Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e transzubsztancia (átlény...

Van-e transzubsztancia (átlényegülés) vagy nincs?

Figyelt kérdés

Pro - kontra

Úrvacsora vagy Eucharisztia?



2018. aug. 7. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem csak ennyi erről a véleményem:


[link]

2018. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

#1

Jópofa párbeszéd, de nagy igazság van benne.


@kérdésre

Gondolom egy másik kérdés kapcsán merült fel ez ismét. Ott elég sok érv elhangzott mind a két nézet mellett, ezért engedd meg, hogy egy videót linkeljek most.

https://www.youtube.com/watch?v=n1FvEcMYB8M


Kicsit hosszú, de talán tanúságos. Mivel úgy sejtem, hogy vélemény is érdekel, szerintem van átlényegülés. Szerintem ha Krisztus azt mondta, hogy az valóban az Ő teste, akkor tényleg az.

2018. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen, hitem szerint van.

Egy videót csatolnék én is, amit javaslok bármilyen felekezetű kereszténynek, mert Bogárdi Szabó István református püspök és Barsi Balázs ferences szerzetes beszélgetnek a témáról. (igen, Balog Zoltán a moderátor, de nem szeretném, ha csak emiatt valakit befolyásolna) Sajnos rossz a kép és a hang, de nem találtam jobb minőségben.

https://www.youtube.com/watch?v=88tbFuUYzso

2018. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Miért kéne Istennek egy tárgy? Mindenható.
2018. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

"Miért kéne Istennek egy tárgy? Mindenható."

Érdekes kérdés, de valahogy az apostolok ezt mégsem kérdezték meg Krisztustól az Utolsó Vacsorán.

2018. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

jó kérdés.


A választ megkapjuk a szövegkörnyezetből.

Az első kérdés, hogy kikkel fogyasztotta el a kovásztalan kenyeret? Mert nem csak 11 Tanítványa volt csak.

Isten szava pedig elítéli a kannibalizmust.

Mit mondott nekik?

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban; 29 és szövetséget kötök veletek, mint ahogy az én Atyám szövetséget kötött velem, egy királyságra, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael tizenkét törzsét.


Jézus itt megköti a szövetséget azokkal, akiket kiválasztott elsőként, hogy legyenek a királyságában a társ papjai és királyai. Akik fogyasztanak ezekből, azok kiválasztottak erre a feladatra. ezért nyilván csak azok fogyasztanak belőle, akik meghívást kaptak az égi királyságban, amit Nem Jézust dönt el, ki az, hanem az Atyja.

(Máté 20:23) . . .de a jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám.”

Ezért aki méltatlanul eszi, vagy issza, az ítéletet eszik és iszik.

(1Korintusz 11:27–29) 27 Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá, és úgy egyen a kenyérből és igyon a pohárból. 29 Mert aki eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik önmaga ellen, ha nem látja tisztán a testet.


Ezekből jól látható, hogy itt semmilyen testet nem ettek, ami átlényegült volna. Mert ennek nem ez a célja.


Nos mindenki azt gondol erről amit akar.

2018. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kéne Istennek egy tárgy? Mindenható."

Istennek nem kell semmi sem, mert mindenható, nekünk van szüksége Őrá. Ő pedig úgy döntött irántunk való szeretetből, hogy ilyen módon is köztünk marad az idők végéig.

2018. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
26,26 Étkezés közben Jézus kenyeret vett a kezébe, megáldotta, megtörte és ezekkel a szavakkal adta tanítványainak: „Vegyétek, egyétek, ez az én testem!”
2018. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#6: Abban az időben így beszélt Jézus a zsidó tömeghez:

„Én vagyok a mennyből alászállott, élő kenyér. Aki ebből a kenyérből eszik, örökké fog élni. Az a kenyér, amelyet én adok, az én testem a világ életéért.”

2018. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Folytatás:

Vita támadt erre a zsidók között: „Hogyan adhatja ez testét eledelül nekünk?” Jézus így felelt nekik: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet bennetek. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon. Mert az én testem valóban étel, és az én vérem valóban ital. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az bennem marad, és én őbenne. Amint engem az élő Atya küldött, és én az Atya által élek, úgy az is, aki engem eszik, énáltalam él. Ez az égből alászállott kenyér! Nem az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak! Aki ezt a kenyeret eszi, örökké él!” Így tanított Jézus a kafarnaumi zsinagógában. Jn 6,51-58

2018. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!