Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Mikor érdemes...

Vallásosak! Mikor érdemes templomba menni, ha egyedül akarok lenni, illetve szabad/ildomos ott "közembernek" fotóznia?

Figyelt kérdés
Szóval szívesen fotóznék templombelsőket, de nem szoktam templomba járni, nem akarok megzavarni semmilyen szertartást sem.

2018. aug. 18. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez templomfüggő. Mert az ismertebb, turisztikailag jelentősebb templomokban többen vannak. Viszont az átlag templom meg nincs csak úgy nyitva.

Azt javasolnám, hogy keress rá az adott templom miserendjére, és a kezdés előtt fél-1 órával már nyitva szokott lenni, viszont még nincsenek sokan.

Fotózni lehet (ha nem az imádkozó embereket fotózod, hanem csak az épületet).

2018. aug. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés az is, hogy milyen vallásról van szó. (Katolikus, görög-keleti, mormon, protestáns, zsidó, iszlám, buddhista, hindu, mert mindegyiknél mások a viselkedési szabályok.)


Az is, hogy mit jelent a fotózás nálad. Sétálsz és kattintgatsz, vagy állványos, vakus, hosszan beállítgatós fotózásra gondolsz? Vaku nélkül csendben kattintani a legtöbb helyen még szertartás közben sem tilos. Viszont van olyan templom is ahová be sem léphetsz előzetes engedély nélkül.

2018. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Leginkább katolikus templomokba szeretnék bemenni, mert ott van igazán mit fényképezni. És csak egy átlagos fényképezővel, ezért is írtam, hogy közembernek, mert nem vagyok se újságíró, se fotós.
2018. aug. 19. 13:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha ki van írva, hogy fényképezni csak külön engedéllyel - mert már találkoztam ilyennel idehaza is.
2018. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!