy építő hozta létre."

Ez egyáltalán nem biztos! Főleg, mivel sok olyan törvényt ismerünk, ami a világot alakította - ALKOTÓ NÉLKÜL, magától - viszont egy olyan fizikai jelenséget sem ismerünk, ami házat építene.


"vajon nem kellene elismernünk annak a Valakinek a létét is"

Ha találkoznánk vele, ÉS tudná bizonyítani, hogy ő hozta létre... de ilyen nincs.

2016. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!