Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádkozzak érte? Mit tegyek?

Imádkozzak érte? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha nem vagy vallásos és nem tudsz segíteni ne kommentej! Kb. fél éve megismerkedtem egy sátánistával. Viszont annak ellenére hogy keresztény vagyok, nem tartottam a távolságot. Kötődni kezdtem hozzá. Persze végig kitrtottam a saját hitem mellett, tiszteletben tartva az övét. Megkért,,hogy ne imádkozzak érte, mert azzal ártok neki. Így nem tettem.

Viszont pár hete nagyon átvágott. Iszonyúan megbántott

Napokig testi tünetei voltak a banatomnak.

Most megbékéltem és túltettem magam rajta.

És a kérdésem hogy imádkozzak e érte? Nem azért mert ártani akarok neki, hanem mert ezzel szerintem inkább segíthetek.



2018. aug. 25. 16:39
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
40%
Persze.
2018. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Ártani nem árthatsz neki vele.Viszont azzal segíthetsz a legjobban hogy nem foglalkozol vele, ha már egyszer árvert.Ne akarj Jézust játszani.Előbb utóbb úgyis ugyanaz lesz a vége.
2018. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%
Tartsd tiszteletben a kérését.
2018. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
4%

Kereszténynek mondod magat és sátánista emberrel barátkozol.


Ez szép, szó se róla.


Mert még ha át is próbál vágni valaki, és sátánista az illető, Isten mindig tesz róla, hogy tudd ki van a másik oldalon. De te nem tutad. Akkor milyen kereszténynek vallod magad?

Isten az aki leleplezi az embert és az azokban rejlő dolgokat, Szent Szelleme által-de nálad mint látható az írásodbnól ez nem működik. Szerinted miért?



Jn 16,

7.

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

8

És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:



Hogy akarsz igy bárkiért is imádkozni, ha szellemileg nem vagy kapcsolatban-élő kapcsolatban Istennel? Nem nyom senki benned piros lámpát? Nem szól, hogy figyelj, ez az ember csaló..

2018. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
11%

4+


Egyébként ha a kérdésedre konkrét választ akarsz:


Van szellemi indításod Istentől, hogy imádkozz érte?

Tisztában vagy te mit jelent egy ima a te saját életedre nézve? Hogy mit kell leharcolnod magadról utána?


Mt 18,


.18.

Bizony mondom néktek: A mit megköttök a földön, a mennyben is kötve lészen; és a mit megoldotok a földön, a mennyben is oldva lészen.

19.

Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, a mit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám.

20.

Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.

2018. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
6%

4+


Sátánista emberrel nem barátkozik egy keresztény ember. Hanem megitéli Isten kardja-Ige által azt ami benne van.


Az emberért meg maximum Isten indittatásából-nem saját szellemből-imádkozhatsz úgy, hogy adjon annak az embernek Isten olyat az életébe, hogy legyen egyetlen egyszer is lehetősége megtérni. De többet nem.és Tilos! mert szövetségkötése van sátánnal. Elkötelezte magát neki.


Soha, semmikor, és be sem teszi a lábát olyan helyre ami egy szellemi mocsok.Lásd: Jósoltatás helye és a többi.

2018. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
24%
4+Úgy viselkedsz mint az a katona aki esztelen, oktalan, buta, kiképzetlen, aki a frontvonalba megy vagy lőtérre minden védőfelszerelés és fegyver nélkül-mert ő harcol, de azt sem tudja mi ellen, ki ellen, mi kell hozzá, hogy győzni tudjon. Csak áll és lővik rá a gólyókat. Aztán csodálkozik, hogy már egyetlen egy golyótól padló fog.
2018. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

Ó gyerekekek...


Na, az a helyzet, hogy nekem volt egy sátánista osztálytársam anno, és én is ilyen "nagy keresztény" voltam anno, szóval kerültem őt, sőt még lenéző is voltam vele. Azóta már igazán bánom ezt a viselkedést, nekem pont nem ilyen felsőbbrendűsködőnek kellett volna lennem, hanem szeretnem kellett volna, tanúságot tenni előtte... ó, ha visszaforgathatnám az idő kerekét...



Az imával nem tudsz ártani neki, epp ellenkezőleg, az ima nagyon sokat segíthet, szóval bíztatlak, hogy imádkozz érte.

2018. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
7%

4+ Még ha az illető be is telefonál élő rádió adásban és a pásztor imát is mond rá, de Istent nem tudja becsapni, és a a rá (sátánistára) kimondott áldás pozitivitás, egészség visszatér a pásztorhoz, aki aratja.

Isten nem játékos, nem becsapható, egyetlen pillanatra sem.

2018. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
17%

4+


*(sátánistára) kimondott áldás pozitivitás, egészség visszatér a pásztorhoz, aki aratja.


Aztán az illető, aki mást be akart csapni, az nem érti miért nem működik a dolog, miért nem érkezik meg az áldás rá. Hát várhatja. Sosem fog megérkezni rá addig mig szövetségben van Isten legnagyobb ellenségével.

2018. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!