Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tervében benne lehet a...

Isten tervében benne lehet a Föld elpusztulása?

Figyelt kérdés
Nem régen láttam egy papról szóló filmet, hogy a mostani emberiség 2050-re teljesen tönkreteszi a Földet. A pap is ezen töprengett sokat, hogy ő sem tud ezen folyamat ellen tenni és az egyházvezető azt mondta a papnak, hogy lehet Isten tervében benne van a globális felmelegedés és amit az emberi kapzsiság okozott...
2018. szept. 13. 10:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Pedig ez jehovista válasz, mert a Biblia, ahogy felettem be is másolta valaki, egyértelműen leírja a fizikai Föld pusztulását. Az, hogy fizikai létbe van kényszerítve a te istened, a tanításotok alapján, már az beteges. De innen látszik, hogy nem Isten vezet titeket.
2018. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves 4-es hsz

Te tényleg nem látod az erdőtől a fát?!

A 2-es fs semmi mást nem írt, csak a Bibliéból idézett, és te azt írod erre: "...ők szeretnek a Biblia ellen menni, nehogymár Isten megmondja mit akar..."

Akkor most mit is állítasz?, hogy a Biblia nem Isten Szava? hogy is van ez?

Krtisztus találkozott hasonlóval, amikor azt állították róla a vallásvezetők, hogy a Sátán erejével gyógyít(!) Emlékezel mit válaszolt nekik? Itt elolvashatod: Máté 12:22–32. Már ha hiszel Isten szavának


" Majd ők megmondják, hogy Isten mit csináljon." - ez öntelt, gőgös kijelentés egy ember szájából. Te is, én is, mindannyian elolvashatjuk az Isten Szavában - amit a 2-es hsz is idézett -, mit tesz Isten a Föld Teremtője csodálatos, tökéletes alkotásával.

2018. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Erre szoktak hivatkozni azok aki a föld elpuszulása mellett kardoskodnak:

2Péter 3:7, 13

"A mostani ég és föld pedig ugyanazon szó által vannak fenntartva, hogy tűz által elpusztuljanak az istentelen emberek ítéletének és elpusztításának napján..... De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, és ezekben igazságosság fog uralkodni."

Jelenések 21:1

"És új eget és új földet láttam, mert a korábbi ég és a korábbi föld elmúlt, és a tenger nincs többé."

Ha ezek a szövegek (a 2Péter 3:7, 10 és a Jelenések 21:1) azt jelentenék, hogy a betű szerinti Föld bolygót fogja tűz megsemmisíteni, akkor a betű szerinti egeknek (a csillagoknak és a többi égitestnek) ugyancsak tűzben kellene elpusztulniuk. Az ilyen betű szerinti értelmezés azonban ellentétben áll a Máté 6:10, a Zsoltárok 37:29; 104:5 és a Példabeszédek 2:21, 22 kijelentésével.


Azok, akik ezt szó szerint értik, akkor hogyan értelmezik ezt?:1Mózes 11:1

" Az egész földnek pedig egy nyelve és egy szókincse volt."

1Királyok 2:1,2Mikor elközeledett Dávidnak edeje, hogy meghaljon....ezt mondtván:Én elmegyek az egész földnek útján; erősitsd meg magad és légy férfi"

1Krónikák 16:31

"Örüljön az ég, és vigadjon a föld! Hirdessétek a nemzetek között: »Jehova lett a király!«

"

2018. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A Föld pusztulása előtt már mem emberek élnek rajta, hanem Brunginok. Ők az emberiség utáni 9-dik uralkodó faj. Összegyűlytik és dokumentálják az addigi intelligens lények történelmét planck egységenként. Digitalizált világban újra élesztik őket egy új Föld platformon, újra és újra végigpörgetik a kísérletet, hátha az egyik faj egyik egyede felteszi és megoldja a nagy kédést.
2018. okt. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!