Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 91. zsoltárhoz hasonlókat...

91. zsoltárhoz hasonlókat tudnátok küldeni?

Figyelt kérdés
Esteleg kedvenc idézetek a Bibliából, vagy kedvenc zsoltárok?

2018. aug. 28. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen! A 90. és 92. is hasonlít!
2018. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Azzal tisztában vagy ugye, hogy ha nincs élő kapcsolatod Istennel, akkor csak felzavarod az állóvizet és csodálkozni fogsz amikor a tengernyi iszap rádömlik és elborit, te meg ülsz a közepén és levegőért kapkodsz, ahelyett, hogy felemelkednél és megkönnyebbülnél a problémáidból.


A szellemvilágot nem jó felbolygatni ha nem tudod mit miért csinálsz. Mert az, hogy hallottál 1-2 dolgot, olvastál 1-2 dolgot, az csak egy információ, de a mögöttes erők csak akkor lendülnek mozgásba ha Isten jelen van, és melletted áll.


Gondolj Áron és Húr-ra:) Vagy gondolj Illésre, mikor Jézabel megakarta gyilkolni.

2018. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

2+


Királyok I.18-


17.

És mikor meglátta Akháb Illést, monda Akháb néki: Te vagy-é az Izráel megháborítója?

18.

Ő pedig monda: Nem én háborítottam meg az Izráelt, hanem te és a te atyád háza, azzal, hogy elhagytátok az Úrnak parancsolatait, és a Baál után jártatok.

19.

Most azért küldj el, gyűjtsd hozzám az egész Izráelt a Kármel hegyre, és a Baál négyszázötven prófétáját, és az Aserának négyszáz prófétáját, a kik a Jézabel asztaláról élnek.

20.

És elkülde Akháb mind az egész Izráel fiaihoz, és egybegyűjté a prófétákat a Kármel hegyre.

21.

És odamenvén Illés az egész sokasághoz, monda: Meddig sántikáltok kétfelé? Ha az Úr az Isten, kövessétek őt; ha pedig Baál, kövessétek azt. És nem felelt néki a nép csak egy szót sem.

22.

Akkor monda Illés a népnek: Én maradtam meg csak egyedül az Úr prófétái közül; míg a Baál prófétái négyszázötvenen vannak;

23.

Adjatok azért nékünk két tulkot, és ők válaszszák magoknak az egyik tulkot, a melyet vagdaljanak darabokra, és rakják a fákra; de tüzet ne tegyenek alája; én pedig a másikat készítem el, a melyet a fákra rakok, de tüzet én sem teszek alája.

24.

Akkor hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, és én is segítségül hívom az Úrnak nevét; és a mely isten tűz által felel, az az Isten. És felelvén az egész sokaság, monda: Jó lesz!

25.

És monda Illés a Baál prófétáinak: Válaszszátok el magatoknak az egyik tulkot, és készítsétek el ti először; mert ti többen vagytok, és hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, de tüzet ne tegyetek alája.

26.

És vevék a tulkot, a melyet nékik adott, és azt elkészíték, és segítségül hívák a Baálnak nevét reggeltől fogva délig, mondván: Baál! hallgass meg minket! De nem jött szó, sem felelet. És ott sántikáltak az oltár körül, a melyet készítettek.

27.

Mikor pedig már dél lett, elkezdte őket gúnyolni Illés, azt mondván: Kiáltsatok hangosabban, hiszen isten! Talán elmélkedik, vagy félrement, vagy úton van, vagy talán aluszik, és felserken.

28.

És elkezdtek hangosan kiabálni és az ő szokásuk szerint késekkel és borotvákkal metélték magokat, míg csak ki nem csordult a vérök.

29.

Mikor pedig a dél elmúlt, prófétálni kezdtek egész az esteli áldozatig; de akkor sem lett se szó, se felelet, se meghallgattatás.

30.

Akkor monda Illés az egész sokaságnak: Jőjjetek én hozzám. És hozzá méne az egész sokaság, és megépíté az Úr oltárát, a mely leromboltatott volt.

31.

És vőn Illés tizenkét követ, a Jákób fiai nemzetségeinek száma szerint, a kiknek az Isten azt mondotta volt: Izráel legyen a te neved;

32.

És oltárt építe a kövekből az Úr nevében, és egy árkot húzott az oltár körül, a melybe két véka vetni való mag férne.

33.

És oda készíté a fát, és felvagdalá a tulkot, és felraká azt a fára;

34.

És monda: Töltsetek meg négy vedret vízzel, és öntsétek az égőáldozatra és a fára. Monda ismét: Tegyétek ezt még egyszer! És másodszor is azt tevék. Monda még is: Harmadszor is tegyétek meg! És harmadszor is azt mívelék;

35.

Úgy, hogy a víz lecsurgott az oltárról, és még az árok is tele lett vízzel.

36.

És a mikor eljött az esteli áldozás ideje, oda lépett Illés próféta, és monda: Óh Uram, Ábrahámnak, Izsáknak és Izráelnek Istene, hadd ismerjék meg e mai napon, hogy te vagy az Isten az Izráelben, és hogy én a te szolgád vagyok, és hogy mindezeket a te parancsolatodból cselekedtem.

37.

Hallgass meg engem, Uram, hallgass meg engem, hogy tudja meg e nép, hogy te, az Úr vagy az Isten, és te fordítod vissza az ő szívöket!

38.

Akkor alászálla az Úr tüze, és megemészté az égőáldozatot, a fát, a köveket és a port, és felnyalta a vizet, a mely az árokban volt.

39.

Mikor ezt látta az egész sokaság, arczra borult, és monda: Az Úr az Isten! az Úr az Isten!



Baál papjai Jezabel papjai voltak-mai nevükön mágusok, boszorkányok, asztrólógusokból álltak.

Jézabel meg a nagy parázna, aki:


Jel 19,2

Mert igazak és igazságosak az ő ítéletei, és azt a nagy paráznát, a mely a földet megrontotta az ő paráznaságával, elítélte, és megbosszúlta az ő szolgáinak vérét annak kezén.

2018. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
3+ Akháb Jezabel férje volt, egy gyenge jellemű férfi
2018. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Az Ezékiel 3:17–19-re épülő ének:

[link]

2018. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Elárulnád hogy ez miért írtad? Mert nem igazán tudom értelmezni amit most ramzúdítottal?

Arra voltam kivancsi hogy kinek mi a kedvenc Biblia idézete. Az én kedvenc zsoltárom a 91. és az érdekelt volna hogy melyiket gondolják mások hasonlóan szépnek.

2018. aug. 28. 20:20
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
A 91-es zsoltár az nem a te kedvenced, hanem valaki egykor mondta neked, mentségére szolgáljon, azóta sokkal többet tudott meg, és ma már nem javasolná neked, pontosan az általam említett dolgok miatt.
2018. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a zsoltár is nagyon szép:

[link]


Ellentétben a másik hozzászólóval, én bátorítalak, hogy olvasd a zsoltárokat, nagyon sok szép mű van köztük és imaként is megállják a helyüket.

Picit más jellegű, de ezt a zsoltárt is szoktam néha imádkozni:

[link]

2018. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem javasolta senki. Olvastam a Bibliát és ez a rész tetszett meg belőle a legjobban. Nem értem miért szeretnél mindentudót, vagy gondolatolvasót jatszani, de legyszives hagyd meg nekem, hogy eldöntsem melyik a kedvenc zsoltarom. :)

Nem kellene lenézned engem, csak mert látszólag még nincs akkora tudasom mint neked. Valóban nem rég talaltam meg az utat Istenhez, de akkor sem nevezhetsz tudatlannak vagy mondhatod a hitemre hogy felszínes. Azzal meg végképp ne vadolj, hogy nincs élő kapcsolatom Istennel, és az csak 1-2 dolgot hallottam vagy olvastam. Ítílkezni nem a te feladatod, kérlek hagyd az Úrra.

2018. aug. 28. 23:37
 10/14 A kérdező kommentje:
A többi kommentelőnek köszönöm szépen a választ!!:)
2018. aug. 28. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!