Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magatokat kereszténynek...

Magatokat kereszténynek mondott emberek között van valaki, aki gond nélkül meg merne semmisíteni egy Bibliát? Nem az összeset, csak egyetlen egyet.

Figyelt kérdés
Mondjuk vesz vagy szerez egyet, és a tűzre dobja.
2017. okt. 21. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
miért tennénk ilyet?
2017. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek tennék ilyet?
2017. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Általában az ember megad egyfajta tiszteletet a szent könyveknek. Így nem csak egy Bibliát, de egy Koránt se vetnék csak kedvtelésből a tűzre.


Azonban nem bálványozzuk a Bibliát -habár vannak keresztények, akik igen-, így ha esetleg annyira tönkremegy, akkor nem fogjuk az idők végéig őrizgetni. Megválunk tőle és veszünk másikat.

2017. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Értelmetlen felvetés.
2017. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 követ62 ***** válasza:
77%

Az emberekben kéne, hogy legyen egy alapvető tisztelet A KÖNYV iránt.


Bár bevallom amikor megtértem a kimondottan sátáni könyvet, jós kártyát, egyéb dolgokat elégettem.


De a krimiket, meg olyat amit nem olvasnék már el, de számomra Isten ellenes, azokat el adtam egy antiváriumba. Mert ugyan nem kereszténynek való, de mégis csak könyv.


Így természetesen a Bibliát sem. Bár nem tartom Isten ellenesnek a megsemmisítését. Amikor még csak kézzel másolták a Biblia lapjait és sok hibát ejtettek azokat a tekercseket megsemmisítették, mert csak hibátlan másolatot adhattak ki a kezükből a másolók. (Ezért nem lehetséges, hogy meg másították a Bibliát, mert nagyon precízen kellett másolni).

Ha nagyon muszáj lenne akkor egy vadi újat minden zokszó nélkül képes lennék megsemmisíteni.

Viszont a huszon akárhány éves Bibliámat nem birnám. Amibe rengeteg aláhúzás, bejegyzés stb. van.

A nagymamám ima könyvétől sem lennék képes megválni. Pedig az katolikus és nem is Biblia.

2017. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem tennék ilyet, még akkor sem, ha némely fordításban sok furaság van.


Bár voltak akik megtették, ezeket, a hatalmon levő egyházak rengeteg Bibliát égettek el, sőt sok embert a Bibliával a nyakában égették el.

2017. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Ez bármilyen könyvvel kapcsolatban elítélendő, és nagyon illik rá a nem $z@runk oda ahol eszünk mondás.
2017. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tennék ilyet eleve. Minek fizetnék érte, ha utána úgyis elégetem? :D

Ha azonban lenne vagy 20 Bibliám, s lenne közte olyan, amely agyonra van használva, szét van esve, de nem is olyan régi, hogy értékes legyen, akkor elképzelhető hogy elégetném. Nem követnék el vele bűnt, hiszen az csak egy papírra nyomtatott szöveg. S ahogy előttem is írták, nem kell bálványozni a Bibliát.

2017. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Példa:

Keresztény vagy, van egy Bibliád, ezért egyes országokban büntetés jár, akár halál is.

2017. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!