Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisznek az emberek? (lent)

Miért hisznek az emberek? (lent)

Figyelt kérdés

Tudom,valószínűleg 1001 ilyen kérdést megválaszoltatok már,de nem igen olvasgattam ebben a témakörben eddig,de azért egyszer majd megejtem ha lesz rá agykapacitásom.


De most segíthetnétek nekem.

Arra vagyok kíváncsi miért hisznek az emberek,úgy ámblokk bármilyen istenben?

(Meg eleve,nem elég bizonyíték az egésznek a nem létezésére,hogy ahány kultúra annyi isten?)


Én személy szerint a hitet az ember mentális rabságában tartásának látom és azt nem értem igazán,miért érzi szükségesnek az ember,hogy magánál valami sokkalta nagyobbat,erőteljesebbet kreáljon,hogy aztán alávesse magát annak és az életét korlátok közé szorítva élje le.(mert hogy a hit az kb. egyidős az emberiséggel és azóta elég sok mindent kitaláltunk magunknak.)

Erre azért lenne szükség,mert van az a dolog,hogy itt vagyunk a földön és sok embert frusztrál a kérdés,hogy miért is létezik?Mi az értelme ennek az egésznek?

Ezért alkot egy értékrendet,egy kitalációt,ami majd meghatározza őt,saját maga helyett?Abban a hitben,hogy akkor majd jobb lesz,hisz ott a túlvilág?Majd ott megtérül a kemény meló?


Mindenféle,fajta ember véleményére vagyok most kíváncsi


Te hiszel?Miért hiszel? és ha nem miért nem?

Vagy csak írd le mi a véleményed a témáról



2018. szept. 21. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Én azért hiszek, mert számomra Isten léte igaznak bizonyult. Meg úgy gondolom, hogy érdemes Jézust követni, érdemes tudatosan életünket az Isten -és a felebarát iránti szeretetben leélni.

"Meg eleve,nem elég bizonyíték az egésznek a nem létezésére,hogy ahány kultúra annyi isten?"

Nekem furcsa, hogy egy nem hívőnek ez miért okoz ekkora kétséget, mert egyáltalán nem egy bonyolult dologról van szó. Az egész csak annyi, hogy minden ember máshogy ismer meg dolgokat. A mi szemüvegünkben van különbség.

Egy példa: van egy közös ismerősünk. A feladat az, hogy írjunk róla egy oldalas jellemzést. Tuti nem ugyanúgy látnánk. Egyrészt más a látásmódunk, másrészt pl. te jobban ismered őt, mint én. Vagy mint mondjuk a szülei, akik talán a legjobban ismerik. És itt csak egy emberről van szó, nem Istenről, aki megfoghatatlanabb.

2018. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Ennek pontos megértéséhez az agyműködés, sőt az evolúció elég alapos ismerete szükséges.

Az emberi agy úgy van felépítve, hogy vészjelzéseket ad, ha bizonytalanságot észlel. A bizonytalanság azt jelenti, nem tudjuk mit tegyünk, hiszen nem is ismerjük a körülményt. Ez életveszélyes. Ennek kivédésére működik így az agy.

Sokféle ember van. Akadtak, akik elkezdték vizsgálni a dolgokat, de a többségnek ez kevés volt. A gyermek tapasztalja, hogy a veszélytől egy számára hatalmasabb valami védi meg, az anyja. Az ember ennek mintájára alakítja ki azt a képzetet, hogy kell elnni valami nálánál hatalmasabbnak, ami megvédi. Az emberiség történelme során előbb a természetet ruházta fel különleges erővel (napisten, szélisten, esőisten stb.). Hozzájuk lehet fohászkodni, mint a gyerek az anyjához, ha valamit akar. Ebből fokozatosan alakult ki az a fajta istenhit, ami ma létezik. És bizonytalan világunkban rendkívül fontos szerepe van az életben. Az más kérdés, hogy néhányan felismerték, az esendő emberekből jó hasznot lehet húzni, ezért ma a vallásnak a normális szerepén kívül hatalmi, és haszonszerző szerepe is van, de ez ocsmány emberek tisztességtelen magatartásából következik, nem az eredendő problémákból.

2018. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
70%

Mert szükségük van rá. Van az embereknek egy olyan típusa, akik úgy érzik jól magukat ha áll fölöttük valaki, nekik biztonságot ad az ha keretek közé vannak szorítva. Jobban mondva őket nem szorítja az a bizonyos keret.


Én nem mondanám magam semmilyen téren hívőnek, csak elméleteim vannak amiket a magam logikája szerint állítok össze, "ha ez tényleg létezik, akkor szerintem így és így van", mert számomra az tűnik logikusnak. Illetve elveim vannak, de azok kizárólag az én szabad akaratom szerint nem pedig felsőbb lények iránti tiszteletből vagy félelemből. És ja, ezek alapján tényleg van olyan hitbéli lény ami szimpatikus. De pl. vallás meg ilyesmi alá nem helyezem magam, nekem az már a szorítós típusú keret.

2018. szept. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Mi nem hiszünk, mi már tudjuk :)
2018. szept. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én elgondolkodtam azon hogy miért FÁJ az élet. Mert igenis fáj az idő nagy részében a létezés.


És azt gyanítom hogy mi szenvedni vagyunk itt a Földön.


Tehát valószínű hogy vezekelnünk kell.

(csak az van így ezzel aki eljutott odáig hogy hallgatni merjen a saját érzelmeire)

2018. szept. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Magam részéről elgondolkodtató volt, hogy az élet ennyi volna?: születünk dolgozunk, gyermeket nevelünk, öregedés betegség halál...

Nem beszélve az élet ilyen rendszerezett létezésében, a semmiből.

Ezért arra jutottam, hogy valamilyen magasabb intelligencia kell hogy legyen ezek mögött. Sok tanítást megvizsgáltam, és a Bibliában találtam megfelelő, és elfogadható magyarázatot erre.

Aztán a következő lépésként kerestem, hogy a vallások számtalanjai között, melyik mögött álhat egyszerető törődő Isten. ezeket összevetettem az írással, és egyetlen magyarázatot találtam megfelelőnek, az élettel, és a Teremtővel kapcsolatban.

Bár előszőr nehezen fogadtam. Azonban, a választott első népe volt nekem az alap. Innen már csak egy hatalmas alázat kellett elfogadni, hogy Jehova hozta létre az életet, céllal, erkölcsi elvekkel, törvényekkel, ami minden ember javát szolgálja.

Egy szerető Istenre vall az is, hogy az első ember lázadását, nem hagyta ennyiban, hanem még Ő tett nekünk szívességet, mint Ádám leszármazottainak, akik nem tehetnek butaságairól, hogy vissza álljon az eredeti szándéka.

Tettszett egy az egyedi megoldás, ami Isten érzéseit, és a fiát sem kíméli,/S maga a fiú is ilyen szeretettel van az emebrek felé/ a teremtményei felé, csak hogy megóvja a vétleneket attól, hogy minden így maradjon.

Isten az embert az örök élet kilátásával hozta létre, ami azt jelenti, hogy amíg engedelems az erkölcsi elveket illetően, addig boldogan egészségesen élhet.


Így huszonévesen elkezdtem tanulmányozni alapos kutatással, és Jehova népéhez csatlakoztam, ahol betartják, illetve betartatják a helyes erkölcsi elveket. Akik nem szándékoznak így élni, azok nem lehetnek Isten népének tagjai, és ez a Jéberek idejében is így volt. Akkor halállal fizetett az engedetlenségért, jelenleg pedig vissza küldik a világba, és ha nem változtat, és tér vissza akkor azon a napon Isten fogja eldönteni mi legyen vele.

2018. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zsozsóka0926 válasza:
Azért szoktak hinni mert szeretnének abban reménykedni,hogy van egy felsőbb rendű személy aki vigyáz ránk emberekre,soha nem vagyunk egyedül.Sok ember elveszítette a szeretteit,ők abban reménykednek,hogy őket még viszont láthatják.Az is bíztatóan hangzik ,hogy megéri jó embernek lenni,másokon segíteni mert Isten mindent lát.Sajnos van rossz oldala is a vallásosságnak,mert rengeteg vallási háború van a Földön,de ezek csak a fanatikus emberekre jellemzőek.Szerintem alapvetően jó vallásosnak lenni,mert így a nehézségeket könnyebben át tudja vészelni az ember,a haláltól való félelem is kisebb.A fanatikusság viszont káros,nem csak vallási.Ha valaki ateista azzal sincs baj.El kell fogadnunk mások nézeteit,vallásat,mert nem vagyunk egyformák,de ez nem baj.A lényeg,hogy mindenki találja meg azt a nézetet,amivel azonosul(ateizmus,kereszténység,buddhizmus,muszlim hit,krisna)Én is hívő vagyok egyébként.
2018. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo Kerdes Kifejtesedbol:

"Meg eleve,nem elég bizonyíték az egésznek a nem létezésére,hogy ahány kultúra annyi isten?"

nem, nekem ez EGY Isten letet bizonyitja

ami krealt az nem Isten, "krealo" az Isten

* te most szabad vagy? a hivok kevesbe szabadak? lehet vannak ilyenek, de az Igaz Hivok a Valodi Szabadok

* fusztral? minden kerdesre ismerjuk a valaszt, de rengetegen kielegithetetlenek, de ök is kielegitodnek majd

"Nyolc Boldogsag"-ot ismerd meg

* eppen a hitetlenek ertelmetlenne tesznek mindent, es ezt az ertelmetlenseget nagyon "ertelmesnek" tartsák

Isten viszont nem ertelmtelen es teremtese sem az

mint tisztaban lehetsz vele az ertelmetlen eletuk is vidaman folytatjak hitetlenek, hitehagyottak

* kitalaciot? miert az?

sajatmaga helyett???! hogy tudja valami onmagat meghatarozni? ez eppen az EgoTeizmus amikor a szemely onmagat tartja a teremtonek aki "öröktölvalo" (illetve egyedulvalo)

* mi van a TulVilaggal? mert nem latszik hogy kerdeznel rola, csak talan az hogy ketsegbe vonod, kitalacionak tartod

* a TulVilag Valosagos Szent Hely, Isten keszitette szamunkra, vagyis azok számára akik oda akarnak jutni Tokeletes "Rabsagba, RabSzolgasagba", ami evilagi hivoi Szabadsaghoz hasonlatos, de Tokeletes Szabadsag, Boldog, Örömteli, VégNélküli Élet

(ott orokke nincs bün, szenvedes és halal)

* "kemény meló" nevezheted igy is, inkabb kitartasrol van szo, hitben maradasrol, remenybe kapaszkodasrol

* ember sokmindent kitalalt, de Isten tett kinyilatkoztatasokat ezeket nem kitalalta, de fuzhetett hozza kitalaciokat es atalakithatta formalhatta oket, vegul annyira hogy ellentetesse tette,

de megis megmaradt az Isteni Tanitas is

azert tudni mert Isteni Hatalom (!) van ezekben a Tanitasokban olyan ami LélekbeHatoló (mindenkinek - bunben levo gonosznak is, hitetlennek is, de ettol még megtagadhatjak ellentetesre fordithassák), amit semmilyen teremtmeny nem tud megsemmisiteni es ezek a tanitasok mindenutt Vilagosak:

Onzetlen Szeretetbol indul ki, ez Isten legfobb ismérve is

* a Gonosz (Satan es kovetoi) maga harcol ezek ellen, de még ö sem bir Isten Igejevel, Szavaval, Tanitasaval sem, akkor szerinted Istennel magaval elbir?

ezt akarja elhitetni sokakkal hogy ö a Lazado (Satan) csak azert nem tudta legyozni Istent, mert epp nem volt szerencseje, kevesebb demona volt mint Istennek angyala, vagy kevesebb "ereje" stb., igy majd ha megerosodik es tobb demona lesz akkor legyozi Istent es atveszi Töle a hatalmat

* de ilyen nem tortenik meg mivel Isten nem teremtmeny, minden mas viszont igen, igy a Satan is, onzetlen szeretetevel is csak ideig engedi a Gonoszt es tokeletlen evilagot letezni, eppen onzetlen szeretete miatt, mivel nem akarja hogy orokke megmaradjon a szenvedes, az ezt nem erdemlok számára is

* (a vilag sajat valasztasa miatt tokeletlen, eppen ezert kerulnek a Tokeletes TulVilagra azok akik a tokeletesseget valasszák - vagyis nem Isten tette tokeletlenne, de a Satan ezt is boldogan terjeszti a vilag egyik sarkatol a masikig hogy a Nagy Szadista - az az Isten - direkt kinjainkban gyonyorkodik, erre teremtett minket eleve elrendelve (teljesen, vagy reszlegesen az mindegy) hogy gyotorjuk egymast es még a termeszet is ellenunk legyen)


Xy4

2018. szept. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azért hiszek, mert úgy érzem, hogy sokkal nagyobb hit kell ahhoz, hogy elhiggyem, hogy nincs Isten.

Nem tudom elhinni, hogy a semmiből lesz véletlenszerűen valami és még működik is. Olyan sok minden szükséges az élethez, hogy ennyi véletlen találkozása és fennállása és logikus működése mögött csakis egy Intelligens Alkotót tudok elképzelni és elhinni.

2018. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Nézd, azt, hogy miért hisznek az emberek nem igen tudja(más véleménylt) megfogalmazni senki. Mindenki, ahogyan itt tették is, csak a saját meglátását, érzéseit írhatja le magáról.

Én azt tudom elmondani neked, én miért hiszek. A tiédhez hasonló kérdések is foglalkoztattak anno, és érdekelt az, miért és honnan vagyunk itt. Sok féle elméletet olvastam róla, de végül mindről az derült ki, hogy csak egy elmélet, és nem pontos.

A sor végén szereztem be egy Bibliát, és elsősorban abból a szempontból olvastam, miért mondják, és írja is magáról, hogy "Istentől ihletett", mit jelent ez a számomra?Megtaláltam benne a választ. Aztán az után kutattam már, miért vagyunk itt, miért teremtett Isten, mit vár el az embertől? és miért van ez a mérhetetlen gonoszság a földön, és miért szeretjük, és ragaszkodunk mi emberek mégis annyira az élethez? Miközben kutattam, egyre jobban megismertem a Teremtőnket, és egyre inkább megszerettem. Szerettem volna úgy élni, hogy ne okozzak neki bánatot, ezért sok mindenről más lett a véleményem, mint a körülöttem élő embereké. Már nem áltam bosszút az engemet ért sérelmekért, nem haragudtam meg könnyen, megtanultam más szemmel látni a családtagjaimat, és sokkal jobban megszerettem őket, ezért jobbak, közelebbiek lettek a kapcsolataim más emberekkel, munkatársakkal,és persze a családtagjaimmal is. Jobb minőségű lett az életem, boldogabb és kiegyensúlyozottab. Rájöttem, hogy Isten törvényei, alapelvei, amire tanít, és elvár tőlem, és ha teszem, jobb minőségűvé teszi az életemet. Megtanultam az életet Isten szemszögéből látni, nem az szerint ahogyan az életem alatt megtapasztaltam. Dióhéjban.

Ezek az okok miatt hiszek Istenben, mert tudom, hogy csak a javamat akarja, szeretné, ha ebben a sátáni világban is boldogan éljem az életemet.

„Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik” Ézsaiás 48:17

2018. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!