Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kérnél Isten-től, ha...

Mit kérnél Isten-től, ha megjelenne előtted és azt mondaná, hogy teljesíti egy kívánságodat, legyen az bármi!?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 12:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Hogy jelenjen meg mindenki más előtt is, ezzel elkerülve azt, hogy teljesen kattosnak érezzem magam, valamint a vallási háborúknak is annyi lenne, mivel utána mindenki tudná, hogy létezik.
2018. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Most olyan mintha nem is Isteneről, hanen arról. Dzsin-ről beszélnél, aki Aladdin lámpájaból előjött. 😂
2018. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%

Én azt kérném, hogy legyek olyan, mint aminek Jézus szeretne látni


"Hogy jelenjen meg mindenki más előtt is, ezzel elkerülve azt, hogy teljesen kattosnak érezzem magam, valamint a vallási háborúknak is annyi lenne, mivel utána mindenki tudná, hogy létezik."

Bocs az offért, de ezt én más okból szeretném. Hogy az ateisták belássák, hogy ha Isten megjelenne, akkor sem hinnének benne többen. Bár ez paradoxon, mert nyilván ebből az következik, hogy az ateisták nem látnák be, mert eleve tagadnák, hogy Isten jelent meg.


Amúgy kétezer éve már megjelent. Ha az alkotásból nem látjátok az alkotót, akkor a megjelenésekor is bőven lennének kifogások

2018. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Mansour ***** válasza:
74%

"ha Isten megjelenne, akkor sem hinnének benne többen."

Nem vagyok ateista, de ez nem hiszem. Egy nyilvánvaló epifánia minden épeszű embert meggyőzne.

2018. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem te összekevered Istent a Jótündérrel vagy a Dzsinnel...

Egyébként azt kérném, amit így is kérek, hogy halálom után eljuthassak az üdvösségre a szeretteimmel együtt.

2018. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%

Én azt kérném, hogy gyakrabban mutatkozzon, mert annyian mondanak annyifélét a nevében, hogy az ember csak fogja a fejét a sok "Isteni kinyilatkoztatás" miatt. Néha jöjjön le, mondja el mit és hogy aztán akkor az emberek nem ölik egymást azért mert úgy vélik, hogy tudják, mit is akart a Főnök.


Vagy azt kérném, hogy az embereknek vegye el azt a "jó" szokását, hogy meg akarják mondani a másiknak, hogyan éljen. Jó volna, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna...

2018. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%

#2

"Hogy az ateisták belássák, hogy ha Isten megjelenne, akkor sem hinnének benne többen"

Az ateisták előtte sem és utána se hinnének benne. Előtte nyilván nem, hiszen azért ateisták. Utána viszont azért nem, mert az akkor már nem hit lenne, hanem tudás.

2018. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%
Szeretnék kérni egy jobb agyat.
2018. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Mansour ***** válasza:

# 7:

Teljesen igaz, csak tudod, van az nézet, hogy akik nem hisznek, azok tudatosan, szabad akaratukból utasítják el Istent. És ha tudással rendelkeznének Istenről, akkor is nyilván ugyanúgy elutasítanák. Ez szerintem tarthatatlan, de bizonyos körökben mégis nagyon elterjedt nézet.

2018. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Azt a bölcsességet, ami Salamonon volt, amit Isten adott neki.
2018. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!