Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a zsidókat nem szabad megpróbálni megtéríteni kereszténynek?

Figyelt kérdés
Pár éve kiadott egy közleményt a katolikus egyház, amiben azt írja, hogy a zsidók Isten kiválasztott népe, ezért őrájuk más szabályok vonatkoznak. Jézus elfogadása nélkül is van esélyük elnyerni az üdvösséget. Egyúttal figyelmeztet arra minden hívő katolikust, hogy ne próbáljon zsidókat téríteni.

2018. aug. 26. 22:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

Köszi a linket. Nos a cikk azért árnyaltabban fogalmaz:

"Catholics should witness to their faith but not undertake organized efforts to convert Jews"


Ez lényegében azt jelenti, hogy térítő missziókat nem szabad rájuk küldeni. Amiben végül is igaza van, viszont nem zárja ki, hogy a keresztények megvallják hitüket. Sokszor pedig ez hatásosabb, mint bármelyik misszió.

Mondjuk csak átfutottam a cikket, de az általad írt figyelmeztetést nem láttam benne. Amit idéztem, az is csak a szervezett térítésre tér ki, amiről még kicsit később is ír a cikk. Jézus is mit mond? "Tegyetek ti is tanúságot rólam, hiszen kezdettől fogva velem voltatok." Ez teljesen beleillik a már idézett részbe: "Catholics should witness to their faith".


Nekünk nem kényszeríteni kell másokat az egy igaz hitre, nem másokat zaklatva kell járkálnunk minden házhoz, hanem hitünkkel, hitből fakadó tetteinkkel kell tanúskodnunk Krisztusról. Régen a misszionáriusok feladata az volt, hogy az Evangéliumot elvigyék a Föld minden pontjára, ez már megtörtént, a misszió jelentése pedig ezért kicsit átalakult.


"Jézus elfogadása nélkül is van esélyük elnyerni az üdvösséget."

Gondolj bele, ha ez nem lenne igaz, akkor nem lenne reményük az üdvösségre a Jézus előtt élt embereknek, vagy azoknak, akik bár utána éltek, de nem hallhattak róla. Isten mindenkit szeretne üdvözíteni, bár ez nem jelenti azt, hogy mindenki fog. Jézus is megkérdezték egyszer erről, és ő azt mondta, hogy "Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok...."


"a zsidók Isten kiválasztott népe, ezért őrájuk más szabályok vonatkoznak"

Az Egyház tanítása szerint a választott nép egyértelműen az újszövetségi Egyház, illetve tagjai, a keresztények. Ettől függetlenül, azért az ószövetségi néptől sem fordult el Isten, viszont a hangsúlyok erőteljesen áthelyeződtek.

2018. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
6%
Innen is látszik, hogy a kereszténységet (protestáns, katolikus) mennyire a zsidók irányítják. Le lehet engem pontozni és aludni tovább, de én inkább ajánlom, hogy ébredjünk végre fel.
2018. aug. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

"de én inkább ajánlom, hogy ébredjünk végre fel."


És mi lenne ennek a "felébredésnek" a lényege? Legyen egy újabb Holokauszt?

2018. aug. 27. 02:51
 14/30 anonim ***** válasza:
8%
Vagy inkább lépjünk ki ezekből a judeo-keresztény egyházakból és ne szolgáljuk meg támogassuk őket. Kövessük a Jézust és az Evangélumokat. A tanakhot meg tartsék meg a zsidók maguknak.
2018. aug. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Alex Fly ***** válasza:
84%

Érdekes, menmyire másképp viszonyulnak az emberek a zsidók és az üdvösség kérdéséhez...

A magam részéről.nem bonyolítom túl. Amit Isten kimondott, az úgy van. És Ő a zsidókat választotta a népének.

Szövetséget kötött velük örök időkre -tehát tetszik vagy sem, a mai napig ők Isten választott népe.

És szintén Isten adta nekik a Törvényt, mint az üdvösséghez vezető utat.

Persze, később jött Jézus, mint Üdvözítő, ráadásul mindenkihez...

Azóta az Egyház a választott nemzet és Jézus az üdvösséghez vezető út.

De ez nem jelenti azt, hogy a zsidók már ne lennének Isten népe -sőt igen fontos szerepük lesz a végidőkben. És természetesen -mivel Jézus maga mondta, hogy ő betölteni jött a Törvényt, nem eltörölni- a nekik adott Törvény is a mai napig érvényben van. Tehát egy zsidó számára lehetséges Jézus nélkül, a Törvény alapján üdvözülni (elméletileg, mivel Jézus maga mondta azt is, hogy egyetlen ember sem képes megfelelni a Törvény előírásainak).

Mindenki más számára egyedül Jézusban van üdvösség. És természetesen a zsidók száára is ez a járható út -de számukra az Ószövetség is ugyanúgy érvényben maradt...



Na most lehet a fanatikusoknak lepontozni...

2018. aug. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 szp72 ***** válasza:
59%

Nem tartom valószínűnek, hogy a pápa annyira radikálisan szembe menne a II.Vatikáni zsinat Nostra Aetate nyilatkozatával. A sajtó rendszeresen szándékosan vagy szándék nélkül félre magyarázza a katolikus nyilatkozatokat.


@ nem szabad megpróbálni megtéríteni kereszténynek


Az Egyház mindenkinek hirdeti az evangéliumot, akár zsidó akár nem. Az örömhír ugyanis mindenkinek örömhír akár zsidó akár nem. Persze nem szabad senkit se erőszakosan mindenáron téríteni.


@ a zsidók Isten kiválasztott népe


Ez így nem teljesen pontos. Az Egyház Isten új kiválasztott népe, de Isten nem feledi eredeti elhívását, amely a zsidóknak szólt. A zsidók kiválasztottak a múltjukra való tekintettel, de nem kiválasztottak a jelenlegi helyzetükben. Ahogy például egy elsüllyedt hajó is hajó marad rendeltetése szerint, de nem minősül hajónak jelenlegi állapota szerint.


@ ezért őrájuk más szabályok vonatkoznak


Ennél nagyobb hülyeség nincs. Mindenkit Krisztus üdvözít kivétel nélkül.


@ Jézus elfogadása nélkül is van esélyük elnyerni az üdvösséget.


Mindenki, aki önhibáján kívül nem jutott el a Krisztusba való hitre a II.Vatikáni zsinat tanítása szerint üdvözülhet. Tehát senki sem üdvözülhet pusztán azért, mert zsidó. Nem a zsidó volt üdvözít, hanem Krisztus.

2018. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 szp72 ***** válasza:
70%

@ Szövetséget kötött velük örök időkre -tehát tetszik vagy sem, a mai napig ők Isten választott népe.


Ez persze igen nagy hülyeség, a hitgyüli szokta ezt a Biblia ellenes marhaságot hangoztatni. A hitetlen zsidóság le lett metszve az Isten népét szimbolizáló olajfáról. S igen a hitetlen zsidóságnak ezt mondja az Úr: "nem vagytok többé az én népem, és én sem vagyok többé a ti Istenetek." (Ozeás 1,9) Persze ha megtérnek újból beoltatnak és akkor azt mondja az Úr: "És azt mondom a 'Nem az én népem'-nek: ‘Népem vagy te’, s ő azt mondja: ‘Istenem vagy!’ (Ozeás 2,26)


@ Tehát egy zsidó számára lehetséges Jézus nélkül, a Törvény alapján üdvözülni


Nem lehetséges.


@ elméletileg, mivel Jézus maga mondta azt is, hogy egyetlen ember sem képes megfelelni a Törvény előírásainak


Krisztus nélkül senki nem tud megfelelni a törvénynek. Ő nélküle ugyanis semmit se tehetünk.


@ mivel Jézus maga mondta, hogy ő betölteni jött a Törvényt, nem eltörölni- a nekik adott Törvény is a mai napig érvényben van.


Nincs érvényben. A bakok és borjak vére nem mossa le senkinek se a bűnét, mivel ezek csak előkép gyanánt szolgáltak. A Krisztus által tökéletesített és beteljesedett törvény van érvényben.

2018. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%

A kérdés, hogy miért akarod megtéríteni a zsidókat? Előfordul, hogy zsidó áttér a keresztény vallásra, de az általában önszántából történik... A zsidókra nem szabad erőltetni a keresztény vallást, mert nagyobb eséllyel leszel áldozata annak, hogy megismered a zsidók nézeteit Istenről vallásról és rájössz, hogy a kereszténység egy nagy átverés... Ezért nem is mernek nagyon keresztények bepróbálkozni a zsidóknál, mert rögtön kiderül, hogy az Ószövetség a Héber Biblia és Jézus nem lehetett Dávid király leszármazottja és "Isten fia" egyben... és még sok ehhez hasonló keresztény ferdítés is napvilágot látna, ami megrengetne keresztény hitedben...

[link]

2018. aug. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

#17

Jézus óta eltelt 2000 év... Az új millennium hajnalán, Lucifer újra felemelkedett a sötétségből és látva az emberiség bűneit, minden szövetséget felbontatott Isten és ember között, beleértve az Újszövetséget is, ami Jézus eljövetelét hirdeti... Jézus nem fog újra eljönni... Mert az emberiség nem tanulta meg, hogy a hibái ne kövesse el újra és újra és újra...

2018. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%

" és még sok ehhez hasonló keresztény ferdítés is napvilágot látna, ami megrengetne keresztény hitedben..."

Ne zavarjon, hogy a keresztény Szentírásban benne van az összes ószövetségi könyv, sőt még azok is, amiket a zsidók kivettek belőle. Sok újat nem tudnak mondani.

2018. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!