Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Allah ugyanaz az isten, mint...

Allah ugyanaz az isten, mint a bibliában Isten?

Figyelt kérdés
Tehát a muszlimok és a keresztények ugyanabban az istenben hisznek?

2018. aug. 1. 10:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Allah azt jelenti: Isten! Ugyanaz az egyetlen, a muszlimok, a zsidók, a keresztények ugyanarról indultak, csak később szakadtak szét különálló vallásokra.
2018. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
Igen is és nem is. Ugyan arról az egy Istenről van szó, de az istenkép nagyon eltérő. A Biblia egy három személyű egy Istenről ír, a muszlimok egyszemélyűben hisznek.
2018. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De akkor mégsem ugyanaz? Hogyan kell ezt elképzelni? Van egy emberünk, akit az egyik ember gonosznak lát, a másik pedig jónak?
2018. aug. 1. 11:32
 4/28 anonim ***** válasza:
57%

Üdv. Olyan nyilvánvaló a válasz, még is sokan túl akarják magyarázni, nem látják a fától az erdőt.


Itt a történelmet és a kronológiát kell figyelembe venni.


A kereszténység fő "eleme" Jézus Krisztus, aki több, mint 2 ezer éve tevékenykedett.


Az Iszlám hit, amiben a Allah is beletartozik, mint annak a fő "eleme". Körülbelül 500 évvel a kereszténység kialakulása után jött létre, és számtalan elemében hasonló ahhoz.


Azt hiszem már ennyi is elég, hogy az ember lássa, amit látnia kell, de ha ennyi nem elég, akkor...


Nézzük meg a két alapító személy életét, személyiségét, tevékenységét.


Jézus Krisztus Isten fia a kereszténység 99%-a szemében az inkarnálódott Isten. Jézus Krisztus a megváltó, aki az emberiség ősi bűnéért jött megfizetni az árat, prédikált a szeretetről, megbocsájtásról, alázatról, szelídségről, és számtalan pozitív dologról, ámbár azt sem tartotta véka alatt, hogy a gonoszok milyen elbánásban fognak részesülni.


Mohamed próféta személyisége megosztott. Ami biztos, hogy nem éppen egy szentéletű személy volt, Isten tudja mennyi paráznaság, háborúskodás, gyilkosság tapad a kezéhez. Mohamed próféta, nem meggyógyította, és áldotta azokat, akik őt vagy a hitét támadták, hanem megölte, ez ugyanúgy igaz a tanítványaira is.


Amíg a kereszténységben Jézus Krisztus isteni igazságszolgáltatásról beszélt, ahol az embernek nem lenne tiszte gyilkolni, másoknak ártani, addig az Iszlám valamiféle szent háború, vagy küldetés nevében engedélyezi, sőt még támogatja is.


Mindenki döntse el, hogy ezek után ugyanarról az isteni személyről beszélünk, aki egy Istenhez tartozik, avagy nem.

2018. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
#2 Akkor a zsidókról se lehet egyértelműen azt mondani hogy ugyanabban az Istenben hisznek?
2018. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

Vidiripi


Allah nem ugyan az az isten, mint a Biblia Istene!

2018. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%
Zsidók, keresztények és muszlimok ugyanabban az egyetlen Istenben hisznek, de az istenkép eltérő keresztények esetében. Zsidók és muszlimok istenképe lényegében ugyanaz. Egyetlen Mindenható Isten. Keresztények viszont idővel pogány tanításokat kevertek bele, így az egyből három istenség lett. Ők bár azt állítják egy Istenben hisznek de ha megnézzük a szentháromság tanítását, igazából három különálló istenségről van szó, így a keresztény vallás politeista. Nem tekinthető egyistenhívőnek.
2018. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

Allah nem egy tulajdonnév, hanem arabul az a szó, hogy Isten. Az arab anyanyelvű keresztények és zsidók is Allahot mondanak, hiszen ez az Isten abban a nyelvben. Ennyi erővel mondjunk God-ot, ha anglikánokról beszélünk, vagy Theósz-t, ha görög ortodoxokról.


Az iszlám álláspontja az, hogy igen, a zsidóság és a kereszténység is Istentől kapott kinyilatkoztatást, csak szerintük elferdítették azt. Mózes és Jézus az iszlámban is Isten prófétái. Mohamed pedig közölte az emberekkel a végső kinyilatkoztatást, és kijavította a hibákat. A muzulmánok szerint tehát igen, ugyanarról az egy Istenről van szó.


A zsidóknak és a keresztényeknek nincs egységes álláspontja ez ügyben. Szerintem legtöbbjük úgy véli Mohamed ugyanarról az Istenről tanított tévtanokat, és hozzárakott saját kútfőjéből származó dolgokat a kinyilatkoztatáshoz.

2018. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

De mit jelent pontosan az, hogy "istenkép". Ez akkor egy elképzelés? Én mint muszlim így és így képzelem el Istent (Allahot), én pedig mint keresztény így és így képzelem el Istent. Tehát ugyanarról a teremtőről van szó, csak mivel Ő nem megfogható, felsőbb "lény", és még senki sem látta, a vallások máshogy képzelik el?


Kicsit materiálisabbra lefordítva ez olyan, mintha lenne egy ember a telefon végén, kellemes női hang, én úgy képzelem el, hogy egy hosszúcombú, fiatal szőke, a haverom egy alacsony, nagymellű barnának képzeli el, valójában egy 48 éves családanya, fekete hajjal, kis mellekkel? Ugyanaz a nő, csak máshogy képzeljük el. Jó a hasonlat?

2018. aug. 1. 13:21
 10/28 anonim ***** válasza:

A hasonlatod ott sántít, hogy ha találgatunk, hogy néz ki egy nő, akkor fenntartjuk a tévedés lehetőségét, bárkinek igaza lehet.


A vallások esetén nem erről van szó, hogy én így képzelem el, te meg úgy, és akkor lehet te tévedsz, lehet én. A muszlim, a keresztény és a zsidó is úgy gondolja, hogy neki van igaza, a másik kettő pedig téved. Hasonlatra lefordítva: Én már találkoztam a telefon másik felén ülő nővel, tudom milyen, a két barátom pedig csak találgat. Én hiába mondom el nekik az igazat, ők akkor is máshogy képzelik el.


Kicsit a kérdésed is így ragadható meg. Habár a találgatás tárgyát képzelő nő ugyanaz (Isten), a róla születő elképzelések mások (istenképek), viszont mindenki azt állítja, sőt hiszi, hogy már találkozott a nővel, és tudja milyen.

2018. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!