Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudott ennyire feltörni...

Hogy tudott ennyire feltörni a szcientológia?

Figyelt kérdés
Nagyon durva mennyi követője van a világon több millió ember.Láttam a pesti palota megnyitásakor alig fértek el az emberek ujjongtak mindenki csatlakozni akart,hogy tudott ekkorára nőni?Durva művelt,diplomázott okos emberek is a soraikban vannak,sőt van akiből ki sem lehet nézni de ezzel foglalkozik vagy ennek a közösségnek a tagja.Nekem is ajánlották,hogy legyük a munkatársuk van egy saját oktatási rendszerük és adnak önbizalmat pár év alatt olyan önbizalmam lesz és bármilyen vállalkozásba bele merek majd fogni.Nos mivel nincs barátnőm és ezt ugye meséltem is még arra is célozgatott a fószer,sok csinos lány van köztük,ezzel is be próbálnának húzni?Én nem hiszem el,hogy az ő saját oktatási rendszerük annyit érne,meg mondták van hatalmas ingyen könyvtáruk meg körbe vezetnének az épületben meg mutatnának mindent,képen láttam durva fényűző épületeik vannak minden országban de gondolom ez is hatással van az emberekre.

2018. júl. 31. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a fizudból mennyit kell leadnod havonta, említették? Jaaa, nem!
2018. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

# 1


Nem ,csak annyit,hogy miközben oktatnak fizetést is kapok tehát tanulhatok meg fizetést is adnak.Csak nekem olyan hihetetlen a két ember akivel igaz írásban meg chaten beszéltem meg képeket láttam róluk pláne a csaj aki egy cicabab inkább ki nem nézném,hogy szcientológiai tagok.Tudom ezek az emberek olyan elvakultak,hogy nekik ez az állapot tök természetes.

2018. júl. 31. 13:49
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
A Föld kb. 93%-a hívő, legyen az keresztény, iszlám, vagy bármi más... mi a különbség? Ugyanolyan megalapozatlan katyvasz mind mint a szcientológia.
2018. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Azt hogy tejelned kell keményen az "oktatás" után azt mondták? Az a sok "fényűző" cucc NEM INGYEN VOLT ÁM! Az olyan balekok lóvéjából akik bedőlnek.
2018. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak 33% keresztény globálisan, hozzátéve hogy minden felekezet minden más felekezetet nem tekint valódi kereszténynek.


----------


A scientológusok meg úgy lettek annyian amennyien (amúgy annyira nincsenek is sokan), hogy

- kezdetben ingyenes pszichológia tanácsadást kínáltak. Persze nem értettek hozzá, de az embereknek tetszenek az önismereti kurzusok. Hogy mellé volt MINIMÁLIS vallási rizsa - semmi Xenu! -, az elhanyagolható volt.

- második lépésben megemlítendő hogy egyik alkalmazásuk a gyónás egy változata, amit egy primitív hazugságvizsgálóval végeztek (teutométer vagy mi). Miután pedig megtudták az összes féltett titkod, és felbéreltek egy rakás ügyvédet is, és bármikor rá tudták uszítani bármelyik hívőre a többi hívőt, hát nem nagyon mert senki ugrálni.

- ráadásul mondhatni tiltották a nem-scientológusokkal való mindenfajta érintkezést. Így ha ki akartál lépni, az összes szomszédod, barátod, munkatársad nyíltan gyűlölt, kirúgott, megakadályozta hogy felvegyenek stb.

- hozzá beszerveztek egy marék hólivúdi színészt kirakatarcnak, akik lépten nyomon mondták hogy "nézzétek meg az új filmem, és lépjetek be a scientológusokhoz! Ingyen mozijegyet kap aki az anyját is magával hozza!".


Kb. ennyi.

2018. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Megváltást ígérnek, "clear"-ré tesznek ( [link] ), és ennyi nagyjából elég is ahhoz, hogy elég felkapott legyen. Emellett egy viszonylag modern dologról van szó, nincs benne az az avittság, és könnyen beilleszthető a nyugati államok kultúrájába. Szóval nem olyasvalami, amitől sokan idegenkednek, mint pl. a tradícionális keleti vallások.


Olvasd el Bonyai Péter - Szcientológus voltam c. könyvét, vagy keress rá a Szcientológia avagy a hit börtöne ( https://www.youtube.com/watch?v=mRfVQHXP9ts ) c. filmre. Vagy ezt a könyvet: [link]


Ezekből jól látszik, mi a szcientológia valójában.

2018. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 4


Nem arról nem volt szó,de nagyjából gondolom,hogy működhet a dolog.nem azt mondom,hogy jelenleg erős vagyok lelkileg,de hülye azért nem vagyok,hogy behúzzanak.

2018. júl. 31. 14:23
 8/10 A kérdező kommentje:

# 5


Igen híres színészekről olvastam,most így kettő jut eszembe akiket beszerveztek Tom Cruise,John Travolta-

A többiről is olvastam anno,hogy mindenki veszélyes aki az ép aktuális kiszemelt ismerősei között ellenzi az egész szcientológiát.

Kérdés amúgy kinek mi a sok nekem sokan vannak akik világszerte követik,sőt amit képeken láttam a pesti megnyitót tömött udvar tele emberrel,nekem már az is sok.

2018. júl. 31. 14:33
 9/10 A kérdező kommentje:

# 6


Nagyon durva basszus,mintha filmek elevenednének meg előttem sőt mostanában sűrűn pofán vág a valóság ugye én ilyen dolgokat meg sok dolgot filmekben láttam és most kezdek rá jönni ez a valóság és ugye az a film alapja is,még ha sokan nem is fogják fel.

Ennél az egésznél is mondhatjuk az ember legerősebb része a leggyengébb az agya.

2018. júl. 31. 14:35
 10/10 anonim válasza:
google Magánbeszélgetés Juszt Lászlóval a szcientológiáról.
2018. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!