Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy vallás azt hirdeti,...

Ha egy vallás azt hirdeti, hogy Jézus már láthatatlanul visszajött, akkor az a hamis vallás?

Figyelt kérdés

3„Akkor, ha valaki ezt mondja nektek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott: ne higgyétek! 24Mert hamis krisztusok és hamis próféták állnak majd elő, jeleket és csodákat tesznek, hogy megtévesszék - ha lehet - a választottakat is. 25Íme, előre megmondtam nektek! 26Ha tehát azt mondják nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban, ne higgyétek! 27Mert ahogyan a villámlás keletről támad, és ellátszik nyugatig, úgy lesz az Emberfiának az eljövetele is.


tanúk szerintetek Jézus már eljött, nem gondolkodtok el azon, hogy pont ti vagytok, akikről itt szó van?


2018. szept. 9. 14:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Biga Cubenzis-t nem ismerem, de megfogom valahol keresni, érdekel, köszi
2018. szept. 9. 18:24
 12/18 anonim ***** válasza:

@Kérdezőnek:


Biga könyve itt elérhető ingyen:


[link]


Pár megjegyzés:


Tudomásom szerint Biga nem szakember és az index fórumon található önvallomása szerint már nem is keresztény, viszong elég érdekes preterista Máté 24 és Jelenések kommentárt írt.


Állításait bőséges forrással és bibliai igével támasztja alá. Bár én magam a historikus iskola híve vagyok, és sokat foglalkoztam a próféciákkal (még prédikáltam is a gyülekezetben), de magam sem tudnám càfolni Biga minden állítását.


Ő maga egyébként nem is erőszakolja senkire rá a preterizmust, azt írja a könyvében, hogy ha nem tetszik, visszatérhet az olvasó a maga nézetéhez, de még úgy is értékes történelmi ismeretekhez juthat.


Szerintem érdemes megismerkedni a preterizmussal függetlenül attól, hogy valaki nem fogadja el, mert az írasmagyarázati nézőpontja szélesebb lesz, főleg hazánkban, ahol a futurizmus az elterjedt.


Ha érdekelnek a prófeciák, ajánlom Bigs könyve után Dr. Vankó Zsuzsa: "Jézus Krisztus apokalipszise" négy kötetből álló kommentárját, amely már egy valódi szakember műve. Ez a historikus (történeti-folytstólagos) írásmagyarázati iskolát mutatja be. Nem tévedhetetlen könyv, de szerintem a legjobb Jelenések kommentár, ami hazánkban megjelent! 😊

2018. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
köszönöm. Vankó Zsuzsától már hallottam néhány előadást, nekem volt ami nagyon tetszett
2018. szept. 9. 19:18
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Szívesen. Egyébként én is abban hiszek, hogy Jézus látható módon fog visszajönni - a félreértések elkerülése végett.
2018. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Az ördögtorony állandó tanítás változtatása arra jó, hogy a tanúk elhiggyék, hogy a Bibliát egyedül csak az a hét ember tudja értelmezni, mindenki más téved, lásd ezt az egyértelmű részt is, ami Jézus második visszajöveteléről szól.
2018. szept. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

"veletek vagyok az idők végezetéig"


...Jézus egyesült az Atyával, és Krisztussá lett, ezért el sem ment, hanem itt VAN!


"akinek van szeme, LÁTJA, akinek van füle HALLJA ŐT", mindig, tehát ha ilyet kérdezel, akkor az legföljebb provokáció...de jó tudni azt, hogy senkinek a hitét nem lehet megváltoztatni, csupán ahogy egyre értelmesebb valaki, változik a hite, mígnem egyszercsak megnyílnak a szemei, és a fülei, és akkor már nem ír majd ilyeneket.

2018. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az adventistáknál volt ez én úgy tudom.
2018. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Mii77 válasza:
Jehova volna az igaz isten? az csak az anyag istene és nem a fény istene
2018. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!