Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsát mindenkinek?

Isten megbocsát mindenkinek?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért, ha igen, miért?

2018. szept. 14. 00:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Bár szeretne megbocsátani mindenkinek. Azonban a megbocsátás érdeméért, személyenként kell tennünk.

Jézus halálát nem szabad magától értetődőnek venni, vagy visszaélni ezzel.

Nagyon kevesen vannak, akik erre érdemesek lesznek.

2018. szept. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha te elhiszed akkor neked biztos megfog, mivel én nem hiszem el a hetedik pokol legméjebb bugyrában fogok vergődni a sátánnal hálva.
2018. szept. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Igen, bárkinek megbocsát, aki elfogadja Jézus Krisztus engesztelő áldozatát és megváltását önmagára nézve, és megtér a bűneiből. Hogy miért? A Mindenhatót is kötik az Általa létrehozott törvények. Az Ő Szava törvény, de nem jogi értelemben csak, hanem minden szempontból. Számára olyan lenne a saját beszédét áthágni, mint a számodra az, hogy egyik kezeddel áthatolj a másikon: lehetetlen.
2018. szept. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt Jézusról?

Istent kérdeztem.

2018. szept. 14. 03:47
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2018. szept. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%

5+


Mt 12,31

Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.

2018. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem, hanem ha (egyes személyeket így bűntetve vagy tanítva) valaki rosszat tett/tesz 1×-2×, akkor a továbiakban is hagyja, hogy további rossz tevékenységeket végezzen.

De ebből nem következik egyenesen, hogy az illető egyszer megutálná-, vagy legalább tanulna a rossz cselekedeteiből és abbahagyná egy idő után. Fura.

2018. szept. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

"Ki beszélt itt Jézusról?

Istent kérdeztem."


Én mindig azt mondom, és elnézést ezért, de érdemes a kérdések előtt legalább elemi alsó tagozatos műveltségre szert tenni. Onnan bőven tudhatjuk, hogy a keresztények nagy része Jézust az Isten megtestesülésének tartja, így a visszakérdésed - beláthatóan - értelmetlen.

Ha trollkodni akartál, akkor elnézést, akkor jogos az ostoba visszakérdezés.


Kérdésre: Megbocsájt mindenkinek, aki kéri, annak okáért, mert belátja, hogy bűnös és elbukott.

2018. szept. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Isten a legtöbb bűnt hajlandó megbocsátani, de a Szavában leíratta mit kell tennünk a megboicsátásáért.

Most csak azokat a dolgokat érintem, amiről eddig írtál.

Bár Isten egyetlen vétket sem néz jó szemmel, irgalmasan figyelembe veszi, hogy az öröklött tökéletlenség miatt gyarlók vagyunk. A zsoltáríró kijelentette: „Ha a vétkeket néznéd, ó, Jah, ó, Jehova, kicsoda állhatna meg? Mert nálad van az igazi megbocsátás, hogy féljenek téged” Zsoltárok 130:3, 4. Mit kell tehát tennünk, ha hibát követünk el, és ezzel vétkezünk mások ellen, még ha talán nem is szándékosan? Gondolj arra, hogy amikor Jézus megtanította követőinek a miatyánkot, a következő kérést is belefoglalta: „bocsásd meg nekünk bűneinket, mert mi is megbocsátunk mindenkinek, aki ellenünk vétkezik” Lukács 11:4. Igen, Isten megbocsát, ha imában hozzá fordulunk, és Jézus nevében kérjük ezt tőle. Rz ennek az alapja: János 14:13, 14

"És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy a Fiú dicsőítse az Atyát. Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni."

János 16:23

"... Teljesen biztosak lehettek benne, hogy bármit kértek az Atyától, ő meg fogja adni nektek az én nevemben."

2018. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

...És bocsásd meg vétkeinket,

Miként mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek.


Tehát aki nem hajlandó megbocsátani az ellene vétkezőknek, az nem nyer bocsánatot.

2018. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!