Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten igázságos?

Szerintetek Isten igázságos?

Figyelt kérdés

Keresztény hívő ember vagyok aki jár templomba is

Még is azt hizsem hogy Isten igazságtalan.

Miért is gondolom ezt?

Az egész a suliban kezdött.

Egy ronda sz*r vagyok és ott ez már ott is megkaptam (elég sokszor).

Mindenben szerencsétlen nyomorult vagyok. És természetes ezt is megkaptam.

Próbáltam sportolni.

Kosárban retenttően béna vagyok. Aztán jött a foci. Nagyon megszerettem de abba a hagytam a többiek miatt mert ahelyetz hogy biztattak volna csak sz*rakodtak velem. Röpiben is ugyan ez volt.

Emiatt az önbizalmam egy nulla. Gyülök nyilvános helyekre menni.

Az idén új suliba megyek új osztálytársak lesznek.

Nagyon félek. Próbáltam nyáron edzeni (1 hónapig ment is) de úgy hogy mindjárt itt a suli vissza gondoltam a régi "szép" emlékekre.

Elöző suliban osztálytársak gyakran irigyeltem hogy ők nem rondák és a tanárok is jobban kedvelik őket. Úgy érzem alsóba se kedvelt nagyon az ofi (gyakran rámfogtak sok mindent és emiatt kaptam is sokot hiába mondtam el az igazságot) felsőbe is ugyan ez volt. Mások miatt kaptam. Voltak haverjaim de azok is köcsögök.

Gyakron gondoltam (mai napig is) az öngyilkosságra egyszer majdnem sikerült is de nem tettem meg. Féltem. Féltem hogy utána mi lesz. Nem akartam pokolra jutni. Inkább szenvedek az életben. Lelkileg tönkre mentem. Semmi önbizalmam és gyülölöm magam mert gyenge vagyok.

Szeretnék egy barátnőt de tudom igy nem lesz ha nem változtatok. De úgy érzem már nemtudok. Tudom hogy ez azzal fog járni hogy homárnak fognak hívni a suliba. De majd egyszer csak nem fog majd zavarni. Semmilyen közösségi oldalon nincs profilképem mert félek.

Míg mások vigan teszik ki a képüket én nem. Otthoni képeket magamról vagy elégetem vagy eldugom.

Már nagyon várom a halált. Nem baj ha szenvedve ugy is már hozzá szoktam.

Kicsi koromban sok álmom volt. De most már semmi célom. Félek a jövőtöl hogy mi lesz.


Eddig senkinek sem beszéltem hogy mit érzek.

Még a szüleimnek sem.

Jó érzés volt kiadnom magamból.

Szóval nem értem hogy Isten miért nem akadta ezt az életet.

Hiszek benne hogy van de nem abban nem hiszek hogy hisz benünk. Jó az osztálytársaimnak.

Tudom hogy nekik jó életük lesz...


Ha eddig eljutottál akkor köszönöm hogy elvostam.

Mi elött valaki azt hinné hogy önsajnáltból írtam hát az téved. Sosem beszétem erről senkinek.

Túl kinosnak érzem.



2018. aug. 1. 17:13
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
*Ha eddig eljutottál köszönöm hogy elolvastad!
2018. aug. 1. 17:17
 2/37 anonim ***** válasza:
53%
Miért gondolod, hogy ennek köze van Istenhez? Az, hogy te olyan, amilyen vagy, miért Isten hibája?
2018. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy Isten hibája.

Tudom hogy én b*sztam el mindent.

De az Isten miért így akarta??

Mert elvileg a nagykönyvben mindenkinek a sorsa levan írva? Miért pont ilyen kinézettel termtett meg? Másokat meg miért normálisan?

2018. aug. 1. 17:37
 4/37 anonim ***** válasza:
21%
Hát, ha igaz a fáma, akkor két ember egyszeri szófogadatlanságáért ítélte halandóságra az összes, még meg sem született embert. Egyiptomban ártatlan csecsemőket gyilkolt. A keresztény Isten a Biblia alapján egy kíméletlen öntörvényű ditátor, akinek minden egyes döntése igazságtalan, logikátlan, de minimum erősen megkérdőjelezhető
2018. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
0%

Isten nem igazságos, Isten szeret játszani, Isten sokszor a saját céljai ellen dolgozik.

Csak remélhetjük, hogy a halál után jobb lesz. de az életre semmit sem tud ígérni.

2018. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nagyon sok mindent nem értek.

Ha Isten szeret minket annyira hogy egyszülött fiát kereszthalálon értünk emberekért meghalt akkor most miért nem törödik az emberekkel?

Az igazság már rég meghalt.

Az élet fájdalmas út a halálba.

2018. aug. 1. 17:59
 7/37 A kérdező kommentje:

Ja és azt sem értem hogy vannak jó külemmel megáldott emberek aki nem küzd csak minden magátol jön de hivő ember és ha meghal a mennybe kerül

És vannak olyanok akik testileg nincsenek jó külemmel megáldva és egész életébem csak küzd és küzd majd végül meghal és ő is mennybe kerül

Ez is nagyon igazságos.....

2018. aug. 1. 18:11
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Ha azt mondanám hogy nem, akkor az olyan lenne mintha azt hinném, hogy van.
2018. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Azért annak a hibája hogy az ember gyenge mert az teremtette azt.
2018. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Ozmium42 ***** válasza:
Gyere sírj a vállamon. A másik oldalon.
2018. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!