Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a bibliában?

Figyelt kérdés
a bibliát néhány ember írta több mint 1000 évvel ezelőtt. Miért gondolják sokan, hogy minden úgy történt ahogyan az a bibliában meg van írva?
2016. febr. 24. 20:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Félre vagy tájékozva.
2016. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Legtöbb esetben nem azon van a hangsúly, hogy valami mikor és hol történt meg, illetve megtörtént-e egyáltalán és ha igen, akkor hogyan?

Egyébként szerintem sok hívő nem olvasta, főleg teljes egészében. Azt is el tudom képzelni, hogy magától még ki sem nyitotta. Pl. én születésem óta hiszek, de a Bibliával csak itt kezdtem el foglalkozni ezen az oldalon.

2016. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Megírtad a házidat?
2016. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%
Üdv kedves kérdező, elsőnek is a kérdésed vallás kritika szekcióba való, másik, hogy ha nem érdekel téged a Biblia Istene, akkor egyszerűen fogd meg magad, és éld az életed ahogy akarod, de ne gyere ide, és provokáld az embereket.
2016. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
nem provokálom őket, csak megkérdeztem, hogy miért hiszik ezt
2016. febr. 24. 22:37
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem gondoljuk azt hogy minden 100%-ban pont úgy történt, a hitvallást nézzük egy-egy rész mögött, hogy miről szól. Illetve a Bibliának csak egy része történeti könyv, vannak még profétai könyvek, költői könyvek, és levelek.


Amúgy az 1000 évvel ezelőtti eseményekről a történészek is fennmaradt írások alapján tudnak a legjobban tájékozódni...

2016. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
bocsánat, több 1000 évvel ezelőtti eseményekről
2016. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 szp72 ***** válasza:
A Biblia több könyvből és több műfajú szövegből van összerakva. Nem mindent kell szó szerint érteni, nem mindegyik szigorú értelembe vett történetírás. Például a Jelenések könyvét egyszerűen lehetetlen szó szerint érteni, hiszen annyira képletes.
2016. febr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
10%

Pontosabban 40 ember írta, 1600 évet felölelve.


ŐK, különböző korban, háttérrel rendelkező emberek voltak.

Még is egy téma vonul végig az egészen


A Biblia történelmileg, és tudományosan is megállja a helyét. Annak ellenére, hogy az írói, nem rendelkeztek olyan tudományos háttérrel, mint napjainkban a tudósok.

Hiszen voltak köztük egyszerű pásztorok, Halászok földművesek, de orvos is.


Honnan tudták ezek az emberek ezeket, ha nem attól aki létre hozta az életet.


S bizony minden pontosan úgy történt, hiszen mára sok olyan lelet került elő ásatások alkalmával, ami maradéktalanul bizonyítja a biblia leírásának hitelességét, és még ma is léteznek olyan városok, amik már a Biblia írásának kezdeti korában is voltak, földrajzi helyekkel együtt.

2016. febr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Tartalmazza azoknak a királyoknak, vezéreknek nevét, életét, stb amiket a történelem is tanít.

Ezért nem lehet azt mondani, hogy mese.

S ami még fontos, hogy az írói nem csak a jó dolgokat írták le, hanem őszintén beszélnek saját hibáikról és azoknak következményeiről is.

2016. febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!