Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi valóságalapja van a...

Mennyi valóságalapja van a pokol és a mennyország létezésének?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam ateistának, ugyanakkor nem vagyok egy különösebben vallásos egyén. De így is, úgy is, ezt a pokol-mennyország dolgot egyszerűen nem tartom reálisnak, hiába írnak meg mondanak róla mindenfélét. Ki is fejtem, hogy miért.

Ha valóban létezik pokol - ami olyan borzalmas, szörnyű, mint amilyennek be van állítva - akkor minden embernek rettegésben kéne élnie az életét, attól félve, hogy odakerül. Másrészt ha örökké tart, akkor vajon az egészet úgy kell elképzelni, hogy ha például egy ember 1518-ban öngyilkos lett, akkor több mint 500 éve, minden egyes nap minden egyes órájában a pokolban szenved borzalmas kínok közt? Lehetséges lenne ez?

A másik meg, hogy az én saját felfogásom szerint azért vannak a büntetések, hogy tanuljunk belőlük, és legközelebb ne kövessük el ugyanazt a hibát - de én abból nem fogok semmit tanulni, hasznosítani, ha örökké a pokolban büntetnek.


A mennyországban meg hogy lehet minden jó? Ha, tegyük fel, minden rokonom, barátom, kedves ismerősöm a pokolra jutna, míg én a mennyországba, akkor nekem a mennyország ugyanúgy szenvedés lenne, hisz nem lehetnek ott velem a szeretteim.



2018. aug. 2. 17:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%

{9

Jézus a gyehenna tüzének megemlítését, nem azért mondta,

mert létezik ilyen. Az akkori kor emberei nagyon is jól tudták, miről van szó.

Jeruzsálemen kívül, volt egy szemétégető telep, a hinnom völgyében, ahova a szemetet vitték, illetve azoknak a holttestét dobták ide, akik méltatlanok voltak a tisztes temetésre.

A Tűz a teljes megsemmisülés jelképe. ezért aki ennek fényében hal meg, az azt jelenti, hogy abból nincs feltámadás lehetősége, nem méltó Jézus halálának megváltására.

Ha megfigyeled, a jelenések könyve leírja, hogy a halál is ide lesz dobva. A halál egy fogalom, így azt nem lehet megkínozni. ezzel azt jelenti ki, hogy megszűnik a halál, és Isten szándéka szerint, az emberek Jézus halála által újra lehetőséget kapnak az örök életre a földön, ahogy kezdetben is szerette volna.

2018. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%
Semmi.
2018. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A nép hiteője ***** válasza:

A letezesuk hit targya.

Volt egy felmeres Amerikaban. Ott az emberek tobbsege hisz a pokol letezeseben, de csak (ha jol emlekszem) 5 % korul gondoljak azt, hogy oda kerulnek. xd

Ezzel szemben Jezus azt mondta sokan mennek a szeles uton amely a veszedelemre visz. A pokolbol nincs kiut.

A mennyorszagba meg csak az kerul aki melto Istenhez. Aki jobban szereti a rokonait mint Istent az nem melto. Meg a gyereke is lehet valakinek a balvanya. Istent teljes szivbol, lelekbol es erobol kell szeretni. Ez a legnagyobb parancs.

2018. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alex Fly ***** válasza:

Valóságalapja? Keresztény emberként természetesen azt vallom hogy igen, mimdkettő valóságos.

Mindazonátal az általad is leírt képek csak segédeszközök ahhoz, hogy egy térben és időben korlátozott tudatú embernek is legyen némi fogalma róluk, a valóságban nem ennyire egyszerű és meseszerű. Mondjuk inkább azt, hogy meggyőződésem szerint az ember élete nem ér véget a test halálával; a további sorsát viszont alapvetően meghatározza az Istenhez való viszonyulása. Ami ezen túl van, az már filozófia...

2018. aug. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 világvége1 ***** válasza:
Menny és pokol létező helyek. Ha sokan hisznek, sokan rettegnek majd, mert sok a bűnös. Az öngyilkosság nem bűn. Igen, egy bűnös onnantól fogva szenved a pokolban, hogy meghal, örökké. A bűn nem hiba, hanem gonoszság, és a gonoszok nem tanulnak meg jók lenni. Nem bújnak ki a bőrükből. Tényleg nem tanulni mennek a gonoszok a pokolba, hacsak nem vétkezni. A mennyben jók vannak, és nem hiányoznak nekik gonoszok. Nincs már lelkük ugyanis, ami kedvelné azok lelkét (persze azoknak sincs már lelke, ha a pokolban vannak).
2020. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!