Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten igazságos egyáltalán?

Isten igazságos egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt halljuk és olvassuk, hogy Isten meg tud gyógyítani minket a betegségeinkből... De igazából Istenen nem lehet kiigazódni.. Vallásos családban születtem, mindig azt hittem Isten jó, Isten velem van, hogy nincs olyan, amiből Isten ne tudna kihozni. Mindaddig könnyű volt ezt hinni, addig amíg nem történtek velem olyan dolgok, amik megmutatták, én egy burokban és álomvilágban éltem és semmi sem olyan iztonságos mint hittem. Pszichésen megbetegettem, pszichiátriáról pszichiátriára jártam. 3 éve küszködöm ezzel az egésszel és még mindig nincs vége. Érzem, hogy megbolondultam. Rengeteg beteg embert láttam a pszichiátrián, nálam sokkal rosszabb állapotban lévőket. De azok már bolondok voltak, tényleg szörnyű volt látni, hogy nem tudják hogy mit tesznek. Ha Isten annyira jó és bármilyen betegségből meg bír gyógyítani, akkor mit tesz a bolondokkal? Egy bolond még imádkozni sem tud magáért, vagy egy szellemileg fogyatékos. Könnyen mondja Isten, hogy ezt nem ő adta az embernek, hát pedig mi sem kértük. És akkor itt mondja Isten, hogy mind ez a bűnbeesés miatt van, ezért szenved az ember, de azért ő elküldte Jézust, hogy megszabadítsa az embereket, meg hogy csak Isten kegyelme által élhetek majd a mennyben.... Először is.. Megszülettem egy beteg világba, aztán meg is betegedtem, aztán jön Isten, hogy de ezt nem ő akarta, de hogy van esélyünk, hogy örök életünk legyen meg bánjuk meg amit tettünk, meg hogy tulajdonképpen hálásnak kellene lennem hogy élek... És ha gyűlölöm őt mindezekért akkor még el is kárhozok... Ő az aki folyton bűntudatot kelt az emberben. Kíváncsi vagyok, egy bolond embert hogyan gyógyítana meg... más egy depresszio és megint más egy fogyatékosság. Könnyen mondják azt az emberek, hogy mindenből van kiút... hát ez ugy ahogy van nem igaz. Ha pedig ezt állítja valaki, gondolom szívesen helyet cserélne azzal aki egy zárt osztályon fekszik, úgyis kijön majd belőle és renbe jön. Ezt mind egy pszichés beteg írja, én, aki zárt osztályon is feküdt és aki minden héten járt az imaházba.... És érdekes módon, mégsem jött rendbe, és nálam még sokkal durvább helyzetben lévő emberek vannak. De Isten ugye kegyelmes, és még nekünk kéne hálásnak lennünk azért, hogy egyáltalán élünk. Gyűlölöm őt, és aki emiatt elítél, ítéljen... könnyű a békés, komfortos kis életünkből prédikálni, miközben az élet kegyetlen oldalát nem éltük meg. Akkor rendül meg igazán a hitünk.
2017. ápr. 23. 14:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
28%

Ha minden héten jártál imaházba, akkor miért nem ismerted meg Istent?

Tudod, ha engem akarnál megismerni, akkor nem hiszem, hogy örülnék annak, ha nem tőlem kérdeznél dolgokat, hanem kibeszélnél egy anonim oldalon.

2017. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
48%

Üdv

Én is elég sok nehéz és kegyetlen oldalát megtapasztaltam már az életnek, személyesen, vagy körülöttem lévők által.

Ezzel együtt azt gondolom, rossz oldalról közelíted a kérdést


a vallásos emberek sokszor azzal áltatják magukat, hogy a hitükkel bebiztosítják magukat, hogy egy viszonylag zökkenőmentes életet kapjanak cserébe Istentől a jóságukért.

De ez nincs így, és Isten éppen az ellenkezőjét ígéri, és többnyire jól láthatóan be is tartja.


A hit nem csokiautomata, ahol fölül bedobod az imát, alul kiesik a jó élet.


Ha megnézed, a Bibliai próféták, vagy akár a Szent Család, és Jézus rengeteget szenvedtek életük során.


Legjobb példa Szűz Mária élete. Gyerekkorától Istennek nevelik, imádkozik, alázatos. Eljegyzik Józseffel. Ezután megkapja a felkérést Istentől, igent mond rá, és szűzen teherbe esik. József elsőre nem hisz neki, paráznasággal vádolja, amiért abban az időben megköveztek egy nőt, de minimum örökre kiközösítették. Aztán József megenyhül, de a vád mind a mai napig Márián ragad a hitetlenek között.

Aztán telnek a hónapok. A császár kihirdeti a népszámlálást, és Máriának el kell indulnia a megterhelő útra, nem előbb, és nem később, hanem 8-9 hónapos terhesen.

De ez nem elég, mert miközben mások találnak emberi szállást Betlehemben, őnekik már csak egy istálló jut.


Megszületik Jézus. Mária, akinek a helyében már így is sok ember hite megingott volna, azt gondolhatta, vége a szenvedésnek. De nem, mert száműzetésbe kell menekülniük a gyerekére vadászó Heródes gyerekgyilkos katonái elől.

Simeon is biztosítja róla a boldog anyát, hogy tőr fogja átjárni a szívét, miközben más anyukák csak a dicséreteket és a jókívánságokat hallgatják.


Emberileg mindezt milyen lehet átélni? Szörnyen nehéz!


Aztán felnő Jézus, de addigra Mária korán elveszti a férjét, és mikor azt hihetné, hogy legalább majd Jézus továbbviszi az ácsműhelyt, és nyugodt élete lehet öreg napjaira, Jézus úgy dönt, vándortanítónak áll. Persze Mária aggódik a fiáért, és mellette akar lenni, így követi őt a nyugalmas falusi életet feladva.

Követi őt egészen az utolsó napokig, amikor végignézi, hogy a fiát ártatlanul elfogják, és úgy végzik ki, ahogyan csak a legmegátalkodottabb bűnözőket szokás.


A hit próbája éppen ebben áll.


Isten igazsága nem részrehajló, és komplex, az egész emberiségre igazságos: aki hisz benne, annak megkönnyíti a bejutást az örök életbe, de nem könnyíti meg az evilági életét. Aki többre tartja az evilági életet a hitnél, annak megadja a könnyű életet a földön, de nem adja meg az örök életet.


Vagy-vagy. Két úton nem lehet járni egyszerre. És ez így igazságos is.

2017. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
29%

pont olyan igazságos mint a rózsaszín unikornis meg a cerberus, mondjuk a minotaurusz mindet űbereli


nemlétező dolgoknak nem lehet igazságérzete

2017. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem könnyíti meg az evilági életét? akkor ennyi erővel fölösleges is imádkozni bármiért a Földön. Mi az, hogy aki hisz annak megkönnyítí a bejutását a mennybe? Tehát akkor egész életemben szenvedjek és örüljek annak, hogy egyszer majd jobb lesz, míg van olyan aki az egész életében boldog? Hol igazság ez?? Sehol...
2017. ápr. 23. 15:47
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy rossz oldalról közelítek meg bármit is... a tényeket mondom, amit a világban látok, ennyi.
2017. ápr. 23. 15:48
 6/36 anonim ***** válasza:

De igen! Pontosan ebben áll az igazság.

Az élet alapból nagyon nehéz. A hívő ember Istennel és alázattal tud boldog benne, nem berzenkedik, ha nehézségbe ütközik, hanem kér, türelmesen vár, és reménykedik. De Isten csak akkor tud segíteni, ha teljes bizalommal vagy felé, és nem türelmetlenkedsz akkor sem, amikor éppen nagyon rossz az élet.

Van egy mondás, hogy Isten malmai lassan, de biztosan őrölnek. Ez így igaz.


Aki nem hívő, az sokszor azért gazdagabb, sikeresebb, stb a földi életében, mert Isten megadja neki az itteni talmi boldogságot, ha már a hit boldogságát nem igényli.

Aki igényli a hit boldogságát, az olyan értékeket kap Istentől erre az életre, mint a szeretet, a barátok, a moralitás.

Ezek örök, lelki értékek, míg a gazdagság, a szépség, a siker vagy az egészség csak a földön érnek bármit is.


De egyszerre az összes ajándékot senki sem kapja meg, sőt, az ember természeténél fogva vagy az egyik tipusú ajándékban, vagy a másik típusúban tud gondolkodni.

2017. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

én is ugyanazokat a tényeket mondom, amiket amiket te is látsz.


Most haragudni akarsz Istenre, és értem, hogy miért. Isten is érti nagy valószínűséggel.

Nem baj. Ha nem veszíted el a hitedet, az ilyen ingadozás belefér.

Úgy is mondhatnám, amíg haragszol Istenre, addig hiszel a létezésében és a hatalmában, csak úgy érzed, magadra hagyott. De igazából neked kell visszatalálnod hozzá, esetleg rátalálnod, ahogy eddig még soha.

Az lenne a baj, ha nem haragudnál rá, ha nem hinnéd, hogy létezik...

De ne gyűlöld. Még a legrosszabb percedben is gondoskodik rólad, azzal, hogy levegőt biztosít a föld köré, és vizet, és minden életfeltételt... Erre senki más nem lenne képes.

2017. ápr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Isten nem igazságos, az oksági elvet fontosabbnak tartja. Mondj le valamiről, amit szeretsz, akkor meghallgatja az imádat! Tavasz van. Menj ki a természetbe, nézz virágokat, hallgass madárdalt!
2017. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy Ő mindig ott van mellettem... ezek szerint ez sem így van, hanem én vagyok az aki a rossz, mert "eltávolodtam" Tőle. Ő okozza nekem a legtöbb szorongást azzal, hogy beleszülettem ebbe a világba és egy perc nyugtom sincs, mert állandóan elvárások vannak, mit hogy szabad tenni, vigyázzak mert elkárhozok... senki nem ért komolyan mondom... mindenki csak azzal jön, hogy én vagyok az aki kötöszködik. Isten az aki eltávolít Magam mellől.. én próbáltam megérteni, de ellentétes amiket mond és csinál. Azt mondja szeret, de a Bibliában kb mindent elítél amit a mai ember csinál. Pl ne paráználkodj, de kb mindneki ezt csinálja és nem is tudják hogy ez bűn. Isten olyanokat vár el az embertől amit ma szinte lehetetlen megtartani. Még azt aki keresi őt azt is kinyírja...
2017. ápr. 23. 16:28
 10/36 anonim ***** válasza:

Imádkozz így:

Istenem, tudom, hogy gyűlölsz engemet, szegény rabszolgádat, mégis szeretnélek arra megkérni, hogy űzd ki belőlem az ördögöt, az elmémből, gondolataimból, az érzelmeimből, a cselekedeteimből, a vágyaimból, teljes elmémből, teljes lelkemből és teljes testemből!

Ezután meg fogsz könnyebbülni.

2017. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!