Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék reformátusból...

Hogyan lehetnék reformátusból görög katolikus?

Figyelt kérdés
Én református kereszteltetésben részesültem,odajártam hittanra,ott konfirmáltam.És anyukám 8 évig volt a helyi egyházközség harangozója.Most hogyan tudnék váltani? Mit kell tennem? Pénzbe kerül a váltás? Köszönök,minden segítséget!
2013. nov. 17. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha felnőtt vagy, akkor jársz felnőtt hitoktatásra és bérmálkozol. Így katolizálsz - vagyis görög katolikussá válsz.
2013. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 titak ***** válasza:
100%
Elmész egy G.K. templomba és át/megkeresztelkedsz. Fordítva könnyebb lenne mert a ref.keresztyénség elfogadja más vallás keresztelését.
2013. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Görög Katolikus Egyház is elfogadja a református keresztséget, nem kell és nem is lehet újrakeresztelkedni náluk, mert a keresztség szerintük is egy és érvényes. Annyi különbség van a ref. és gk keresztelő között, hogy a görög katolikusok keleti mintára a keresztséggel együtt szolgáltatják ki a bérmálás szentségét is. Ebből az következik, hogy bérmálkoznod kell, de újra keresztelkedni nem.

Az első válaszoló jól írta, keress meg egy görög katolikus közösséget és járj el hitoktatásra, majd katolizálj. Pénzbe nem kerül.

2014. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!