Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha szeretteitek...

Keresztények! Ha szeretteitek halálos betegek lesznek, de jó emberek voltak, hogy magyarázzátok ezt meg?

Figyelt kérdés

az Úr magához szólítja őket?

vagy miként közelítitek meg ezt a dolgot?

még mielőtt valaki félreértené, nem provokálni akarok, csak őszintén érdekel, hogyan vélekednek a halálos betegségekről a keresztények, ha hirtelen jön, és olyan emberrel, aki próbál hitének megfelelően cselekedni.


2012. máj. 18. 12:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
Ez az élet rendje.. Az Úr dönti el ki hogyan megy el.
2012. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
aki vallásos miért ne lehetne beteg? pont olyan ember mint a többi
2012. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
olyan dolgokra gondolok, amik hirtelen, értetlenül jönnek. mint például a rák.
2012. máj. 18. 12:46
 4/29 anonim ***** válasza:
6%

Sokan látnak a betegségekben próbát. A hitük próbáját.


Apám egyszer ezt így magyarázta egy kollégájának: a srác nagyannya sekrestyés volt, istenfélő asszony. Mégis hónapokig küzdött a betegséggel és fájdalommal. Ezen borult ki az unokája. Apám erre azt mondta neki, hogy mivel hitt, így neki ez a szenvedés volt az, amivel levezekelhette bűneit, és így azonnal a mennybe juthatott. (De ez privát vélemény!)

2012. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Nekem még igazán közeli hozzátartozóm eddig nem halt meg és nem is kapott halálos betegséget.

De úgy gondolom hogy nagyon szomorú lennék ilyen helyzetben és ezt az érzelmet arra használnám fel hogy imádkozzak, böjtöljek és egyéb felajánlásokat tegyek az illető gyógyulásáért vagy azért hogy elég erőt kapjon ahhoz hogy elviselje a szenvedést. Valószínűleg kérném azt is Istentől hogy a szenvedéseinek egy részét adja inkább nekem a családtagom helyett.

Egyébként azt elfogadnám hogy egyszer mindenkinek meg kell halnia és Isten úgy döntött hogy az ő számára most a legalkalmasabb. Ha egy fiatalabb rokonról van szó akkor azt valószínűleg nagyon nehezen viselném.

2012. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Az élet nem örök és én azon is elszoktam gondolkodni, hogy egyáltalán ajándék-e.
2012. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A rák nem jön hirtelen, max a diagnózisa. hirtelen egy motor vagy autobaleset jön. De sajnos ez is hozzá tartozik. higy IOsten miért így vette al az unkoabátyámat nem tisztem firtatni......
2012. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy valaki jó ember, lehet támadásnak kitéve. Sőt, a Sátán szereti támadni keresztények családját, mert tudja, hogy ezzel zavart okozhat az életükben, sőt akár el is fordíthatja őket az Úrtól. Ilyen esetekre (is) van a hit Először is egy keresztény hisz abban, hogy Jézus az összes betegségétől megváltotta. Neki már csak a gyógyulását kell hittel átvennie Istentől. Ez sokszor nem hirtelen, pikk-pakk felkel az ágyból című történet. (Persze létezik ilyen is). Ha a gyógyulás lassabb, akkor viszont mindig hálát kell adni azért, amit már megkapott az ember. Nagyon sok kereszténynek nincs hite átvennie a gyógyulását, vagy túl lassúnak találja, vagy egyszerűen úgy gondolja, hogy ezt a szenvedést neki át kell élnie. De nem, mert Isten senkit nem szeret szenvedni látni, főleg nem az ő gyermekeit. De ha valaki azt mondja, hogy ő elviseli ezt a szenvedést, arra csak Jézust tudom idézni: "legyen neked a te beszéded szerint".
2012. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Apám gégedaganattal küzd, de ennek mi köze van Istenhez? A napi 2 doboz ciginek és az alkoholnak azt hiszem, sokkal több. Azokat meg nem Isten adta a kezébe.

2012. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%
Isten rótta rá viszont azokat a terheket, amiket nem bírt el szenvedélybetegség nélkül. Úgy látszik vagy rossz a szemmértéke, vagy mivel mindenttuddó és mindent előre lát, ez volt a célja. akkor viszont a betegséget is isten akarta, ugyebár, eleve.
2012. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!