Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, akik elfogadjáto...

Keresztények, akik elfogadjátok a melegséget, hogyan magyarázzátok el annak, aki nem, hogy miért?

Figyelt kérdés
2018. aug. 14. 21:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Az aki kereszténynek vallja magát és a melegséget elfogadja, az nem keresztény, nem ismeri az Igét, sem Istent.
2018. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem téged kérdeztelek, de gondolom sejtetted.
2018. aug. 14. 21:54
 3/24 anonim ***** válasza:
13%

Úgy egyáltalán mi értelme annak, vagy mit takar az, ha nem fogadsz el valamit (pl. a hazugságot)? Akkor is úgy van...

Annyit tehetsz, hogy kiiktatod a dolgot a saját életedből, nem érintkezel vele.

Persze, érezheted, hogy rontja a levegőt, a világot a dolog akkor is, ha nem ott létezik, ahol te...

2018. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
11%
Ez olyan, mint ha te vegetáriánus húsevő lennél.
2018. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul kérdeztem. A támogatást úgy értettem, hogy kifejezetten olyanok, akik progresszívabbak ezen a téren, mondjuk engedélyeznék a melegházasságot, támogatják a Mozaik Közösséget, vagy egyéb csoportok létét, lényegében olyanok, akik szerint a melegség nem bűn.
2018. aug. 14. 22:09
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Azok, akik azt mondják, hogy aki elfogadja a melegeket, az nem Keresztény, azoknak üzenném, hogy aki kirekesztő, gyűlölködő, na az a nem keresztény.

Hogy magyaráznám el? Először is egy homofóbnak hiába magyaráznám, nem tudnám rávenni, hogy nincs igaza. Nem is akarnám, nem az én gondom, nem vagyok sem meleg, sem homofób.

De nem rekesztenék ki egy olyan embert, aki olyan rosszban szenved, amiről nem tehet. Legyen az meleg, vak, féllábú vagy bármi. Azért mert nem olyan mint én, vagy amit a Biblia elvár, semmivel sem kevesebb mint én.

2018. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
A keresztény vallás alapja a Biblia. Ahol világosan le van írva, hogy ez bűnnek minősül. Ennyi erővel a Gyilkosokat is támogatni kellene,meg a rablókat is, a pedofilokról nem is beszélve. Természetesen ha meg akarnak térni, javulni,akkor támogatni kell a bűnösöket az úton. De a bűnös életvitelt nyilván nem kell támogatni,sőt .
2018. aug. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
2%
Hatosnak. A Biblia nyilván azt tanítja, hogy segítsük a vakokat, féllábúakat. De nem jó a hasonlatod. A melegség inkább hasonlítható a pedofíliához,kúlönféle aberrált viselkedési módokhoz, mintsem hogy a féllábúsághoz. Ezért a hasonlat nem jó.
2018. aug. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Egyre nehezebben fogadom el a melegséget, bár tegnap jött egy lehűlés szerencsére. De sajnos kezdd megviselni, hogy hetek óta kánikula van.
2018. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm hatos.

Tobbieknek ment a lefelé kéz, nem értem miért kell beleállni olyan témába, amit nyilvánvalóan nem töletek kérdeztek, s honnan ered ez a folytonos önigazolási vágy. Nektek is meg van az a plaform, ahol lehet igehelyekkel dobálozva felépíteni egy érvelést, de én most nem ezt kértem.

2018. aug. 15. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!