Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megbocsátja isten?

Tudatlanka13 kérdése:

Vajon megbocsátja isten?

Figyelt kérdés
Kicsi koromban kb 6-7 évesen (most 21 vagyok) volt akváriumunk és én abba mindig belegyúltam. És egyszer egy kis halat az akváriumban lévő izébe (amivel a vizet tisztítják vagy nem tudom) beletoltam és szegény meghalt. Arra nem emlékszek, hogy véletlen volt-e vagy csak buta voltam, de most folyton ezen parázok, hogy megbocsátja-e isten és a mennyországba kerülök-e.
2018. aug. 22. 22:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#10 “Ha a Te fiadat keresztre feszítik, Te megbocsájtanál, minden gyilkosnak és gaztevőnek, csak úgy random, mert jajj szánom-bánom?! Én ugyan nem tennék ilyet...” Persze, hogy nem, mert te nem vagy Isten.. Isten végtelenül szeret mindenkit. Jézus mindannyiunkért lejött a Mennyekből, hogy aztán magát áldozza érettunk. Nem az emberiségért, hanem érted és értem és minden emberért külön-külön. Ha te egyedül lettél volna a földön, akkor is lejött volna. Isten azt szeretné, ha mindenki üdvözülne, az ember az aki ennek ellent mond. Ez olyan, mint ha egy ember át akarna ölelni, de te ellenkeznél, és visszautasítanád. Isten mindenkit “át akar ölelni” az ember az aki ezt visszautasítja, mert “így könnyebb”. Nyissatok ki a szíveteket az Isten hatalmas szeretete előtt :)

Békesség! :)

2018. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

#11

"Isten végtelenül szeret mindenkit"

Ja... Szodoma és Gomorra, Egyiptom fáraók (miért festették fel a zsidók bárányvérrel a kapukat?), Babylon, Atlantisz, a zsidók üldöztetése évszázadokon át stb... A végtelen szeretete milliók életét döntötte romokba... Naiv ártatlan gyermek vagy... még a nyilvánvalót sem látod meg...

Jézus lejött? Nem jött Ő le sehonnan, de fel sem ment... Ide született és itt is halt meg, mert az ember olykor barbár és az embert Isten a maga képmására alkotta...

2018. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"De vajon az Atya megbocsájtotta-e az emberek bűneit?! Nem válaszolt az Atya erre a kérésre..."

Dehogynem, sőt, már előre megmondta, hogy Krisztusban megbocsát az emberiségnek, aki elfogadja. És kb. kismilliószor prófétáltatta meg ezt Isten az ószövetségi prófétáival. Krisztus áldozata volt a világ megalapítása előtti titok, amit Krisztusban nyilatkoztatott ki Isten.


"Ha a Te fiadat keresztre feszítik, Te megbocsájtanál, minden gyilkosnak és gaztevőnek, csak úgy random, mert jajj szánom-bánom?!"

Nem tudnám feláldozni a fiam, mert ő nem tökéletes, hiszen az csak az Isten, így csak Isten adhatja magát áldozatul. Bűnös nem adhatja magát egy másik bűnös helyett.

És távolról sem "csak úgy" és nem "random" bocsájtott meg. És több kell ahhoz, mit némi "szánom-bánom". Ha tudnád pl. mit jelent az "életünk végéig tartó megszentelődés", stb... De így, még vitatkozni is felesleges, mert olyat kritizálsz, amit nem igazán ismersz


"Én ugyan nem tennék ilyet.."

De te ember vagy, nem Isten, így semmit sem befolyásol és semmit nem bizonyított, hogy te mit tennél, vagy mit nem tennél.


"Jézus olyan volt amilyen... De az "Atya" sokkal szigorúbb..."

Hmmm, Jézus azt mondja, hogy aki őt látta, látta az atyát. Itt megint nem a fizikai tükörképre gondolt, ahogy a Teremtés könyvében sem a szerző. Az ószövetség jellege miatt volt akkor Isten büntető. Megmutatta, hogy hiába a törvény, az ember Isten nélkül nem tud megjavulni. Törvény nélküli szakasz, törvény szakasz, kegyelem szakasz. Sokan nem értik ezeket, ez tény

2018. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Meg is ehetted volna. Jézus nem halakkal etette a jónépet?
2018. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mit megbocsájtani, mivel nem követtél el bűnt. A kereszténység szerint az állatoknak nincs lelkük, csak húsgépek, akiket Isten azért teremtett, hogy az embert szolgálják.
2018. aug. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Azért ha kijelentünk valamit, illene indokolni is ... Ha a büntetés elmaradására gondolsz, akkor az is megvolt, mert Jézus kapta helyettünk."


A triviális tényeket nem szoktuk indokolni. De tegyük fel, hogy megölök egy számodra kedves embert. Tegyük fel az anyukádat vagy a gyerekedet. Akkor nincs semmi gond, ugye? Jézus elvitte a balhét, minden oké, ugye? Ez ám a logika öcsém...

2018. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"A kereszténység szerint az állatoknak nincs lelkük, csak húsgépek, akiket Isten azért teremtett, hogy az embert szolgálják."

A kereszténység szerint az állatoknak van lelkük, legalábbis én így tudom


1 Mózes

7,21 És oda vesze minden földön járó test, madár, barom, vad, és a földön nyüzsgő minden csúszó-mászó állat; és minden ember.


7,22 Mindaz, a minek orrában élő lélek lehellete vala, a szárazon valók közűl mind meghala.


A vízözönben tehát a lélekkel rendelkező szárazföldi élőlények haltak csak meg. Emberek+állatok vegyesen

2018. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

"A triviális tényeket nem szoktuk indokolni."

De, pl. megindokoljuk, hogy mitől is triviális:) De mond ki őszintén, hogy nem tudod megvédeni a világképed. Eddig is tudtuk


"De tegyük fel, hogy megölök egy számodra kedves embert. Tegyük fel az anyukádat vagy a gyerekedet. Akkor nincs semmi gond, ugye? Jézus elvitte a balhét, minden oké, ugye? Ez ám a logika öcsém..."

Jaj, megint taníthatlak gondolkodásra:( Legyen


"Akkor nincs semmi gond, ugye?"

Mikor írtam ilyet? Szövegértelmezés (is) egyes


"Jézus elvitte a balhét, minden oké, ugye?"

Ha a bűnös megtér a szívéből (ezt nem érted, tudom), akkor a bűnös is üdvözülhet. Hogy minden oké-e? Mit jelent számodra ebben az esetben a "minden oké"?

Tudtad, hogy ettől még a bíróság gyilkosságért el fogja ítélni? De én nem ítélhetem el, az Isten dolga.


"Ez ám a logika öcsém..."

Legalább beismered, hogy logikátlan vagy, azért ez már valami. Nem hiszem, hogy az öcséd lennék. Tudod, nem anyáddal beszélgetsz, így viselkedj!

2018. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ismét egy hatalmas paradoxon... komolyan már ezért bezáratnám az összes egyházat, hamis prófétálás miatt és eretnekség vádjával...

Jézus megváltotta a bűneinket a halálával... Ezt állítjátok.

Akkor mi a gec1maciért kell állandóan zsibbasztani mindenkit, hogy erkölcsös tiszta és bűnmentes életet kell élni?! Meg pokol és purgatórium és tűz meg édesf.szom... Meg jön Jézus és megváltja a bűneinket! Minek, ha már egyszer meghalt, hogy Te bűntelen élj?! Komolyan ennyire ostoba naiv és hiszékenyek vagytok?! A pókember története realisztukusabb és nincs benne ennyi meseszerű elem...

2018. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#17 Itt a szöveg a lélegzetre, nem pedig arra a lélekre utal, ami csak az embernek van. Az "orrban élő lélek" pusztulása azt jelenti, hogy nem lélegzik többé.
2018. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!