Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyulekezete. Milyen...

Hit gyulekezete. Milyen konyvek lehetnek demoniak? Pl. Egy kelta regek es mondakrol szolo konyv lehet az?

Figyelt kérdés

Meg szeretnem tisztitani a szobam es bizonytalan vagyok ezt illetoen. Azok a konyvek, amikben varazslas van, mint pl a Harry potter, az is demoni?

Rengeteg konyv van a szobamban, apum orokolte oket az apjatol es hozzam raktuk be.

Van koztuk csomo olyan, amit nem olvastam pl ez a kelta regek es mondak is olyan. Nem olvastam, csak a szobamban van. Gondolom ez is “bevonzhat” demonokat, nem?

Es egy ujsag, amiben van horoszkop, de en nem olvastam, es nem is erdekel? Csak egy receptes magazin, amiben van egy oldal horoszkop. Azt is kidobjam?


Eleg, ha csak a szobam balvany es okkult targyaktol mentes? A hazban valoszinuleg sajnos vannak olyan konyvek, amik tartalmazhatnak ilyen jellegu dolgokat. ( padlas, szuleim szobaja). Ezeknek igy is van hatasa ram, hogy ha az en szobam tiszta lesz?

Nyilvan most nem tudok kiszortirozni minden egyes konyvet es magazint, ami zsakszamra van itthon. Eleg ha csak a szobamat tisztitom meg?


Nem reg tertem meg, eddig azt hittem, tiszta a szobam ilyen teren, hiszen balvanyok nincsenek itt, de ezek szerint megsem.



2018. aug. 12. 02:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%

Micsoda válaszok...

Nézd, természetesen jogod van a Hit Gyülekezetébe járni, jogod van hinni a démokokban és gonosz szellemekben, jogod van kidobálni mindent, ami nem fér össze a hiteddel, és jogod van folyamatosan attól rettegni, hogy mikor vonzol be véletlenül egy démont. Ha neked ez így rendben van, senki nem szólhat bele.

De tényleg ezt szeretnéd? És ez lenne az evangélium (ami ÖRÖMHÍRT jelent)?

Véleményem szerint a hit nem arról szól, hogy rettegünk a gonosztól. Nekünk azon kell igyekeznünk, hogy minél inkább Isten élő képmásává váljunk. Ez ugye nem mindig sikerül, a gonosz így-úgy beférkőzik az életünkbe, de addig nincs gond, amíg Isten az erősebb bennünk! Nem kell félni. Olvasd el, mely szavakkal köszöntötte az angyal a pásztorokat Jézus születésének éjszakáján (Lukács 2:10-11).

"Mivel Isten velünk, ki lehet ellenünk?" (Róm 8:31) A kelta regék? A Harry Potter? Vagy a horoszkóp a Nők Lapjában? Azért ezek igen gyenge ellenfelek lennének - amennyiben valóban ellenfelek lennének, de nem azok. A Harry Potternek a mesevilágon túl igen mély lélektana és erkölcsi tanulsága van, senkinek a hitét nem veszi el, én csak ajánlani tudom. Persze van, akinek nem tetszik, és ezzel sincs semmi baj. Az újságokban a horoszkóp meg úgy, ahogy van, kamu.

Az igazi ellenfél nem más, mint az indokolatlan félelem.

2018. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy érdekes a Hit Gyülekezete. Azt babonának tartják, amikor a katolikusok rózsafüzért imádkoznak meg felkeresik a Mária-kegyhelyeket, de ha egy könyvvel vagy akármilyen tárggyal démonokat lehet bevonzani, az már nem babona? Ugyanúgy misztikus jelentőséget tulajdonítanak tárgyaknak. De nem?
2018. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%

12-es:


Teljesen igazas van. Ez a babonas vonal nekem valamannyire új egyébként. Eddig is tudtam, hogy nem komplettek, de most már még biztosabb vagyok benne.

2018. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mindjárt kifordul az agyam a helyéről. Persze, a Harry Potter könyv miatt majd jönnek a démonok, ekkora ökörséget, már bocs. Ha te mar tiszta vagy és őszintén hiszel, akkor nem mindegy mik vannak körülötted, főleg ha valamelyikről nem is tudsz, pl. a padláson. Sajnos tapasztalom a családomban, hogy az idióták gyülekezete elnevezés indokoltabb lenne erre a bagázsra. De vannak erkölcsi dolgok, amikkel teljesen egyetértek, de ez a démonoktól való rettegés a világ vicce.
2020. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!