Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem szeretnék bérmálkozni de...

Nem szeretnék bérmálkozni de anyámék akarják?

Figyelt kérdés
Engem nem érdekel a kereszténység, nem akarok bérmálkozni, anyámék mégis erőltetik pedig ők sem valami nagy keresztények. Kb egész nyáron háromszor ha voltunk templomban, gyónni sem szoktunk, arról viszont hallani sem akarnak, hogy ne bérmálkozzak, pedig nekem nem fontos mert mondom, én nem hiszek sem a kereszténységben sem Istenben. Párszor már említettem nekik de mindig idegesek lettek és nem akarják hogy ne bérmálkozzak. Mivel győztem meg őket?

2018. szept. 20. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Ennyire fáj elmenni, bérmálkozni aztán hazamenni? A szüleid boldogságáert bírd ki, nem ez lesz az utolsó dolog az életedben amit meg kell csinálnod, pedig nem akarod. Túl leszel rajta és kész. Hátha egyszer felnősz, megjön az eszed, és még örülninis fogsz
2018. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
A hozzád közel álló, téged szerető és neked jót akaró szüleiddel szemben vadidegenektől kérsz tanácsot ?
2018. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Milyert akarod meggyőzni őket? Örülnenek neki, boldogságot adnal ezzel a számukra.

Attol neked meg nem kell később tenplomba jarnod, kereszteny tanok szerint elned. Ha nem erdekel a kereszténység, akkor be Istenért, hanem szüleidért menj el.

Vagy esetleg mas vallás jobban érdekelne?

2018. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Győzd meg őket azzal, hogy a Bibliában egy kukkot nem szólnak a bérmálkozásról, innentől kezdve katolikus vallásos ideológiát és kitalációt akarnak rád erőltetni, amelyeket emberek találtak ki és semmiféle értelemben nincs köze semmihez.
2018. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Kérd meg őket, ne zargassanak ezzel. Majd rájössz egyszer, hogy nem teszel rosszat magaddal. Nyilván őket is noszogatja valaki. Az én családomban csak az első áldozás volt napirenden, de például a keresztfiam nem volt első áldozó.
2018. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem fogom részletezni, mert hosszú lenne, a lényeget már leírtam a kérdés alatt. Nyilván nem megyek oda egyik szülőmhöz sem, hogy "Bocsi, apa, tudnál mondani néhány ötletet, hogy mivel vegyem rá anyát (ja meg téged is), hogy ne kelljen bérmálkoznom? Tudod, engem nem érdekel a kereszténység, csak ezt nem fogjátok fel, úgyhogy mondj néhány dolgot, amivel megúszhatom. Köszi." Ha ők annak örülnének, hogy én bérmálkozok, akkor mutassák meg (mondjuk menjenek misére), mert ebből az jön le, hogy őket sem érdekli az egész, hát akkor engem miért érdekeljen??
2018. szept. 20. 15:58
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg maganak a papnak mondd el, hogy ne kenyszeritse rad, mert nem vagy hivo, csak a szuleid akarjak az egeszet. Ha normalis a pap, megerti, es beszel a szuleiddel is. Ha meg nem, akkor siman otthagyod a szertartast. Eroszakkal senkit nem lehet hivove tenni.
2018. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Ez egy önkéntes dolog. Mondd meg nekik, hogy:

1: Nem lehet erőltetni,

2: Jézus sem bérmálkozott, az apostolok sem, és utánuk még évszázadokig senki.

2018. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Csak hogy tisztába tegyük a dolgokat: az őskeresztényeknél csak bizonyos kor feletti (asszem 18 feletti) ember keresztelkedhetett meg, mert ekkorra tudta saját akaratából felvenni a keresztséget. Miután egy kicsit fura volt, hogy ez alatt az életkor alatt nem lehetett senki sem hívő, ezért inkább megengedték, hogy keresztelni a gyerekekt is lehessen, és a bérmálkozás lett a felnőttek tanúságtétele.

Ezért az én felfogásom szerint a bérmálkozásnak önkéntesnek kell lennie. Te a bérmálkozást nem a szüleidnek csinálod, a szüleid viszont megkérdezhetnék tőled, te miért nem akarsz bérmálkozni, és lehet át tudnátok beszélni a témát.

2018. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Olyan jobban tudnának segíteni, akik ismerik a szüleid. Igy ismeretlenben, elég nehéz. Akkor ne menj el. Lesz belőlr cirkusz, de majd megbékülnek. Vagy tenyleg beszélj a pappal, hogy segitsen neked ebben, mert nem érzed magad elég elkötelezetnek Isten felé, ahoz, hogy ilyenben részt vegyél.
2018. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!