Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha maga Jézus azt mondána,...

Ha maga Jézus azt mondána, hogy a Biblia hamis, te hinnél neki?

Figyelt kérdés
Ne beszéljünk félre. Ha Jézus visszatérne, és kijelentené, hogy a Szentírás hamisítvány, és nem szabad mindent elhinni, ami benne van, te mit gondolnál? (Nincs olyan lehetőség, hogy ő egy imposztor.)

2017. okt. 17. 05:48
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
72%
Ha a biblia hamis, akkor jézuska sincs :) Hogy tér vissza?
2017. okt. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 imakommandós ***** válasza:
65%

Ez ugyanolyan paradoxon kérdés mint amit az ateisták szoktak feltenni a felemelhetetlen kőről.

Én tudom, hogy a Biblia igaz, tehát nem Jézus jönne hanem az antikrisztus. xd

2017. okt. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%
Meghasonlás lenne. De ilyet csak az kérdez, aki nem tudja mi van benne.
2017. okt. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném el, hogy aki megjelenik, az Jézus.
2017. okt. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
92%

Mark 13,5-6

Jézus pedig felelvén nékik, kezdé mondani: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket. Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik azt mondják: Én vagyok: és sokakat elhitetnek.

2017. okt. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
34%

Arról konkrét ismereteink vannak, hogy a keresztény vallást a történelmi időkben többször átalakították. A Bibliába is belejavítottak, sok részt eltöröltek a Föld színéről, ezeket elégették, birtoklásukat halállal büntették. Mindig a korabeli közgondolkodás és a korabeli politikai célok voltak az irányadók.


Jézus jelenleg nálunk egy civilizált, nyugati, majdnem modern gondolkodású személyként él a köztudatban, ami nagyon-nagyon távol áll a 2000 évvel ezelőtti közel-keleti gondolkodástól.

Ha visszatérne, leginkább a hívők utálnák, szerintem, mert nem azt kapnák tőle, amit vártak.


Egy kicsit más vallás, de ilyesmiről szólt ez a karikatúra is:

[link]

(- Én vagyok a Próféta, te hülye! - Ne pofázz, hitetlen!)

2017. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
31%
A kérdező nem azt mondja, hogy a Biblia egésze hamis, de vannak olyan részek benne, melyek nem igazak. Ezzel nem teszi semmissé az egészet. A Biblia emberek által összeállított gyűjtemény, melyet felállított szempontok alapján gyűjtötték csokorba. Isten nem rendelte ezt el, nem hagyta jóvá. Emberek állították össze, emberek fogadják el. A Bibliai írások java része történet elmondása. Egy elbeszélést megirásához nem kell isteni ihletettség. Mivel sem az ószövetségi próféták sem Jézus beszédében nem találunk emberi mértéket, okoskodást, és meghasonulást, ezért bármilyen vitás kérdésben csak az ő szavuk dönthet a Biblia tekintetében. Minden más blamázs.
2017. okt. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
48%
Igen, ez egy óriási paradoxon. Gratulálok, egyre jobbak vagytok! :)
2017. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is úgy érti a kérdező hogy nem az egész Biblia hamis, hanem egyes részei. Az iszlám vallás szerint is így van. A Biblia isteni kinyilatkoztatás, de az idők folyamán emberek által meg lett változtatva. Továbbá az iszlám szerint Jézus Isten által ködlött próféta volt és ha itt lenne, kijelentené hogy a Bibliát meghamisították.

Szerintem a legtöbb keresztény akkor sem hinné el, ha személyesen Jézus mondaná nekik, mert most sem Jézust követik hanem az egyházat. Jézus egy szóval sem mondta hogy ő Isten, keresztények mégis annak tekintik. Egy szóval sem említette a szentháromságot, keresztények mégis abban hisznek stb stb.

2017. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

"Jézus egy szóval sem mondta hogy ő Isten"


Például:

János

10,30 Én és az Atya egy vagyunk.

10,31 Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék őt.

10,32 Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?

10,33 Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


János

8,56 Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült.

8,57 Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad?

8,58 Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.

8,59 Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.

2017. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!