Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet, hogy Isten létezése...

Lehet, hogy Isten létezése nem a "hogyan? "ra, hanem a "miért? "re a válasz?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 21:37
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
36%
Nem válasz egyikre sem.
2018. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én eddig azt hittem, hogy Isten a válasz arra, hogyan jöttem haza péntek este. De ez a kérdés rávilágított a mélyebb igazságra: Isten arra a válasz, hogy miért jöttem haza péntek este. Hú de mély.
2018. aug. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Isten létezése nem ad választ semmire sem. Olvass tudományos irodalmat, abban valódi válaszokat találsz.
2018. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint nem Isten létezése, hanem a Biblia inkább a miértekre ad választ mint a hogyanokra, igen.
2018. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mansour ***** válasza:

Ne fikázzátok, nem is olyan rossz ez a kérdés!

Valóban, a "hogyan" típusú kérdésekre nem helyes Isten vagy bármilyen transzcendencia bevonásával választ keresni, mivel ez a "rések Istenéhez" vezet, ami elméletileg egy tarthatatlan álláspont. (A gyakorlatban viszont sokszor, sokan beleesnek ebbe a csapdába.)

A "miért" típusú kérdések viszont (legalábbis ha nem a közvetlen okokra kérdezünk miérttel) nem tartoznak a természettudományok hatókörébe, így az ilyen kérdésekre igenis lehet érvényes válasz Isten vagy bármilyen transzcendencia feltételezése.

2018. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a tudományok is választ adnak a "miért"-re.


Egy példa:


"Miért néz ki úgy az élővilág úgy, ahogyan?" --> mert ilyenre alakitotta a termeszetes szelekció


Újabban az emberi viselkedésben sem kell a vallásokra hagyatkoznunk, akik mindent a tanításaikkal (pl. eredendő bűn, Sátán tevékenysége) magyaráznak. Az evoluciós pszichológia pl. jobb válaszokat tud adni. Vannak felméreseink is, amiket dokumentálhatunk, és mindenki utána nézhet.


A tudomány tud válaszokat adni. Azért tud, mert fejlődik.


Azok a kérdések meg, amik Istennel kapcsolatban érdekesek lennének (pl. mit csinált a Nagy Bumm előtt?) még a vallások sem tudnak válaszolni, vagy egyenesen tagadják azt, hogy volt Nagy Bumm.


Tehát szerintem a tudományok igenis megbíthatóak.

2018. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mansour ***** válasza:

"Szerintem meg a tudományok is választ adnak a "miért"-re."

Ahogy írtam, az oksági miértekre többnyire választ adnak. De nem tudnak választ adni a teleológiai miértekre, és az olyan végső miértekre, hogy pl. miért van inkább valami, mint semmi?

A Nagy Bummot egyébként tudtommal minden vallás elfogadja mint a fizikai világ létrejöttét magyarázó elméletet, talán egy pár keresztény kisegyház van, amelyik nem.

2018. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

8-as:


Közelítsük meg más szenpontból a kérdést: a 21. századi kereszténység miféle válaszokat tud adni? Mit mondd egy liberális katolikus vagy egy szektás protestáns tanító? Kb. az ezó tanítók szintjén van a válaszuk.


A kereszténységben annak idején voltak egyéniségek: pl: Tertullianus vagy Szent Ágoston.


Ma már egy olcsó, semmit mondó vallás a kereszténység. Ha mondanak is valami értelmes dolgot, az nem a saját gondolatuk, hanem az Atyáktól vették át, akik még hiteles emberek voltak.

2018. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:
20%

Szia


Isten létezése a "hogyan? "ra, és a "miért? "re is megadja a választ.

Mármint azokra a hogyanokra és miértekre, amelyek az életünket érintik. Részben ezért is íratta meg a Bibliát, emberek által, hogy számunkra is érthetőek legyenek, tehát ember szemszögéből adja a válaszokat.

Az angyalok is írhatták volna, de vajon akkor is megértenénk a válaszokat a miértekre és a hogyanokra?

2018. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mansour ***** válasza:

# 9:

Van igazság abban, amit írsz, de a kérdés szempontjából ez már nagyon off.

2018. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!