Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai adventisták hogyan...

A mai adventisták hogyan vélekednek Ellen Gould White látomásairól?

Figyelt kérdés
2018. aug. 24. 16:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az alapján döntöm el, hogy a látomásokat hozzámérem a Biblia kijelentéseihez-igazságaihoz és ha ellentétes vele akkor elvetem.
2018. aug. 27. 06:42
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Helyes válasz, akkor így cselekedj! :-)


Üdv. Péter

2018. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Megértettem a cinikus válaszodból amely tükrözi, hogy meg vagy róla győződve nektek van igazatok.

Az igazságot ti birtokoljátok más nem ezért más nem is szólhat a Bibliából csak ti. Ha mégis megprobálkoznék vele kikerültek a kellemetlen kérdéseket, tereltek a válaszokkal.


Hasonló a tanúk hozzáállása is csak ez hosszab távon nem vezet eredményre beszélgettem élőben egy tanúval mondtam a Bibliából az igazságot erre ő meg mondta az őrtorony véleményét és láttam rajta a fölényes mosolyt megvillani mielőtt kinyitotta volna a Bibliáját....


Ezért továbbra is helyes szellemi értékítéletnek tartom a Bibliát

mint mérőzsinórt is használni mert könnyen félrevezethetik

az embert !!!

2018. aug. 27. 10:07
 14/14 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


Tekintettel arra, hogy személyesen nem ismerjük egymást, vagy pontosabban: én nem ismerlek téged, kicsit furcsa hogy egy félmondatból - amit leírtam - ilyen következtetéseket vonsz le. Természetesen meg vagyok győződve róla, hogy igazam van, ha nem lennék róla meggyőződve minden bizonnyal nem írtam volna választ a kérdéseidre. Azt, hogy cinikusnak ítéled a válaszom őszintén sajnálom, én csak örültem annak, hogy van amiben egyetértünk!


Ha olvastad a kommentjeimet, magad is meggyőződhetsz róla, hogy nem írtam sehol olyat, hogy "az igazságot mi birtokoljuk más nem ezért más nem is szólhat a Bibliából csak mi." Sőt éppen azt képviselem itt a fórumon, hogy minden magát kereszténynek valló, Krisztust követő embert testvéremnek tekintek függetlenül attól, hogy melyik felekezethez tartozik!


Ha bármit idézel nekem a Bibliából és E.G. White-tól, akkor szívesen elolvasom a gondolataidat és leírom a véleményemet ezekkel kapcsolatosan! Szeretem a nyílt kommunikációt és nem az az ember vagyok aki kikerüli a kellemetlen kérdéseket, terel a válaszokkal.


Sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt a tanúkkal. Hidd el nekem is voltak sajnos hasonló tapasztalataim, konkrétan kolléganőm volt tanú.


Még egy pont amiben egyetértünk: "helyes szellemi értékítéletnek tartom a Bibliát mint mérőzsinórt is használni mert könnyen félrevezethetik az embert."


Várom a kérdéseidet.


Üdv. Péter

2018. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!