Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet érdemes elkezde...

Melyik nyelvet érdemes elkezdeni otthon, egyedül, hobbi szinten?

Figyelt kérdés
Jövő évtől lenne lehetőségem második nyelvként tanulni heti 4 órában, ha megtetszik a nyelv. Ezekre gondoltam: spanyol, német, orosz, francia.

2015. okt. 10. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha, az elsö tanult nyelv az angol, akkor en a nemet nyelvet javasolnam.

Angol - nemet = ugyanaz a nyelvcsalad, igy könnyen boldogulsz vele.



... vagy az anyanyelven kivül gondoltad masodik nyelvkent?

2015. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel sem fogsz mellé, úgyhogy válaszd azt, amelyik szimpatikus!
2015. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy angolul középfokon beszélek és nemrég kezdtem el olaszul és japánul tanulni. Németre azért gondoltam, mert az iskolánkban nagyon jó a német oktatás, franciára és spanyolra az olasz miatt, oroszra meg azért, mert kihívást látok benne az idegen ábécé és a nehéz nyelvtan miatt.
2015. okt. 10. 10:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a némettel jársz a legjobban. Igaz, hogy hasonlít az angolra (bár leginkább csak a szavak szintjén), de baromi nehéz és logikátlan nyelv. Amiket felsoroltál, azok közül a spanyol a legkönnyebb és a legszebb is.
2015. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 10. 10:53
 6/11 anonim válasza:

Hát a németnél a nyelvtan nehéz.

A spanyol, francia a kiejtés teljesen más mint az írás.

Az orosznál az írásmód (cirilbetűk) a nehéz, de anyu azt mondta az orosz volt a könnyebb neki.

2015. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon a német hasznos, főleg ha a nyugati országrészen laksz, mert arrafelé sok német cég van. Illetve sokan dolgoznak pl Ausztriában is.


Ezen kívül én a spanyolt ajánlanám, nagyon szép nyelv, és sok országban beszélik. Egész Dél-Amerikában, Brazília kivételével. És amúgy nem is olyan nehéz nyelv.

2015. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Ez attól is függ, hogy mit akarsz kezdeni vele. Ahol a németet tudod használni, ott jó az angol is.


Hasonlóan így van ez a francia nyelvvel, talán van egy-két eldugott afrikai (volt) gyarmat, ahol a franciát beszélik, de az angolt nem.


Dél-Amerikában egyértelműen a spanyol, de most már egyre inkább az USÁ-ban is :)


A volt Szovjetunió területén pedig az orosz. Az oroszok közül egyre többen beszélnek már angolul, de más országokban (pl. Grúzia, Örményország) ott az orosz számít nemzetközi nyelvnek, nem az angol. Az anyanyelvük mellett oroszul nagyon sokan beszélnek, de angolul még a diplomások közül is kevesen.

2015. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én 5 éve tanulok németet és elég jól megy. A szavakat az angol után könnyű megtanulni de a szórend (min Pl az indoklásnál a KATI [kötőszó,,alany,többi mondatrész,ige] elég nehéz. Azért ajánlom a németet 😊
2015. okt. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Rick Mave ***** válasza:
59%

Azt írod, hogy angolul középfokon beszélsz, és nemrég kezdtél el olaszul és japánul tanulni. Vagyis már három idegennyelvvel birkózol párhuzamosan. Szerintem ebben a szituban butaság egy negyedik nyelvbe belevágni. Sokkal jobb, ha azt a heti négy órát ebbe a három nyelvbe, ezek még intenzívebb tanulásába invesztálod - heti négy óra amúgy sem sok, ennyivel csak a "felszínt karcolja" az ember.


Persze lehet, hogy nem az egy-két nyelvben való elmélyülés, hanem a minél több nyelven megszólalás és "basic" kommunikációs képesség a célod. Ha az utóbbiról van szó, akkor hallgass #2/9-re és sok sikert kívánok neked, bármelyiket is választod a felsorolt nyelvek közül.

2015. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!