Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Görögkatolikus hit magyaroknál...

Görögkatolikus hit magyaroknál jelenthet nem magyar származást?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy hazánkban a görögkatolikusság főleg ruszin és román lakosságra volt jellemző. Tévedek?
2018. szept. 5. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Bármit jelenthet, nem kell összekeverni az etnikai és vallási származást.
2018. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Azokra a ma többségében ortodox (görög-keleti) vallású területekre, amelyek hajdan a római birodalomhoz tartoztak. A görög katolikusok azért lettek, hogy (a volt ortodoxok) ne Moszkvához vagy Konstantinápolyhoz tartozzanak, hanem Rómához.
2018. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ilyen összefüggés a felekezet és származás között. Lehet, hogy egy etnikumra jellemző az adott felekezet, de fordítva már nem igaz. Tehát lehet, hogy a ruszinok főleg görögkatolikusok voltak, de ez nem jelenti, hogy a görögkatolikusok többségét ezen etnikumok adnák. Remélem elég érthetően írtam le, hogy mit is akartam kifejezni.
2018. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A görögkatolikus vallás főképp a ruszinokra és az észak-erdélyi románokra jellemző. Magyarországon is főleg észak-keleten a gyakori a ruszinokkal és románokkal szomszédos területeken.

Viszont a görögkatolikus vallás nem feltétlen utal nem-magyar származásra. Az egyházba tartozók egy jó része biztosan elmagyarosodott ruszin,román de sok magyar is betért biztosan.

2018. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írja, nagyobb az esélye ruszin vagy román származásnak, de nem biztos, én is ismerten dunántúli görög katolikust full magyar névvel.
2018. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Nincs 100% magyar, ezt utalás nélkül is meg lehet mondani.
2018. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerb is lehet
2018. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!