Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a technikai...

Lehetséges, hogy a technikai szingularítás fogja jelenteni a világ végét?

Figyelt kérdés

Egy nagyon is reális elmélet szerint a világ fejlődése 20-25 éven belül elér egy olyan pontot, ahol olyan szinten felgyorsul, hogy az ember elveszti a követése feletti a hatalmat, és így a világ el is pusztul.

Ami technika fejlődés történt 1640-ig ahhoz utána más csak 200 évre volt szükség. Aztán már csak 100-ra, 50-re, 25-re, stb. Ami fejlődés volt 2000 és 2010 közt, akkora fejlődés volt 2010 és 2015 közt és 2015 és 2018 közt is.

A lényeg, hogy ugyanakkora fejlődéshez egyre rövidebb időre van szükség. Most viszont még van időnk beleavatkozni a folyamatokba, hiszen ha egy robot, vagy egy mestersége intelligencia olyat tesz, amit nem akarunk, akkor leállíthatjuk. De a későbbiekben erre egyre kevesebb időnk lesz. Ami ma évek alatt történik, az nemsokára már csak hónapok, napok, órák, percek és másodpercek alatt fog megtörténni. És amikor már a másodperc törtrésze alatt kellene dönteni arról, hogy egy mesterséges intelligencia az emberi fajra nézve előnyösen vagy hátrányosan cselekszik, akkor az már nem lesz elég idő.

Az emberi faj jelenleg pont úgy viselkedik, mint egy vírus. Azt pedig ki kell irtani. És ha erre rájön az MI, akkor meg is fogja tenni. Ez pedig elhozza világvégét számunkra.

Szerintetek lehet hogy ez lesz a valódi világvége?



#világvége #fejlődés #szingularítás
2018. szept. 16. 15:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Na, ez éppen jó példa.

Képzeld: az első ötöt abban írták!

Tehát ez LEHETSÉGES.

És nagyon jó példa arra, amit mondasz: egy egyszerűbb dolog igenis képes magából létrehozni egy bonyolultabbat.

Sok helyen van ez a világban, nem csak itt.

2018. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
61%

"Nem létezhet olyan AI ami képes lenne magánál bonyolultabb AI-t gyártani, egész egyszerűen mert az önmaga létét cáfolná."


Ez jól hangzó lózung, amit sokat hallok kreacionistáktól. De eddig még soha egyetlen kreós se tudta ezt a kijelentését semmivel sem alátámasztani, semmiféle kézzelfogható bizonyítékot sem tudott mellette felmutatni. (Az nem minősül bizonyítéknak, hogy nem láttunk még ilyet, helyesebben hogy a kreacionisták nem láttak még ilyet.)


Mondjuk az MS-DOS-os példa valóban jó cáfolat erre, köszi hogy felhoztad. Az első grafikus felületű Windows operációs rendszert pl. C++-ban írták még anno. Pedig a C++ fejlesztői környezet pont ugyanolyan karakteres felülettel bírt, mint az MS-DOS, még véletlenül sem volt neki semmiféle grafikus jellegű programozói felülete.

2018. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
10%

"De eddig még soha egyetlen kreós se tudta ezt a kijelentését semmivel sem alátámasztani, semmiféle kézzelfogható bizonyítékot sem tudott mellette felmutatni."


Öööööööö ezt az ellenoldal se nagyon tudta megtenni. Nemigen tudott még olyan programot mutatni, ami külső beavatkozás nélkül elkészítette volna saját maga fejlettebb verzióját...még egy nyavalyás "ápdéthez" is emberi közreműködés kell, mert az adott szoftver gyakran még arra is képtelen, hogy detektálja önmaga hibáit, nemhogy kijavítsa azokat, vagy netán új megoldással hajtsa végre a feladatot, mellőzve az egész korábbit.

Egyszerűen informatikailag kivitelezhetetlen a feladat. Kb. mintha 150%-os hatásfokot várnánk el valamitől, amíg a 100%-ot is képtelenség elérni.

2018. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
61%

"Öööööööö ezt az ellenoldal se nagyon tudta megtenni. Nemigen tudott még olyan programot mutatni, ami külső beavatkozás nélkül elkészítette volna saját maga fejlettebb verzióját."


Bocs, de ez a kreósok problémája, nem a miénk :D Ti tettetek valami kijelentést, szóval a bizonyítás kényszere titeket terhel, nem minket. Bizonyítsd be, hogy így van ahogy mondod, és akkor majd a bizonyításra keresünk cáfolatot. Ha meg nem találunk, akkor elfogadjuk, mint bizonyított kijelentést. De amíg csak egy bizonyítatlan állítást teszel, addig nekünk semmiféle teendőnk nincs azzal kapcsolatban.


"még egy nyavalyás "ápdéthez" is emberi közreműködés kell, mert az adott szoftver gyakran még arra is képtelen, hogy detektálja önmaga hibáit, nemhogy kijavítsa azokat, vagy netán új megoldással hajtsa végre a feladatot, mellőzve az egész korábbit."


Igen, sajnos tényleg sok ilyen update akad. De ennek semmi köze sem a kérdéshez, sem az általad tett kijelentéshez, vagy annak valóságtartalmához.

2018. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Nem vagyok "kreós", ha erre gondolsz, egyszerűen csak olyan családban növögettem fel, ahol mindkét szülőm informatikával foglalkozott :) ehhez semmi vallási mellékzönge nem kell, hogy egy gép annyit tud csak, amennyit beleprogramoznak - nem többet. Egy programozó nem adhat olyan utasítást egy programnak, hogy "csináld meg saját magad fejlettebb változatát, szarok rá, hogy hogyan". Illetve adhat, de annak többnyire hibaüzenet vagy újraindítás lesz a vége. Alapból az a probléma, hogy egy program nem tudja magáról, hogy fejlett-e vagy fejletlen-e.

Egyelőre még az is csak szép álom, hogy a saját hibáit kijavítgassa ahelyett, hogy "szabálytalan műveletett hajtott végre, és le fog állni". Innen nézve pedig az, hogy majd önmaga fejlesztésébe fog, és ettől öntudatra ébred, meg eljön a doomzday, mindmeghalunk stb. maximum a szájeszfiksön művekben mutat jól.

2018. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
38%

"ehhez semmi vallási mellékzönge nem kell, hogy egy gép annyit tud csak, amennyit beleprogramoznak - nem többet."


Írtam már, az nem érv, hogy "eddig még nem láttunk ilyet, tehát nem is létezhet". Erről már millió és egy esetben bebizonyosodott, hogy messziről sem takarja a valóságot.

2018. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Attól, hogy az eddigi rendszerek nem voltak képesek létrehozni maguktól valamit, az nem jelenti azt, hogy a későbbi AI-k sem fognak tudni.

Márpedig szerintem fognak. Már most is rengeteg helyen használják az AI-t, és sok rosszul elsült kísérlet is volt, például amikor egyet hagytak, hogy az internet népétől tanuljon. Egy napon belül rasszista lett és jobban képzett volt szexuális témában, mint egy nőgyógyász. Le is állította az MS.

Már most is vannak előremutató kísérletek arra, hogy ne embernek kelljen megírni programrészleteket, egy ugrás hogy a komplett program is elmondás alapján készüljön, aztán a következő, amikor a gép azt is kitalálja, hogy mit csináljon.

Semmi realítása nincs annak a kijelentésnek, hogy egy gép ne tudna magánál jobbat alkotni, ennek semmi köze a hatásfokhoz, mert az fizika, ez meg informatika.

2018. okt. 16. 19:34
 28/36 anonim ***** válasza:
30%

#26 ez nagyon szép, csak azt felejted ki, hogy idáig minden esetben emberi agy hozta létre a változást, nem a mesterséges intelligencia.

Sajnos egyetlen gép se Pokémon, hogy gondol egyet, oszt csak úgy továbbfejlődik saját magától...

A későbbi AI-król való találgatás meg nettó szájenszfiksön kategória. Az orr alatt elsusmorgott, szégyenkező "háááát egyelőre még nem találtak erre megoldást, de a kutatások már folynak ebbe az irányba, és majd egy napon..." bejelentésekkel meg nem tudunk mit kezdeni. 2000-re is megjósolt a sok félnótás idióta repülő autókat, légdeszkát, felhővárosokat, ételtablettákat, kolóniákat a Dzsúpitörön, aztán lett nagy koppanás, mikor elmúlt 2000 szilvesztere és a valóság rájuk rúgta az ajtót...

2018. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
59%

"idáig minden esetben emberi agy hozta létre a változást, nem a mesterséges intelligencia."

A legtöbb esetben igen, de azért vannak már sikeres kísérletek is.

És azt se feledd: az emberi agy sokszor csak a körülményeket teremti meg, és a MI hajtotta végre a dolgokat.


A másik: attól, hogy idáig nem ezt a módszert használtuk, attól még működik. NINCSEN ilyen korlát, amit emlegetsz, csak bizonyos rendszereknél.

De másféle rendszert is lehet építeni.

2018. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"A legtöbb esetben igen, de azért vannak már sikeres kísérletek is."


Jó, csakhát ez megint a "hááát sajnos még nem tart ott a tudomány, de már biztató kísérleteink vannak"-kategóriájú ígérgetés.


"És azt se feledd: az emberi agy sokszor csak a körülményeket teremti meg, és a MI hajtotta végre a dolgokat."


Az emberi agy alkotta meg a hardvert is, a szoftvert, magát az egész rendszert, amin belül az AI lefut. Már maga a feltételezés, hogy az AI egyszer saját magán túllép önerőből, ott megbukik, hogy ha képes is lenne gondolkozni az AI, csak a múltra, az eddig elért szintre alapozhat. Látja, hogy korábban ez, ez és ez volt, így meg így működött. Ebből viszont nem fogja megtudni, hogy hova-merre is fejlődjön tovább.


De felhozhatnám a hardverkorlátot is, mint cáfolatot, miszerint a végtelenségig nem lehet turbózni, fejleszteni valamit. A fák se nőnek az égig. A miniatürizálás is odáig pauzibilis, amíg az áram át nem húz az alkatrészek között.

2018. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!