Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Áttérés? Reformátusból-RÓMAI...

Áttérés? Reformátusból-RÓMAI KATOLIKUS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Refomrátus vagyok, de átszeretnék térni a római katolikus hitre.

Nem konfirmáltam, de bérmálkozni szeretnék.



2018. aug. 13. 12:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

9

Te is nagyon vicceseket írtál.

Gondolom a te Bibliádban is benne van, hogy a széles út, melyen olyan sokan járnak a pokolba vezet. Ennek ismeretében kívánom, hogy legyél nagyon biztos a hitedben!

2018. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy a szektások mindig ezzel a széles út példázattal érvelnek. Pedig közel se azt jelenti, amit beleképzelnek. Jézus azt hagyta az apostolokra és minden keresztényre, hogy az egész világon hirdessék az Evangéliumot.
2018. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Jelina, köszönöm szépen a jótanácsot, igyekszem a keskeny úton haladni. 😊
2018. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és az útmutatásokat.

Sajnos rossz élményekben volt részem a helyi református lelkésszel és az én személyes meglátásom szerint nem a Krisztusi utat követi jelenleg Magyarországon az egyház.

Gondolok arra is, hogy beleszólnak a politikába amibe nem kellene.

Ezzel szemben katolikus pappal még nem találkoztam aki belefólyt volna az evilági dolgokba is és ez szerintem így van rendjén.

2018. aug. 14. 18:21
 15/20 anonim ***** válasza:
92%

#14

Igaz katolikus vagyok, de ennek ellenére is el kell ismernem, hogy bizony olykor a katolikus papok is politizálnak misén, egyébként helytelenül. Ha ezen ok miatt keresel felekezetet, akkor sajnos nem fogsz olyat találni, ahol ne jelenne meg a politika ilyen szinten.

Olyan szempontból mondjuk igazad van, hogy a református lelkészek, püspökök sokkal közvetlenebb módon részt vesznek a pártpolitikában, lásd ref. lelkész miniszter, vagy Tőkés, mint EU képviselő, ami a katolikus papok számára szigorúan tiltott.


Nálunk is volt már olyan pap, aki teljesen hanyagolta a politikát és volt olyan is, aki olykor beemelte.


Én sokkal inkább azért vagyok katolikus, mert szerintem az Egyház hite felel meg leginkább az eredeti krisztusi tanításnak és az őskeresztények hitének. Javaslom, hogy te is inkább a hit tisztasága miatt legyél katolikus, ne egyes lelkészek vagy papok miatt.

2018. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező!

Ha nem értesz egyet a lelkész cselekedeteivel akkor keress egy másik gyülekezetet. Eddig nyilván azért nem hallottál politizáló katolikus papról, mert nem jártál misére. Vizsgáld már meg légyszíves, hogy melyik felekezet van a legjobban összefonódva a világi hatalmakkal, melyik felekezet politizál a legjobban!? (Segítek és megsúgom: a római katolikus egyház)

És még valami: egy lelkész vagy egy hívő helytelen viselkedéde nem azt jelenti, hogy a bűnössel egyet ért a felekezet. Ha a katolikusoknál is találsz valami kivetni valót (biztosan fogsz) akkor kikhez csatlakozol legközelebb?

2018. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel szemben katolikus pappal még nem találkoztam aki belefólyt volna az evilági dolgokba"

Katolikusként óva intelek, mert belefuthatsz olyan katolikus papba is, aki mondjuk nyíltan politizál a beszédeiben. De olyan szempontból igaz a meglátásod, hogy katolikus pap nem lehet semmilyen pártnak a bejegyzett tagja. Erre egyházi törvény van, míg egy ref. lelkész bármilyen pártba beléphet és akár magas állami tisztséget is betölthet.

2018. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia.


Én meg a te helyzetednek a fordítottjában vagyok Kérdező.Ne akarj Katolikus lenni a Reformáció léte törvényszerű volt és hidd el hogy csalódni fogsz ha áttérsz.Szived joga.Nekem volt szerencsém részt venni 4 alkalommal református istentiszteleten és azt kell mondjam -passziv.r.katolikus létemre-szégyeltem magam ha belegondoltam mi megy a katolikus templomban és mi a reformátusban.a református vallás puritán lényegretörő míg a katolikus mise inkább a csinnadrattáról szóll.Sok olyan úgynevezett szentség van illetve dogma amit a Katolikus Egyház elfogad de a református vallás elutasit vagy nem fogadja el.a katolikusok szerint 7 szentség van.a reformátusok szerint pedig 2:Úrvacsora illetve a Keresztség.Ennek a 2 Szentségnek van bibliai alapja de például az Oltári Szentségnek vagy a Gyónás szentségének nincs... Gondold meg mit teszel.

2018. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
96%

" katolikusok szerint 7 szentség van.a reformátusok szerint pedig 2:Úrvacsora illetve a Keresztség.Ennek a 2 Szentségnek van bibliai alapja de például az Oltári Szentségnek vagy a Gyónás szentségének nincs..."

Na azért ilyen butaságokat ne írj, mert senki se fogja elhinni, hogy katolikus voltál, ha még a 7 szentséget sem ismered. Az Oltáriszentség nevében benne van a "szentség" szó, de nevével ellentétben nem a 7 szentség egyike. Ha a Szentáldozásra gondolsz, akkor az pedig nagyjából ugyan az, mint a protestáns úrvacsora, csak más az elnevezése. Olyan szentség sincs, hogy gyónás. A gyónás a bűnbánat szentségének az egyik része.


"a katolikus mise inkább a csinnadrattáról szóll"

A szentmise nem a csinnadrattáról szól, hanem Isten dicsőítéséről. Egyébként maga a liturgia az ősegyház idejére nyúlik vissza. Felvetheted, hogy miért akarja az Egyház úgy tartani a szentmisét, ahogy a korai századok keresztényei, de nem tudom mi értelme ennek a felvetésnek.

2018. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem térsz vissza mindjárt a Törvény alá, s mész el zsidónak?

Körülbelül annyi értelme van, mint visszamenni reformátusból katolikusnak.

2018. okt. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!