Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy kezdodo kapcsolat...

Van egy kezdodo kapcsolat (fiuval) az eletemben, es nem tudom hogy helyes e amit teszek, vagy benne van e Isten terveben, es egy ideje nem talalok a kerdesemre valaszt Isten igejeben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnem bovebben kifejteni magam, ha vagy ha valakivel megoszthatnam ezt a dolgot nagyon jol esne, irjatok privatot legyszives:)koszonom szepen❤

2018. jan. 26. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fejtsd ki itt bővebben, annál jobb, minél többen tudunk rá válaszolni. :)
2018. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Oke akkor leirom itt:)

Szoval en egy 15 eves lany vagyok, kereszteny (baptista) csaladban nevelkedtem fel, tehat nem volt szamomra kerdes hogy Isten letezik e vagy ilyesmi. Nyaron dontottem ugy, hogy en Isten mellett szeretnek lenni, es tenyleg erzem is a mindennapokban hogy o a tenyeren hordoz. Igyekszem aktiv hiteletet elni, meg ha a vilagi osztalytarsaim mellett nehezen megy. Jarok vasarnaponkent gyulekezetbe. A lelkipasztorunknak mar jeleztem hogy szeretnek bemeritkezni, ezert kb 1 hete elkezdtem ugynevezett torekvo/hitmelyito beszelgetesekre jarni. Terjunk is a lenyegre. Szoval megismertem nemregiben egy fiut, aki nyitott barmire, nagyon kedves. Udvarolgat is nekem, es nekem nagyon szimpatikussa valt. Mivel en hivo vagyok ezert alap dolognak tartottam hogy majd egy hivo ferjem is lesz. Hat ez a fiu nem hivo, de viszont tenyleg teljesen nyitott mindenre, szoktam neki beszelni Istenrol, a Bibliarol, Jezusrol meg ezekrol a dolgokrol es latom hogy valamilyen szinten erdekli ez a tema. Es tudom hogy nagyon koran van meg, hiszen 15 evesen meg nem nagyon kene foglalkozni ezekkel a dolgokkal. Folyamatosan kerem Istent hogy adjon valaszt arra hogy jo ut e az amin most megyek, es hogy jol van e ez igy rendjen, menjek bele a dologba vagy pedig terjek el az uttol mert nem helyes amit csinalok. Azert imadkozok egy ideje hogy mutassa meg hogy mi van az o terveben, de nem kapok ra valaszt. Olvasok Bibliat, folyamatosan imadkozom, de semmi jel, semmi valasz. Es egyebkent nekem az ige ertelmezese hogy az adott ige mit jelent nekem vagy a jelek eszrevevese kicsit nehezen megy. Ugyhogy most ezen gondolkozok egy ideje, hogy ilyenkor mit csinaljak😕 koszonom elore is a valaszokat❤

2018. jan. 26. 22:57
 3/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Van egy kezdodo kapcsolat (fiuval) az eletemben, es nem tudom hogy helyes e amit teszek, vagy benne van e Isten terveben..."


Szerintem a válasz pontosan ott van az általad leírtak között!


"Mivel en hivo vagyok ezert alap dolognak tartottam hogy majd egy hivo ferjem is lesz."


Azt írod hogy a fiú nem hívő. Nekem erős a gyanúm hogy Isten úgy gondolja hogy neked hívő férjed kellene hogy legyen!

Meglehet hogy azért nem válaszol Isten mert vár! Arra vár hogy meghozd a döntésedet a fiúval kapcsolatban. Fiatal vagy a fiú nem hívő. Döntést kellene hoznod hogy milyen kapcsolatot is alakíts ki a fiúval.

Van e hívő barátnőd és ha van beszéltél e már vele a kialakult helyzetről?

Illetve képes lennél e beszélni a lelkipásztorotokkal?

De elsősorban beszéltél e már a szüleiddel erről a dologról? Ha jól gondolom akkor nem beszéltél a szüleiddel erről. Pedig talán az lenne a legjobb.

2018. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Abban semmi rossz nincsen, ha barátkozol egy fiúval. Akkor sem, ha ő nem hívő.

Nem kell mindenáron égi jelek után kutatni, csak hagyd rá, hadd történjen úgy, ahogy az élet hozza. Nem kell görcsölni.

2018. jan. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Beszélgetni, barátkozni nyugodtan lehet fiúkkal.

Nem hívőkkel is.

De mindenképpen beszéld meg vele a te világképed is!

Aztán majd kiderül, hogy összeilletek-e.

2018. jan. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves Ifjú Hölgy!


Te most abban a korban vagy,amikor meg kell ismerni a fiúkat,hogy milyen a gondolkozásuk,miként lehet velük kommunikálni,miben mások,mint a hölgyek.Ha ezt elmulasztod,nagy eséllyel súlyos csalódások,kudarcok fognak érni.


A barátkozás alapelve,a megismerés, nemi kapcsolat nélkül.


Ez kicsit olyan,mint az oroszlán idomítás,hisz ösztöneitek vad erőit kell idomítani,a megismerés közben.

(Ösztöneiteket képtelenek vagytok elnyomni,de hittel,bölcsességgel,figyelemmel,akarattal szolgálatotokba lehet állítani,irányításotok alá helyezhetitek azokat.A keresztény barátkozás,egy ilyen idomítási folyamat.)

A barátkozás folyamatában perdöntő,a fiú nyitottsága,együttműködése Krisztus megismerésében.(Meg kell látnod,hogy hited iránti érdeklődése őszinte,vagy csupán csali!)


Kérlek készülj fel rá,hogy kapcsolatotok nem lesz egy életre szóló,mert korotok változásával,ideáljaitok is változni fog.Akit álmaitok társának képzeltek ma,az 5 év múlva érdektelen lesz.Így csak olyat tegyetek egymással,amit nem kell szégyellni egy esetleges szakítás után!

2018. jan. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 imakommandós ***** válasza:
96%

Én nem gondolnám, hogy 15 évesen akarná eléd hozni a nagy őt.

A biológiai érettségen kivül még messze van minden attól, hogy megházasodj.

2018. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 SIDLER22 ***** válasza:
30%

Ateista vagyok és nem kívánok úgymond "téríteni" mert egyrészről az erőszakos bebeszélés nem az én stílusom és a te helyzeted már úgy látom menthetetlen, de azért a kérdésre megpróbálok válaszolni.


Én azt gondolom, hogyha már alaposan kiismerted akkor komolyabb szinten is bele lehet menni a dologba.

Én nem igazán tudok hinni egy halál utáni túlvilágban (persze létezhet) ezért én úgy vagyok vele, hogy most érezzük magunkat jól amiről tudjuk, hogy létezik és jelenleg ebben élünk. Aztán, hogy tényleg létezik-e az az újvilág majd kiderül. De ami biztos, hogy most itt vagyunk és most kell elérni mindent. Aztán a többi majd halálunk után eldől. Én merem vállalni a kockázatot.


Nem igazán tudtam válaszolni a kérdésre, de ateista fejjel megpróbáltam a legnagyobb toleranciával megtenni ezt.


Ha esetleg egyéb dolog érdekel akor privátban is rám írhatsz. Akármivel kapcsolatban.


18/F

2018. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező! Még csak kezdődő kapcsolat! Tényleg olyan komolynak indul? Tényleg annyira szerelmes vagy belé? Mert szerintem ez fele annyira sem komoly, mint ahogy gondolod.
2018. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat!
2018. jan. 27. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!