Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan lett?

Isten hogyan lett?

Figyelt kérdés

2018. aug. 16. 18:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

*" olyan dolog minek, ami nem képes semmiképpen funkcionálni."


Tehát akkor még ugyanúgy nem lenne semmi, és ki állapítaná ezt meg?:D

2018. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

2Móz. 3,14

Isten ezt felelte Mózesnek: Vagyok, aki vagyok. Majd azt mondta: Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok.


Vagyok, aki vagyok

Tehát: Időn, Téren, Anyagon kívül álló személy, tehát nincs rá hatással!


„Ez a kérdés azt bizonyítja, hogy egy hamis istenre gondolnak. Mert a Szentírás Istenére nincs hatással sem az idő, sem a tér, sem pedig az anyag.

Ha hatással lenne rá, nem lenne Isten.

Az idő, a tér és az anyag az, amit kontinuumnak nevezünk. Mindháromnak ugyanabban a pillanatban kell létrejönnie, mert, ha van anyag, de nincs tér, hová tesszük? Az idő, a tér és az anyag nem létezhet önállóan, egyidejűleg kell létrejönniük.

A Biblia nyolc szóban válaszol erre: Kezdetben – idő, Isten megteremtette az eget – tér, és a földet – anyag. Íme tehát az idő, a tér és az anyag, a háromságok háromsága. Az idő a múlt, jelen és jövő. A térben van hosszúság, szélesség és magasság. Az anyagban pedig szilárd, folyékony és légnemű. Vagyis az egyidejűleg teremtett háromságok háromsága. Istennek, aki mindezeket megteremtette, kívül kell lennie ezen a hármas egységen. ha korlátozva lenne az időben, nem lenne Isten.

A srác, aki a számítógépet megalkotta, nincs benne a számítógépben, nem rohangál a képernyőn, hogy cserélgesse a számokat, ugye? Isten, aki megalkotta az univerzumot, azon kívül, felett, alatt van, és áthatja azt. Azonban nincs általa korlátozva. Tehát, ha azt tartjuk, hogy egy anyag fölötti erő nem tud hatni valamely anyagi testre, magyarázatra szorul néhány dolog, úgy, mint érzelmek, szeretet, gyűlölet, vágyakozás, féltékenység, értelem.

Vagyis, ha az agyunk nem más, mint kémiai anyagok évezredekkel ezelőtti véletlenszerű összeszerveződése, hogyan hihetünk saját érvelésünknek és gondolatainknak?

A kérdés, hogy honnan van Isten, egy korlátozott Istenre vonatkozik, és itt van a probléma.

Az az Isten, akihez én imádkozom, nincs időben, térben és anyagban korlátozva. Ha elég hely lenne a végtelen Isten számára az én másfél kilós agyamban, nem lenne méltó rá, hogy imádjam, az biztos. És én az igaz(i) Istent imádom.

2018. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kezdjük a nagyon mély alapoknál... Kezdetben létezett a SEMMI. Csakhogy a semmi is valami, így a semmi automatikusan kiváltja önmagából a valamit... Mert a semmi a valami nélkül nem lenne meghatározható és fordítva. Ez az Univerzális egyensúly keltette életre Istent... most egy kis matematika. Figyelj... A semmi az a zérus vagy origo a kezdet, avagy a kiindulópont leírva: O

Amikor a semmi kiváltja magából a valamit akkor a O-ból I lesz. Most forgasd el egy képzeletbeli 3 dimenziós térben a O-t 90 fokkal 0-9 tejednek a 10-es számrendszerben a számok. Mit kapsz? 1-et. Így lett I-sten... Mert ugyebár EGY az I'ten... TEN=10 :D Qrva nagy humorérzéke van... Az S, pedig a kígyó... de ssssh, azaz pszt! másnak el ne mond... :D

2018. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kígyóra... az ugye meg van, hogy képes a saját farkába harapni O vagy a földről felegyenesedve harcias pózt is felvenni? I Király mi? Kobra...
2018. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!