Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan lett?

Isten hogyan lett?

Figyelt kérdés

2018. aug. 16. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Isten nem lett, ő öröktől fogva létezik.
2018. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem létezik semmilyen transzcendencia. Sem istenek, sem szellemek, sem mágia.
2018. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Melyik? A Holdisten például úgy lett, hogy a Földdel való ütközések(ek) során felvert keringő törmelék összeállt gömbszerű égitestté...
2018. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Ugyankérlek! Bágatel..

De de Isten Teremtőjének a Teremtője hogy lett?

Erre már kevesen tudnak válaszolni! :)

2018. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
A kérdés eleve értelmetlen. Isten azért Isten mert letezesenek oka önmaga. Nem lehetne Istennek nevezni azt akit teremtenek. Isten a teremtő. Ő indított el mindent. Ha felallitasz tobb ezer dominot nem fog ledolni magától ha az elsőt valaki meg nem löki. Na Isten is ilyesmi. Isten az Abszolútum, az öröktol fogva létező. Nincs kezdete és vege
2018. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez kb olyan kerdes, hogy hol kezdodik a vegtelen?
2018. aug. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
NagyMama es NagyPapa fogott egy nagy ustot majd beleszort mindent es sokaig fozte forralta meg el nem keszult Isten aztan elraktak uvekegbe a javat de valamenyit meg melegen elfogyasztottak, majd elegedett mosolyal rogytak le foteleikbe es elveztek a jol megerdemelt pihenest
2018. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"De de Isten Teremtőjének a Teremtője hogy lett?


Erre már kevesen tudnak válaszolni! :)"

Sokszor megválaszoltuk, nem értetted meg. Akit tényleg érdekel,nem csak troll:

Mi keresztények az Istent hívjuk Teremtőnek is, mint szinonima ebben az esetben. Ha az Istent teremtette volna valaki, akkor már nem neveznénk Istennek, mivel teremtmény,van Teremtője és kezdete. Végtelenségig fel lehet tenni az ostoba kérdést, hogy akkor őt ki teremtette, de be lehet látni, hogy ezt a végtelenig nincs értelme folytatni, mivel kell egy kezdet, egy örök létező, az igazi Isten. Csak egy ateista képes befogadni azt az ostobaságot, hogy a semmi a semmi által létrehozta az univerzumot. Azt sem veszik észre, hogy ebben az esetben Isten szinonimájaként használják a Semmi-t, mivel a semmiben minden információnak jelen kell lennie, hogy ha létrehozta az univerzumot. Ebben az esetben az ateista keveri a semmi és a minden szó jelentését. Így a Semmi egy intelligencia, aki felette áll az univerzumnak. Pont, mint a(z) (keresztény) Isten

A létező Isten pedig közvetlenül teremtette a világot. Ennyire egyszerű és nagyszerű, dicsőség Jézusnak!

2018. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 8 Pont erre a válaszra számítottam, köszí! :)

Köszönöm, hogy demonstrálod az alapdilemmát:


Amit állítasz: Isten a Teremtő, őt nem teremthette semmi. Miért? Mert így definiáljuk, és kész-pássz!

Hogy honnan volt Isten? VOLT ÉS KÉSZ! ÍGY DEFINIÁLJUK! Ugye? :)


Amit én állítok: Jelen tudásunk és megfigyeléseink alapján mindaz (azaz minden), ami anyag s energia a Világunkban, egyetlen pontból [ami nem a "semmi"!!!] ered. Ehhez, s a gyors szétterjedés folyamatához (t.i. "Ősrobbanás") nem kellett semmilyen természet feletti ("erő"/"energia"/"intelligencia"). Megjegyzem, ez a jelenlegi természettudományos álláspont.

Egyes emberek mindezek elé biggyesztenek egy "felsőbb hatalmat", és sokuk a bibliai Istennel azonosítják azt. Lelkük rajta - engem nem zavar.

De ahhoz már kellő arrogancia kell, hogy a dolgok félremagyarázásával azt állítsák, hogy:

- "a semmi a semmi által létrehozta az univerzumot" - hisz ezt egyedül Te (és hasonlóan arrogáns társaid) állítjátok. Hisz mi nem állítunk ilyent.

- "mivel a semmiben minden információnak jelen kell lennie, hogy ha létrehozta az univerzumot." - 1, továbbra sem "semmi"... Másrészről miért kellene benne lennie? Miért ne jöhetett volna maga az információ is pontosan ugyanakkor létre? :) Semmi (XD) kivetnivalót nem látok ellene. Avagyhogy: A lottószám húzója (valahol még kézzel húzzák) tudja-e a kihúzás pillanatában, hogy mely számok lesznek a telitalálatos szelvényen? :) (Nyilván nem...)

- "Azt sem veszik észre, hogy ebben az esetben Isten szinonimájaként használják a Semmi-t" - Na, ez a (hamis) dilemma lényege. Én nem állíthatom, hogy Istent teremtette valaki, ellenben a Világegyetemnek kellett lennie Teremtőjének... De mint arra rámutattam: nem, nem kellett...

- "Ebben az esetben az ateista keveri a semmi és a minden szó jelentését." - Továbbra is csak Te állítod ezt. A minden nekem továbbra is minden - ahogyan ezen válaszomban már leírtam.


S ezekutána mi is az osstobaság? A kedves Olvasóra bízom. Intésnek azért hozzáfűzném: Mt 5,22. :)

2018. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő valami kozmikus intelligencia, nem valami konkrét személy; vagy most olvasok valamit így a napokban, ott forrásnak van nevezve; de nem akarják, hogy sima személlyé degradáljuk; szal nemtom, lehet, hogy tényleg ilyen kozmikus intelligencia. Mert , ha nem lett volna semmi, annak nem lett volna semmi értelme. Ha nem lett volna semmi soha, annak nem lett volna semmi értelme:):) XDD Ez így most milyen jó, ilyen nagyban végig gondolni:):) Amúgy meg egyébként Istent Chuck Norris teremtette:):) Amúgy lehet, hogy ISten ő a mindenség, és egyszercsak öntudatra ébredt; hogy "Jaa, én vagyok, létezem!" :):) Egyébiránt , ha nem lett volna semmi, akkor nem is lett volna szükségszerű, hogy értelme legyen; mert akkor ki állapította volna meg , hogy van-e értelme, vagy sem? Tehát annak van értelme, hogy akkor vagy legyen valami, valami kis pezsgés, vagy ne legyen egyáltalán semmi sem, tehát olyan dolog minek, ami nem képes semmiképpen funkcionálni. Olyan érdekes, most ilyen nagy távlatokban gondolkodok, olyan elérhetetlen, megfoghatatlan dolgokban, és fúha... Érdekes.
2018. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!