Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lucifert miért hívják fényhozó...

Lucifert miért hívják fényhozónak?

Figyelt kérdés

2018. szept. 2. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
Mert ő egy fontos lény és ha lejár a kísértő küldetése akkor ő ezt a posztot tölti be . A teremtés és kígyó legenda több más kultúrában is eltérően szerepel , de az ószövetségben a leggagyibb került bele .
2018. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Rachel Warner ***** válasza:
76%
Mert maga a Lucifer ezt jelenti? Ez olyan,mintha azt kérdeznéd,hogy a food-ot miért hívják kajának..
2018. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Mert a név ezt jelenti.
2018. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Milyen nyelven jelenti ezt?
2018. szept. 2. 15:26
 5/16 A kérdező kommentje:
Már megvan.Latin. De továbbra sem értem. Miért Lucifer hozza a fényt? Mi ennek az eredete?
2018. szept. 2. 15:27
 6/16 Rachel Warner ***** válasza:
53%
Mert a magyar fordítás sajnos nem túl pontos,amúgy fényhordozó lenne,ami már egyből nem azt jelenti,hogy ő hozná a fényt,hanem,hogy ő hordozza. Legalábbis én úgy tudom,hogy így a pontosabb. Még amikor érdekelt a vallás akkor mondta valaki,hogy nem mindegy,hogy ő csak hordozza magán az isteni fényt,vagy ő maga hozza,tehát ő a forrása.
2018. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Latinul, ami ugyebár nem bibliai nyelv. A Hélél ben Sáchár, ami a Bibliában valóban szerepel, azt jelenti, hogy Ragyogó/Fénylő/Dicsérő, Hajnal Fia, amit a Septuaginta fordítói Heószforosznak, azaz Hajnalcsillagnak fordítottak, aminek Latinul Lucifer a neve. Mindkettő, a Héoszforosz, és a Lucifer is Fényhordozót jelent, amit nem jelent a Hélél ben Sáchár.


[link]

2018. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert ő világosította fel az embert azzal, hogy megetette őket a tudás fájáról származó tiltott gyümölccsel, meglátták, hogy meztelenek, ráeszméltek halandóságukra (elvileg ez egy büntetés Istentől, amiért nem voltak engedelmesek) nem csak úgy éltek tudatlanul az idők végezetéig. Ennek következtében aztán szemérmesek lettek és szaporodni kezdtek. Ha Lucifer nincs, még mindig csak Ádám és Éva létezne paradicsomi körülmények között.
2018. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Latin nyelven szó szerint ennyit jelent fény hordozó.


lux, lucis [f.] = fény

fero 3 ferre tuli latus = visz valahova


Engem is pontozz le, mint a többi helyes választ

2018. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Senkit sem pontoztam, se fel se le.
2018. szept. 2. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!