Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tervében benne lehet a...

Isten tervében benne lehet a Föld elpusztulása?

Figyelt kérdés
Nem régen láttam egy papról szóló filmet, hogy a mostani emberiség 2050-re teljesen tönkreteszi a Földet. A pap is ezen töprengett sokat, hogy ő sem tud ezen folyamat ellen tenni és az egyházvezető azt mondta a papnak, hogy lehet Isten tervében benne van a globális felmelegedés és amit az emberi kapzsiság okozott...
2018. szept. 13. 10:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Elnézést az OFF-ért


"Hatnapos teremtésről tudományos tanulmány? 6-os, most már engem is kíváncsivá tettél :)"

Ok. Ha megmutatod ennél a kérdésnél, hogy hol említettem a hatnapos teremtésről szóló tanulmányt, akkor linkelek neked egyet.

2018. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Benne lehet, de ezt nem tudhatjuk.


Viszont ha egyszer csak elpusztulna a Föld és rajta minden élőlény, akkor nem maradnának gyászolók és mind Istennel lennénk, szóval ez nem is lenne annyira tragikus.

2018. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak benne lehet, de benne is van.


"Az Úr napja úgy jön majd el, mint a tolvaj. Akkor az egek nagy robajjal elmúlnak, az elemek a hőségtől elolvadnak, ugyanígy a föld is, és annak minden műve, mely rajta található."

Tehát nem csak az semmisül meg ami a földön van, hanem maga a föld is. Annyira erőteljesen ábrázolja a szent író a képet, hogy még az elemek elpusztulásáról is ír.


De Jézus is beszél róla, hogy "ég és föld elmúlnak".


A Szentírás elég erőteljesen ábrázolja a fizikai világ teljes elmúlását. De nem is lesz rá szükség.

2018. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

"Jehovista válasz"


Ha megfigyelted volna kedves Hozzászóló, Isten szavából írtam sok elhatározását, gondolatát.

Mi nem mondjuk meg Isten mit tegyen, Ő megmondja, és le is íratta.

Az ég, ahol Ő lakik nem vétkezett, és a Föld sem, amit az embereknek teremtett.

Miért kellene a munkáját elpusztítania?


És az eget? az az Ő lakhelye. S az sem vétkezett. Sem az ott lakó angyalok, akik nem lettek levetve a Földre.

Láthatod, hogy nem az eget pusztította el, hanem kiűzte az oda nem valókat.

Isten nem fogja a Földet elpusztítani, hanem ahogy Sátán esetében, akik nem ide valók, azok ellesznek távolítva.


Egyébként is, ez ellent mondana az eredeti szándékának, és a sok sok kijelentésének, amit leíratott. A Biblia teljes összhangban van önmagával, és a szava megáll.

Isten nem fogja a saját elhatározását, meghiusúltnak hagyni. hiszen ezt mondja magáról:


(Ézsaiás 55:9–11) . . .. 10 Mert ahogy a záporeső és a hó alászáll az egekből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatja a földet, és termékennyé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ad a magvetőnek, és kenyeret annak, aki enni kíván, 11 úgy lesz az én beszédem is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghezviszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem.

2018. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként is, ez ellent mondana az eredeti szándékának"

Elég korlátolt lehet ez a jehova, hogy szándékait változtatni kell neki.


Én például abban az Istenben hiszek, akit Krisztus, egyszülött Fia, kinyilatkoztatott számunkra. Ő nem olyan korlátolt, mint ez a jehova, mert már a teremtés előtt látta a világmindenség teljes sorsát és alakulását. Ha ti is egy korlátlan mindenhatóban hinnétek, aki valóban Isten, akkor nem ütköznétek ilyen általatok generált teológiai problémákba.


"Az ég, ahol Ő lakik nem vétkezett, és a Föld sem, amit az embereknek teremtett."

Ha megpróbálnál kicsit logikusabban gondolkozni, akkor könnyen rájöhetnél, hogy az ég szónak két értelme van a Szentírásban. Az ég egyszer jelenti azt, amit felnézve látsz. Ezt az ókorban igaz kicsit másként képzelték el, azért ma már elég jól tudjuk, hogy a Föld atmoszféráját jelenti, illetve este láthatóvá válik a világűr egy része.

A másik értelmezésben az ég valóban a mennyet jelenti. Csak azt nem értem, hogy ezt a kettőt miért mosod össze. Esetleg úgy gondolod, hogy a felhők felett trónol valahol Isten a fizikai világban? Mert a műholdak még nem fedezték fel.


Nyilván amikor azt mondja a Szentírás, hogy az ég elpusztul, akkor a Földön kívüli fizikai világra érti. Például a naprendszerünk, a galaxisunk, s így tovább. Van is egy rész a Szentírásban, ahol arra ír, hogy Isten dicsősége ragyogja be, ezért nincs szükség napra sem.

2018. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

A szövegkörnyezet alapján, Isten, nem a Fizikai égre vagy Földre utalt amikor ezt leíratta.

Egyébként pedig nem változtatja a szándékát, s ezt is írtam, nem azt, hogy változtatja.


Azonban a napot nem azért hozta létre, mert Ő maga nem lenne fennséges, hanem hogy a Földön levő életet szolgálja. S újfent írom, hogy az ég, a bolygókkal világegyetem egészével sem vétkezett, ezeket nem fogja elpusztítani.

A meghatározás szerint ha az ember vét akkor meghal, s ez sem a földre, sem az égre, nem vonatkozik, ilyen kijelentést nem tett. A Föld nem is tud vétkezni, és az ég sem.

A Fizikai élőlényeket pedig azért hozta létre, hogy ilyen teremtményei is legyenek, ne csak angyalok.


Krisztusnak pedig nincs fia, az atyának van Fia, akit a Földi léte alapján Krisztus Jézusnak nevezünk, és Ő nem egyenlő, a mindenható Istennel, az Atyjával, aki öröktől fogva van.

Sajnos ezeket a Biblia verseket ilyenkor elfelejted, amik miatt Jézus megszületett, és meghalt. Ádám hibája miatt halt meg, hogy az utódai örökké éljenek, Istennek a halál nem volt a tervében az ember esetében, amíg engedelmes. Így a megváltásnak ksem kellett volna megtörténnie, ha Ádámék nem hibáznak. Jézus halála ezt hivatott helyre állítani, és nem azt, hoyg az emberek az égbe vándoroljanak Istenhez ha meghaltak.


Az ember innen alulról való, s ezt maga Jézus is kijelentette.

(János 3:13) 13 Továbbá e g y ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia.


(János 8:23) 23 Így hát ezt mondta még nekik: „Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Az emberek, nem az égi világból valók, és nem is fognak oda menni.

2018. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Jézus nem egyenlő az Atyával.


(Héberek 1:9) . . .Ezért kent fel az Isten, a te Istened, az ujjongás olajával társaidnál inkább.”

Jézust, az Istene, az Atyja kente fel. A társainál inkább.

Kik Jézus társai? Nem a Földi emberekre gondolt, hiszen Jézus nem Földi eredetű. Akkor kik lehetnek Jézus társai?

(Héberek 1:13, 14) 13 Melyik angyalról mondta pedig valaha is: „Ülj az én jobbomon, mígnem ellenségeidet lábad zsámolyává teszem.” 14 Nemde mindnyájan nyilvános szolgálatra rendelt szellemek ők, akiket azért küldtek el, hogy szolgáljanak azoknak, akik megmentést fognak örökölni?


Az angyalokról van szó. Jézusnak angyaltársai vannak. Akik felett Ő áll, mint egyetlen arkangyal, vagy is az angyalok fejedelme.


S ha a mindenható Istennel egyenrangú, milyen rangot, vagy nevet adhat magának, Jézus, mint aki egy az Atyával, ami felette ál minden másnak? A mindenható Isten felett milyen rang vagy név lehetséges?

Iste szava alapján ezt a hatalmat, és nevet, az Atyjától kapta.Az Atya felett, milyen név vagy rang illetné meg, amikor annál magasabb nincs?

2018. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Komolyan leragadtatok a Földnél? A megfigyelhető világegyetem hatalmas. Gondoljunk bele, hogy mekkora lehet azokkal a területekkel együttvéve, amiket még nem ismerünk. XXI. század, emberek! Ideje lenne elfelejteni a babonákat, és koncentrálni arra, hogy miként tudjuk feltérképezni a feltérképezetlen helyeket.


Engem a hideg ráz a videótól, s csak jobban erősít meg az ateizmusomban, és az antiteizmusomban: https://www.youtube.com/watch?v=c9VYx_dJEDs&t=2s

2018. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Isten számol azzal, hogy a Föld el fog pusztulni előbb-utóbb, de lehetőséget ad az emberiségnek arra, hogy máshol telepedjen le, és kitolja az időt.
2018. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Isten fel van készülve minden eshetőségre, akárhogy is döntenek az emberek.
2018. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!