Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Adventisták! A Sátánnak kell...

Adventisták! A Sátánnak kell majd elhordoznia a bűneinket?

Figyelt kérdés

Az interneten több adventizmussal foglalkozó kritikai oldalon is olvastam arról, hogy valami ilyesmit tanítotok, de szeretném meghallgatni a ti véleményeteket is erről a témáról, ezért lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban. Az alábbiak mind a saját gondolataim és kérdéseim, nem máshonnan ollóztam ki őket, de hogy elég világos legyek, hogy mire vagyok pontosan kíváncsi, több pontba szedtem ezeket:


1. Igaz az, hogy ez a tanítás, Ellen G. White prófétátoktól származik, és rajtatok kívül más protestáns felekezetek nem tanítanak ilyet?


2. Hogyan szól pontosan ez a tanításotok és milyen bibliai Igékkel tudjátok alátámasztani?


3. Mennyire egységes ez a tanításotok a különböző adventista irányzatok között? Ha van tanításbeli eltérés, akkor pontosan kik és mit tanítanak erről?


4. Annyit tudok, hogy az engesztelés napján szabadon engedett "bűnbak" példáját használjátok és azt mondjátok hogy ez a bűnbak a Sátánt jelképezi az alábbi Ige alapján:


"Miután pedig elvégezi a szenthelyért, a gyülekezet sátoráért és az oltárért való engesztelést; hozza elő az élő bakot. És tegye Áron mind a két kezét az élő baknak fejére, és vallja meg felette Izráel fiainak minden hamisságát és minden vétkét, mindenféle bűneit: és rakja azokat a baknak fejére, azután küldje el az arravaló emberrel a pusztába, Hogy vigye el magán a bak minden ő hamisságukat kietlen földre, és hogy bocsássa el a bakot a pusztában." 3 Móz 15:20-22


Ezzel kapcsolatban 4 kérdésem lenne:


a) Áronnak 2 kecskebakot kellett az Úr elé állítania, az egyiket áldozatul szánták, a másik volt a bűnbak, akire a bűnök kerültek. Ha a bűnbak a Sátánt jelképezi, akkor a másik kecskebak Jézus jelképe? Ha igen, akkor vajon mi lehet ezzel Isten üzenete, hogy sorvetéssel döntötték el, hogy melyiket áldozzák fel és melyik legyen a bűnbak?


b) Mivel nincs különbség a két kecskebak között és az áldozati állatoknak mindig hibátlannak és épnek kellett lennie, hogyan lehet így a bűnbak a Sátán jelképe?


c) Ha a bűnbak a Sátán jelképe, akkor Isten miért egy tiszta állatot választott ki, hogy ezt szemléltesse nekünk? Nem sokkal logikusabb lett volna a részéről, ha mondjuk egy tisztátalan disznót használ erre a célra?


d) Összegezve az előző 3-at, ezek szerint van két hibátlan, ép, tiszta és lényegében egyforma állatunk, az egyik a Sátánt, a másik Jézust jelképezi. Ezek közül sorvetéssel(!) kiválasztották az egyiket (Jézusra esett a választás), hogy az legyen az áldozat, a másik pedig (a Sátán) a bűnbak, aki majd elhordozza a bűneinket. Csak én érzem úgy, hogy ez így nagyon nem stimmel, és ellentmond alapvető keresztény tanításoknak?


5. Miért kéne a Sátánnak újra elhordoznia a bűneinket, amikor Jézus megtette már azt? Mit tanítotok pontosan a bűnök eltörléséről?



2012. ápr. 17. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem találom a múltkori kérdéseid, biztos unnak már téged nagyon, ezért választ sem fogsz kapni. sry
2012. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Ez 1 kötekedő, rágalmazó oldal a jónéhány közül, tehát nyugodtan mellémagyarázhat dolgokat, sőt... ezt teszi(pl. lásd a saját kérdésedet). Jó lenne nem össze-vissza vagdosni az idézeteket s más értelemben feltüntetni. Ha Ellen White írásai érdekelnek, ne rágalmazó oldalakat olvass hanem NÉZZ UTÁNA TE MAGAD AZ Ő KÖNYVEIBEN! Kicsi segítség eredeti könyvekkel: [link] -ez angol, de eredeti írások(ne Google Fordítóval fordíts, ha meg akarod érteni). [link] -ez a magyar oldal.

Sok sikert!

2012. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ismerem ezeket, és találtam már EGW írásai között olyan tanítást, amit le akartatok tagadni, hogy azt tanítjátok. De nézd meg nyugodtan ezt a kérdésemet, ha nem hiszed:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


De válaszolhatnál a kérdésemre is.

2012. ápr. 18. 10:49
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Hát sajnálattal olvastam néhány dolgot, az általad linkelt kérdéssel kapcsolatosan. De ez korántsem azt jelenti, hogy bármit is takargatnánk!!! De abba a témába most ne menjünk bele, nem ide tartozik. Ez a kérdés mindaddig érvénytelen, míg tőlünk, adventistáktól nem kérdezed meg a tanításokat, hanem kritika-oldalakról olvasgatsz, amik természetesen elferdítik azokat az elveket, amiket mi tartunk. Épp ezért nagyon szépen megkérlek, ha már a témában látom jártas vagy, Ellen White idézeteiből kérdezz, mert ezek a kérdések amiket leírtál: HAZUGSÁGOK, HAMIS TANÍTÁSOK, amiket NEM az adventisták állítanak, hanem egyes "kritikusok" akik alá akarnak ásni. S érveléssel megkaptad a választ a kérdésedre: NEM, nem Sátánnak kell majd elhordoznia a bűneinket, azt már megtette Jézus. <-Ez a Biblia tanítása, s mi, Hetednapot Ünneplő Adventisták is ebben hiszünk.
2012. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem úgy tűnik, hogy csak játszol a szavakkal, amikor tagadod azt amit írtam. A Hetednapi Adventista weblapon a hitvallásotokban az szerepel, hogy a bűnbak a Sátán jelképe. Isten Igéje pedig egyértelmű:


"...Hogy vigye el magán a bak minden ő hamisságukat kietlen földre..."


Igen, tanítjátok azt is, hogy Jézus elvitte a bűneinket, de azt is, hogy majd a Sátánnak újra el kell hordoznia.


Ha pedig én értek valamit rosszul, azért tettem fel ezt a kérdést, hogy tisztázzuk. Válaszolnál például akkor a 2. és 5. kérdésemre és leírnád ezeket a tanításotokat pontosan?


Köszönöm.

2012. ápr. 18. 13:50
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

Az alapprobléma:


Jézus nem hordozza a bűneinket, hanem elveszi:

Jn 1,29 "Másnap látá János Jézust ő hozzá menni, és monda: Ímé az Istennek ama báránya, a ki elveszi a világ bűneit!"


A "bűnbak", ki "szívesen" magára veheti a bűneinket, mert belőle jött...


Megjegyzés: A hivatkozásod ez: 3 Móz 15:20-22

Viszont az idézeted a 3 Móz 16:20-22-ből való.


Krisztus a hibátlan?

"Jézus pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten."


A mi szemünkben persze mindenképpen.


A sátán:


Ez 28,13-18

"Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.

Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.

Vétkeid sokaságával kereskedésed hamisságában megfertéztetted szenthelyeidet; azért tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged; és tevélek hamuvá a földön mindenek láttára, a kik reád néznek."

2012. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
A bűnbak lehet átvitt értelmű s lehet áldozati bak... Ezzel tisztában vagy? ;)
2012. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem hinném.
2012. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A választás adott.Két csoportba tartozhatsz,Isten csoportjába,vagy az ellenség,Sátán csoportjába.

Krisztus elhordozta a bűneinket,így,aki az Ő csoportjába tartozik,örök életet nyer,viszont,aki Sátán csoportjába tartozik,annak vállalnia kell bűnei elhordozását.Nem úszhatja meg,s nem fogja helyette Sátán elhordozni a bűnét.

Remélem,én Isten csoportjába tartozok,most,és mindörökké,s remélem,hogy ti is állhatatosak maradtok mindvégig,hogy el ne vesszetek,hanem örök életetek legyen!

2012. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

KKV válasza:


A választás adott.Két csoportba tartozhatsz,Isten csoportjába,vagy az ellenség,Sátán csoportjába.

Krisztus elhordozta a bűneinket,így,aki az Ő csoportjába tartozik,örök életet nyer,viszont,aki Sátán csoportjába tartozik,annak vállalnia kell bűnei elhordozását.Nem úszhatja meg,s nem fogja helyette Sátán elhordozni a bűnét.

Remélem,én Isten csoportjába tartozok,most,és mindörökké,s remélem,hogy ti is állhatatosak maradtok mindvégig,hogy el ne vesszetek,hanem örök életetek legyen!

Orulok,hogy vannak meg olyan emberek akik hisznek ebben az orok igazsagban,hogy csak ket ut letezik,az orok harhozat vagy az orok mennyorszag,es nincs mas lehetoseg,es ez itt dol el a foldon,Jezus elhordozta a buneinket, a kerdes az,hogy elhiszed vagy nem?

2012. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!