Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HA létezik isten, akkor miért...

HA létezik isten, akkor miért hagyja, hogy szenvedjenek az emberek? Miért nem tesz valamit?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 19:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Mert szolgafajnak teremtette az embert de amint látta hogy még arra se jók elhagyta a Földet és ígyhagyta az egészet.
2018. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
64%
Isten valóban létezik. Ezt én is megtapasztaltam már a saját életemben. Mondjuk én elég fogékony vagyok az ilyesmi dolgokra. Angyalokat is küld, akik emberi alakot vesznek fel és terelnek minket a helyes irányba. Én is találkoztam eggyel! Ha nem velem történik, nem hiszem el. Ezt nem lehet így racionálisan elmagyarázni, de konkrétan érzed hogy terelve vagy, nagy fájdalmak és leckék árán. Nagyon kemény. De ezt nem te választod és nem tudsz elfutni ez elől. Ja, és felnőtt vagyok, köszönöm jól vagyok, és nem bolondultam meg mielőtt bárki kérdezné :D 30N
2018. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
27%

"Az itt válaszolók felnőttek?"

Nem. Isten gyermekei vagyunk. Szabad felnőni így, József Attila szavával:


"Én mondom: Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kisérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem! "

2018. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
24%
Konkrétan milyen emberek szenvednek? Csak mert most a 21. században olyan arany életed van, amilyenről száz éve még a királyok sem álmodhattak. Te mitől szenvedsz?
2018. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
21%

"HA létezik isten, akkor miért hagyja, hogy szenvedjenek az emberek? Miért nem tesz valamit?"


Rég kész. Az Úr Jézus elvégzett mindent, most az egyénen múlik, hogy merre tovább.

2018. júl. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
81%

"Konkrétan milyen emberek szenvednek"


Nos ha ez lenne az Arany élet, akkor valami nagy baj lehet azzal az értelmezéssel, mit jelent "aranyéletet" élni.


Személyesen nem ilyennek képzelem az "arany életet".

Főleg nem amit maga a Teremtő ígért.

Ha emberi szemszögből nézzük, akkor sem lehet 'aranynak" nevezni, de még réznek sem. Sok helyen még a rézért is többet adnak, mint egy ember életért.


Azzal, hogy a tudomány és a technika fejlődik, még az emberi társadalom erkölcsi értéke morálja a nulla alatti szinten van.

Hiába az okos telefon, a plazma tévé, a nyugati kocsik, stb. Az ember nincs biztonságban, nem élhet örökké, és bármikor balesetet szenvedhet, vagy halálosan megbetegedhet, akkor aztán mehet a technikájával ahova akar.

Hangsúlyozom, nem a technikával van a baj. Hanem az emberek értékrendjével, önző egoista magatartásával.

Isten vezetése nélkül, olyan dolgokat láthatunk halhatunk, ami minden jó érzésű embert elszomorít.

Mikor lányokat adnak el szexrabszolgának, etnikai tisztogatások háborúk, terrorizmus, politikai csatározások, éhezések, kizsákmányolások folynak.


Akkor lesz arany élete az embernek, ha ezek soha sehol nem fognak megtörténni, és megszűnik a halál a betegség, és minden ami most még "elkeserítheti" az emberek életét.

2018. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
27%

Nos a Teremtő nem ígért ilyen arany életet. Jézus azt mondja, "ne aggodalmaskodjatok a holnapért... nézzétek az égi madarakat, nem vetnek, nem aratnak" mégis milyen jól elvannak.


Olyasmit kérsz számon Istentől amit Ő soha nem ígért. Adott nekünk egy nagyszerű életet, szeressük, vigyázzunk rá, meg egymásra, ez a dolgunk.

2018. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert azzal szórakozik, hogy próbálgasson minket, hátha elhagyjuk őt a bajok miatt, és akkor ő jól pokolra tud minket küldeni. Ő egy hatalmas troll.
2018. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A nép hiteője ***** válasza:
Mit kene tegyen? Nem Isten orszagaban hanek a satan kiralysagaban elunk.
2018. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
42%

"Mit kene tegyen? Nem Isten orszagaban hanek a satan kiralysagaban elunk."

Mondjuk eleve nem kellett volna királyságot teremtenie a Sátánnak. Vagy esetleg kijavíthatta volna amit így elszúrt.

2018. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!