Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek miért hiszik azt hogy...

Egyesek miért hiszik azt hogy Jézus Krisztus és az Atya Isten egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés

Mert azt olvastam egy hozzászólásban hogy Jézus Krisztus az egyetlen Isten ha úgy akarta egyszerű emberi természetet fett fel máskor meg az Istenit.

És mikor melyik természete által szólt hozzánk. De szerintem ez nem igaz állítás mert ebben az esetben akkor ki maradt fenn az égben az Angyalokkal ?


2018. jan. 22. 23:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

"Egyesek miért hiszik azt hogy Jézus Krisztus és az Atya Isten egy és ugyanaz?"

Mert a Biblia konkrétan ezt írja. Lásd János Evangéliumának az első fejezetét.


"De szerintem ez nem igaz állítás mert ebben az esetben akkor ki maradt fenn az égben az Angyalokkal ?"

Ezt a kérdést nem igazán értem.


A kommentelőhöz kapcsolódva...


Jézus személyének a megértése nem egyszerű. A keresztyén teológia egyik segédtudománya, a Krisztológia foglalkozik ezzel. Ez elsőre valószínűleg szőrszálhasogatásnak tűnik majd (sőt sokadjára is)...


Itt egy összefoglaló erről:

[link]


A keresztyének nagy része a táblázat szerinti kalkedóni vonalat követi (ez a legalsó), miszerint az "Isten Jézus" és az "ember Jézus" ugyanaz a személy, de van isteni és emberi természete is.

A keresztyének egy kis része (a kopt, szíriai, örmény, etiópiai, indiai és eritreai ortodox egyházak) a miafizita vonalat képviselik. Szerintük is ugyanaz a személy az "ember Jézus" és az "Isten Jézus", de az emberi és isteni természete sem választható szét.

A többi vonal képviselői mára gyakorlatilag nem léteznek, egy-egy csoportosulás képviselte ezeket az ókorban.


Az hogy váltogatta a természeteit az túlzás... Amikor emberként imádkozott, vagy emberként sírt, vagy emberként volt dühös, attól még a kalkedóni álláspontunk szerint megmaradt isteni személynek, hiszen nem abban nyilvánult meg emberi természete hogy bűnt követett volna el.

2018. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%
Mert
2018. jan. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hol olvastad, de láthatóan a szabellianizmus eretnekségbe botlottál (vagy félreértelmezted amit láttál). A keresztények szerint Jézus és az Atya is külön személyek, sőt a Szentlélek is külön személy. Ezért mondjuk, hogy három személyű egy Isten. Ugyan azt az egy isteni lényeget birtokolja a három személy teljesen tökéletesen. Persze csak akkor, ha elhisszük a Szentírás azon kijelentését, hogy az Atya mindenét megosztotta a Fiúval. Ha nem hiszünk a Szentírás szavának, akkor lényegtelen az egész.


A végső következtetésedet nem értem. Láthatóan nem fogadod el Istent mindenhatónak. Márpedig ha mindenható, arra is képes, hogy akár az Atya jelen legyen a Földön és a mennyben is egyszerre.


Az angyalok egyébként kisbetűvel írandó.

2018. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Természetesen nem akarok rosszat csak az álláspontokat szerettem volna tudni.

Köszönöm szépen a kedves válaszaitokat

2018. jan. 22. 23:40
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Isten egyszerre lehet több helyen is, sőt Isten egyik isteni tualjdonsága a mindenhol jelenvalóság tehát nem csoda hogy egyszerre tud az angyalokkal is lenni ahogy te is írtad, és jelen lenni a földön mint Jézus, sőt kapaszkodj meg, most is keresztények millióival van jelen mint Szentlélek


az első hozzászólót annyival egészíteném ki, hogy mára egyre inkább az derül ki hogy ezek a "más irányzatok" is ugyan azt képviselik mint a többség, de másképp fogalmazzák meg, sőt a vallástörténetet vizsgálva azt látjuk hogy könnyen lehet, hogy ez eredetileg is így volt. Pont azért történt a szakadás mert nem volt egyeztetve ki mit ért az egyes fogalmakon, gondolom most a kérdező fejében is összekavarodhatnak a dolgok, már csak a kérdés alapján is :D

2018. jan. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Isten hívő keresztény ember vagyok Református vallású vagyok. Egyszerűen csak halandó emberként nehéz felfogni Jézus Krisztus isteni természetét
2018. jan. 22. 23:52
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

semmi gáz, ez mindenkinek nehéz :D Gondolj bele a természettudományok de még az emberalkotta technológia is milyen bonyolult, nemhogy még az Isten dolgai


egyébként ha reformátusnak vallod magad akkor ezekben a kérdésekben elvileg egyet kell értened velünk :D Természetesen ez nem diktatúra, és nyilván helyes a megértés szándéka, hiszen hogy is hihetnél benne ha alapjaiban sem érted

2018. jan. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hát igen kedves vagy köszönöm szépen a válaszodat! Egyszer majd meg értjük Őt is.😊
2018. jan. 23. 00:09
 9/28 A kérdező kommentje:
Szegény Apostolok meg azt hitték hogy az Úr meghalt de hála Istennek mégis él és örökké.😊
2018. jan. 23. 00:10
 10/28 anonim ***** válasza:
67%

#1 vagyok.


Én is református vagyok, úgyhogy pacsi. :-)


Remélem nem kavartalak össze még jobban mint amennyire össze voltál kavarodva...


Krisztológiától kicsit elvonatkoztatva ismered a Nap és a napsugár hasonlatot?

Vegyük úgy hogy az Atya a Nap, Jézus a napsugár (aki az Atyától jön és szó szerint az köztünk jár), a Szentlélek pedig a Nap melege (ami bennünk "munkálkodik").

Így érthetőbb talán hogy mit jelent a Szentháromság?

2018. jan. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!