Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha muszáj...

Keresztények! Ha muszáj választani, , az alábbiak közül melyik vallást tartjátok a legszimpatikusabbaknak és miért?

Figyelt kérdés

-Hindu/Buddhista

-Muszlim

-Wicca

-Taoista

-Régi pogány vallások több istennel (pl Odinizmus, görög és római vallás, kelta hit)



2017. jan. 11. 20:05
1 2 3 4
 1/40 kzs ***** válasza:
38%
Részemről egyiket se.
2017. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

Egyik sem.

Ha muszáj, akkor buddhizmus.

2017. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%
Szimpatikusság alapján az iszlám, mert annak áll a teológiája legközelebb a kereszténységhez. De nem térnék át, csak a szimpátia volt kérdés. :))
2017. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
41%
Ismerem mindet és egyiket sem választanám.
2017. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
7%

Ez nem egyéni szimpatizáns kérdése.


Isten szabja az imádat feltételeit, nem ember.

Sajnos ezzel csak becsapják magukat az emberek.

2017. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 kzs ***** válasza:
27%

3-as


Az iszlám egyáltalán nem áll közel a kereszténységhez.

Alapvető, és abszolút lényeges különbségek vannak Jézus és Mohamed, sőt Isten és Allah között is.

2017. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Direkt odaírtam, hogy ha muszáj választani, az "egyiket sem" kommentek elkerülése végett, de ahogy látom, felesleges volt

Meg akkor legalább leírhatnátok, hogy miért...

2017. jan. 11. 22:24
 8/40 anonim ***** válasza:
30%

én sem értek egyet az iszlám-kereszténység párhuzammal talán vannak első ránézésre fontos hasonlóságok, pl Jézus mind két vallásban fontos, ugyna úgy egy Isten van, és még sorolhatnám ,viszont én úgy vagyok vele, hogy jobb egy olyan vallású emberrel ,ateistákat is ideérve, beszélni akivel tisztázva van hogy mi nem vagyunk egy véleményen, egy muszlimmal elvileg ugyan azt az Istent imádjuk de ez kicsit olyan mint mondjuk azt mondani h ugyan arról a nőről beszélünk én teljes szívemből szeretem a másik szerint meg egy közönséges szajha, akkor inkább ne beszéljünk ugyan arról a nőről, és akkor tisztelni és szeretni is könnyeb lesz egymást


ha régi pogény vallások közül lehet választani a zaraoszterizmust akkor azt, ha nem akkor talán hinduizmus, de csak mert muszály

2017. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, muszáj választani. De nem azok közül, amelyek az étlapodon szerepelnek. Ha ettől eltekintek, és úgy teszek, mintha ez volna a teljes paletta, akkor azt választanám, amelyikkel kevesebb kárt okozhatok a magam és mások életében. Annyira azonban nem ismerem ezeket a vallásokat, hogy egyértelmű legyen számomra, hogy melyik lenne ez. Talán a buddhizmus, legkevésbé a muszlim.


De meggyőződésem, hogy csak Jézus Krisztusban menekülhet meg az ember, így Őt választottam.

2017. jan. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
26%

Én semmilyen muszájt nem vagyok hajlandó elfogadni.Még szüleimét sem.

Ha Isten nem kényszerít semmire,én sem engedek a kényszernek.

2017. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!