Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia megengedi a gyűjtöget...

A Biblia megengedi a gyűjtögetést?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, kis matchboxokat szeretnék elkezdeni gyűjteni, de az áll a Bibliában, hogy ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön amelyet a moly és a rozsda megemészt! Ne nézzetek hülyének, de nem tudom pontosan, hogy mire mondta ezt pontosan Isten. Gyűjteni lehet vagy nem ajánlatos?
2018. aug. 24. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Eléggé érdekes életed lehet, ha ilyen problémák foglalkoztatnak...

De ha rám hallgatsz, inkább vegyél bicajt, és tekerd körbe a Balcsit haverokkal :D.

2018. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Noé az állatokat gyűjtötte, mindenből volt neki kettő, a biblia még is dícsőiti

tudom, hogy nem ugyan az, mert még is csak egy régi celeb volt, de szerintem ehez képpest pár matchbox nem számít

2018. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

* ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön amelyet a moly és a rozsda megemészt!


Arany, ezüst, képek, tárgyak, házak stb. amik a mai világi emberek értéknek tart. Ezekre mondja.


Szerintem egyre kell figyelj, az nem baj ha matchbox a hobbyd, arra kell vigyáznod, hogy ne légy megszállott, és bármikor le tudj ezekről a dolgokról mondani, ha például ezeket eladod, és az értékéből adakozol, segíted a szegényebb embereket.


Remélem így érthető.


Tehát minden olyan dolog, ami megszállottságot idéz elő, vagy egy idő után észre veszed hogy állandóan azon töröd a fejed, hogy tudj belőle többet és többet szerezni, azt abban a pillanatban kukázd és vigyázz, hogy legközelebb az adott dologgal kapcsolatban ne juss megint erre a szintre.

2018. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

3+ Az nem baj ha van értéked, de olyan legyen amikkel az embereken tudsz segíteni.Akár milyen célból.


Pl. egy lovardád van, és a beteg gyermekektől, ami nekik terápia soha nem fogsz kérni belépődíjat, sem egyéb díjat, hanem így szolgálsz Istennek, hogy segíted, könnyebbé teszed ezeknek az embereknek az életét, és ha így teszel, áldásba fogsz jutni, ha szövetséget kötsz Istennel előszőr a saját életedre vonatkozóan, másodsorban az anyagi életedre vonatkozóan.

2018. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
most nem azért, de 16 évesen már nem matchboxokat kellene gyűjtened...
2018. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

"16 éves fiú vagyok, kis matchboxokat szeretnék elkezdeni gyűjteni, de az áll a Bibliában, hogy ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön amelyet a moly és a rozsda megemészt! "

Semmi gond ezzel, de kérlek olvasd a szövegkörnyezetet is. Ez is szellemi beszéd. Azt jelenti, hogy a szeretetet kövesd, Isten igéjét, ezzel gyűjtesz igazi kincseket. Isten áldásait pedig élvezheted, mert az Ő igéje szerint élsz. Matchboxokat pedig simán gyűjtögethetsz, ez még nem azt jelenti, hogy elhagyod Jézust vagy nem fontos neked, és nem lesz a bálványod a matchbox.


Lényeges, hogy megértsük, hogy az újszövetségben már nincsenek törvények. Tanácsok vannak, tanítások, azért, hogy tudjuk, hogy nekünk mi a jobb választás, hogyan gondolkozzunk, hogyan álljunk a bűnhöz, stb...

És nem azért nem ölsz vagy nem hazudsz, mert le van írva, hanem Pál már arra tanít, hogy ez az igazi, újjászületett jellemed. Tehát azért nem hazudsz, mert undorodsz tőle. Persze ez sem megy egyből. A megszentelődés rögös útjai:)))

2018. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Én is mindig gyűjtök valamit. Ha ilyen hülyeség miatt kerülök pokolra, akkor így jártam.
2018. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

" ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön amelyet a moly és a rozsda megemészt! "


Nem vagyok egy Bibliaszakértő teológus,de szerintem itt kicsit komolyabb dolgokról beszél,mint a matchboxok. Valaki nekem ezt úgy magyarázta,hogy pl egy keresztény hite ellen cselekszik,csak mert úgy szimpatikusabb másnak és valami ilyesmi szituációkra érthette,hogy ne gyűjts földi kincseket (ne bazírozz múlandó emberek elismeréseire) hanem arra figyelj,ami örök. Mondom,nem biztos,de több értelme van,mint azon drámázni,hogy Isten lesújt rád villámaival csak azért,mert kisautókat gyűjtöttél.

2018. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia, pontosabban Jézus nem az anyagi javak ellen mondta, amit mondott, hanem az anyagi javak összeharácsolása ellen. Alapvetően nem azért mondja, mert olyan szörnyű bűn, hanem azért, mert értelmetlen: a rozsda megeszi, a moly megrágja, a tolvaj ellopja, képletesen is és ténylegesen is, ez pedig igen frusztrálttá teszi az embert. Ráadásul egy hamis életcél van mögötte: ha sok pénzem, sok aranyam, drága autó(i)m, ruháim lesznek, akkor boldog leszek. Nem. Boldog lehet az ember mindezek nélkül is, bár ezek megléte sem zárja ki a boldogságot. Ám egy hamis életcél csak meghiúsulni tud.


A gyűjtsd a kincseidet a Mennyben, sem azt jelenti, hogy majd a Mennyben gyűjteni fogunk, hanem itt és most lehet a Mennybe gyűjteni a kincseket. Az "adjatok, nektek is adatik" nem azt jelenti (csak), hogy ha most odaadod a feleslegedet, akkor majd egyszer a Mennyben kamatostól kapod vissza, hanem azt, hogy itt a földön, amikor szükséged lesz rá visszakapod. Ezt az alapelvet találod itt is:


"Vesd a te kenyeredet a víz színére, mert sok nap mulva megtalálod azt. Adj részt hétnek vagy nyolcnak is; mert nem tudod, micsoda veszedelem következik a földre." (Préd 11,1-2)


Ami a Matchboxok gyűjtögetését illeti, nem bűn. Ne legyen az a te kincsed. Akkor vannak az anyagi javaid veszélyeztetve, ha azok a te kincseid. Legyen a kincsed Jézus Krisztus, a bibliai hit, az apostolok tudománya, és tedd azt, amit a szíved diktál.

2018. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyűjthetsz, de adott esetben le is kell tudnod mondani egy részükről, mondjuk egy olyan család javára, akiknek leégett a háza, és a gyerekek szeretik a matchboxokat.
2018. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!