Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mikorra tűnnek el...

Szerintetek mikorra tűnnek el végre a vallások a föld felszínéről?

Figyelt kérdés

Már eléggé fejlettek vagyunk, mégis sok bér istenekhez fohaszkodik nap mint nap.....

Eljön szerintetek valaha ez az idő?


2018. júl. 29. 00:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Na az lesz az igazi világvége, nem a meteorbecsapódás, vagy ufótámadás. Írom ezt úgy, hogy nagyon-nagyon-nagyon nem vagyok semmiféle hívő.
2018. júl. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%
Először definiáld nekem mit értesz a „vallás” szó alatt. Mert a vallásoknak egyáltalán nem feltétele az istenhit. Lehet valaki úgy is vakbuzgó hívő, hogy közben nem istenben/istenekben (mint pl a zen buddhisták, sintók, dawkinstisták stb.)
2018. júl. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem mindig is lesznek olyan emberek, akik nem mernek szembenézni a valósággal (mint az elmúlás gondolata); nincs egy egészséges értékítéletük, ezért egy előregyártott világképre szorulnak; képtelenek felelősséget vállalni a tetteikért, a vágyaikért, ezért inkább ráfogják azt valami természetfeletti csábításra; elég hiszékenyek ahhoz, hogy komolyan vegyenek ilyen meséket.


Szóval nem hinném hogy eljön valaha is ilyen idő. De ha nem kapnak újra hatalmat, nem zavarnak több vizet mint a Télapót váró gyerekek.

2018. júl. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
#3 És akkor a nem vallásosak csodálkoznak, ha a vallásosak nem szeretik őket.. Hát így? 😂 Szóóval szerintem mindenki bolond aki hisz Istenben.. Csak gratulálni tudok ;) ;)
2018. júl. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

"És akkor a nem vallásosak csodálkoznak, ha a vallásosak nem szeretik őket.. Hát így? 😂 Szóóval szerintem mindenki bolond aki hisz Istenben.. Csak gratulálni tudok"

Nem egészen értem, miért címezted nekem hogy bolondnak tartod a hívőket.

Még csak azt se mondanám hogy egyetértünk, bolondnak sose mondtam őket.

2018. júl. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hiába erőlködsz kérdező, nem leszünk sátánisták, mint te.
2018. júl. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#3


Egyetértek veled. De annyival azért kiegészíteném, hogy ez bármilyen eszmével vagy világnézettel kapcsolatban igaz. A politikai, filozófiai világnézetekben egyaránt.

Azaz az embereknek nehezükre esik gondolkodni és maguknak cselekedni, inkább egy előre becsomagolt gondolathalmazt követnek a csordával együtt. Ez ugyanúgy igaz a manapság ijesztő mértékben terjedő dawkinsizmusra is, mely azt hirdeti, hogy mindenki más aki vallásos az „el van kárhozva” értelmileg, de majd mi kiválasztott okosak megmondjuk a buta elmradottaknak az Örök Igazságot. Attól még, hogy nem hisznek istenben/istenekben még ugyanúgy vallás ők is, ugyanúgy vannak megkérdőjelezhetetlen dogmáik (pl az, hogy nem létezik nálunk semmilyen felsőbb lény, az náluk egy megkérdőjelezhetetlen dogma) meg ugyanúgy toboroznak híveket, mint pl a sehova tanúi és még sorolhatnám.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy attól még, hogy megszűnnek a vallások még nem lesz egyből paradicsom a Földön, mert akkor más miatt veszekednének az emberek. Számomra nem sok különbség van aközött, hogy egy vallásos megöl egy másik vallást mint pl ha egy Reál drukker megölne egy Atletico drukkert...

2018. júl. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hamarosan.


Bár ezt lehetetlennek tartják sokan, de maga Isten fogja büntetés kép kimérni azokra, akik a nevében nem kért dolgokat cselekedtek.

Igen sokan fognak csodálkozni, ezt maga Isten szava is írja.

2018. júl. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Soha, amíg van ember. A vallás az ember pszichés szerkezetéből adódó, fajunkhoz szervesen hozzátartozó működési mód. Nem egy találmány, amin túl lehet haladni, hanem a fajunk része. Olyan ez, mintha azt kérdeznéd, mikor tűnik el a világból a háború, az empátia, a művészet vagy épp a filozófia.


A vallástudomány már rég túlhaladt azon, ahogy te gondolkodsz a vallásról, az körülbelül 250 évvel ezelőtt volt divat. Azaz: a vallás a múlt, sötét babona, mert az ember meg akarta magyarázni a világot, de nem tudta... stb. stb. és majd a tudomány kiváltja a jövőben. Azt nem vették észre, hogy ebben a felfogásban, a fejlődéselméletben mennyi vallásos elem van. Ironikus.


A vallás nem a világ megismerésének vágyából fakad, nem is a környezet megmagyarázásának igényéből, mint a tudomány. Ezt csak a tudomány képviselői hitték. Nem a tudomány riválisa, a két jelenség teljesen más szinten létezik. A vallás a megváltás igényéből és a szentség érzetéből adódik. Tehát eredete nem a racionális megismerésvágy.

A megváltás vágya azt jelenti, hogy az ember befejezetlen lényként létezik, hiába nő fel, az állattal ellentétben mindig hiányállapotban van, sosem teljesen elégedett magával, helyzetével. Keressük a beteljesülést, a megváltást. Ebből fakad a vallás.

A másik a Szentség fenoménája, de ezt most nem akarom boncolgatni.


A lényeg: a vallás szerves része az ember működésének, nem lehet eliminálni. Emellett jól tudjuk azt, hogy a világ tele van vallásos működéssel ott is, ahol nem gondolunk rá: a sztárkultusz, a konteók, a politikai vallások (kommunizmus, nácizmus), tudományalapú vallások (transzhumanizmus), a mindennapi rítusok ünneplése (születésnap, névnap, szalagavató), sőt a hétköznapi ember képe, gondolkodása a tudományról is vallásos elemekkel tarkított. Ha a nagy vallások eltűnnének, akkor is újak jönnének létre, illetve jönnek létre most is folyamatosan.

2018. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy a "fejlettségnek" mi köze a valláshoz. Mikor lehet már végre megérteni, hogy az istenhit és a természettudomány nem ellentétes fogalmak...?
2018. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!