Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az aki nem materialista...

Ki az aki nem materialista életszemléletű? Kérem árulja el miben nyilvánul ez meg.

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 11:05
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

17:34


Én vagyok, ki más? :)

S én egy másik nézetet ajánlok, de nem kötelező elfogadni. Tehát ha van rá lehetőség, miért ne tegyem? :P



Kedves Téosz!


Én értem, hogy mit mondasz, de a Bibliában is tudás fájáról írnak. S a sátáni fertőzés elkerülhetetlen volt, hiszen a tudatlant könnyű eltéríteni.

Nem abban fogan a lényeg, hogy ellentétes e a fény vagy nem. De ha te elejétől fogva a szeretetben vagy, fogalmad sincs, hogy mi az, mert nem tudod mihez mérni, a te példádban a sötétségre volt szükség ehhez, hogy megismerhessük. Hiába vagy fényben, nem is tudod, hogy az a fény...mert nincs meg a kontraszt. :)

Egy dolgot pedig ne felejts...Mind Isten, mind Sátán egy elv, nem pedig személy. Isten a léttel, Sátán a nemléttel egyenlő. Az pedig, hogy Sátán száműzve lett a földre az is csak illusztráció, hogy tudja az ember, hogy jelen van. Mondhatjuk, hogy ő uralkodik, azaz az önzés, de pontosan ezért is jött Jézus, hogy megmutassa az embernek, hogy van önzetlenség is, ami isteni eredetű, s lehet járni ezen az úton is, hiába "Sátán" uralma tart még a mai napig is.

gyűlölet(Sátán) - szeretet(Isten)

önzés(Sátán) - önzetlenség(Isten)

sötétség(Sátán) - fény(Isten)


3 szemléltetés.

a materiális is mentális szembeállítását gondolom nem kell beírnom. s a kiírt kérdésem lényege pontosan ez. :)


üdv

Tudodki :D

2010. jún. 27. 18:30
 32/43 A kérdező kommentje:

Téosz!


még egy kiegészítés


1,1 Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.


1,2 A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.


1,3 És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.


1,4 És látá Isten, hogy jó a világosság; és elválasztá Isten a világosságot a setétségtől.


szükséges volt a kontraszt mindenféleképpen. már az ember teremtése előtt is. :)


üdv

LastOne.Left

2010. jún. 27. 18:40
 33/43 anonim ***** válasza:

Kedves LastOne.Left!


"Kedves Téosz!


"Én értem, hogy mit mondasz, de a Bibliában is tudás fájáról írnak. S a sátáni fertőzés elkerülhetetlen volt, hiszen a tudatlant könnyű eltéríteni."


Ez már abba a kategóriába tartozik, mint pl. hogy keresztre feszítés nélkül meg tudta-e volna váltani a világot, ez is ilyen kérdés. Ez szükségtelen volt, mert akkor a Biblia hazugság. A buddhista filozófiát ne keverd össze a kereszténységgel. Ha Istenről beszélünk, pozitív hatású mindent nézve, ám ha ilyenekről beszélünk, akkor a Biblia lényege princípiumokra oszlik, tudom, ezt írja az önvalós könyv is, de ez tőlem még távol áll. Az élet lényege egészen más volt, mint a mostanié.


-------------------


"Nem abban fogan a lényeg, hogy ellentétes e a fény vagy nem. De ha te elejétől fogva a szeretetben vagy, fogalmad sincs, hogy mi az, mert nem tudod mihez mérni, a te példádban a sötétségre volt szükség ehhez, hogy megismerhessük. Hiába vagy fényben, nem is tudod, hogy az a fény...mert nincs meg a kontraszt. :)"


Minek kell mérni? A célt még mindig nem determináltad. A cél csak a LÉT volt, semmi más.


----------------------------------------------------------


Egy dolgot pedig ne felejts...Mind Isten, mind Sátán egy elv, nem pedig személy. Isten a léttel, Sátán a nemléttel egyenlő. Az pedig, hogy Sátán száműzve lett a földre az is csak illusztráció, hogy tudja az ember, hogy jelen van. Mondhatjuk, hogy ő uralkodik, azaz az önzés, de pontosan ezért is jött Jézus, hogy megmutassa az embernek, hogy van önzetlenség is, ami isteni eredetű, s lehet járni ezen az úton is, hiába "Sátán" uralma tart még a mai napig is.

gyűlölet(Sátán) - szeretet(Isten)

önzés(Sátán) - önzetlenség(Isten)

sötétség(Sátán) - fény(Isten)

----------------------------------------------------------

Na itt van az a pont, amely a konzervativizmusom, és az angyalok-démonok hitem kitör a vulkánból. Ez, legyen bármennyire is fals, a konzervatvizmusom miatt elfogadhatatlan a Gonosz principalizása, és ez az, amiatt a modern teológusokat elítélik. A filozófiám szerint ugyanis a személyt nem tekintem a matéria részének, a lélek perszonifikációját pedig nem tekintem az önzés fundamentális alapjának. Mert a matéria csak az élőlényben perszonifikál, ezért ezt tekintem a lélek és matéria természetes konzekvenciájának. És tekintem a lelki kreatúrákat is ilyen konzekvencia birtoklóinak. Vagyis a Sátánhoz, mint személyhez úgy ragaszkodom, mint vas a mágneshez, ennélfogva kérlek, ezt vedd figyelembe.


A Biblia 10%-át vagyok képes metaforizálni, a többihez makacsul ragaszkodom, s ez természetemnél fogva így van, jelentsen ez bármit.


Köszönöm megértésedet.


Téosz

2010. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

kedves Téosz!


Amiket leírtam képek, de akkor a konkrét meglátásomat közölném neked, hogy teljesen megértsd mire gondolok. Természetesen tiszteletben tartom a te érzéseidet, gondolataidat, mindenkinek megvan a saját útja, persze ha van segítség, akkor lehet használni. Röviden jegyzem le a véleményem.


Tehát Isten megteremti az embert...tökéletesre(örökéletűre, tisztára), az ember akaratlanul bűnbe esik, hiszen eszik a tudás fájáról, amivel birtokába kerül jó és rossz ismerése. Ez az Univerzumban megtalálható negatív erők hatására történik, s mivel az ember tapasztalja a halált, így megfeledkezik az idők során Istenről...természetesen vannak olyanok, akikben marad némi hit, ők a pozitív erők hatásából nyernek erőt, s ezáltal hiszik Isten létét. Az emberek egyedi lelkei nem halnak meg, viszont "változásokon" mennek át, tapasztalnak születést és halált, de maguk el nem pusztulnak. A test születik meg, és a test hal meg. Isten ezt nagyon jól tudja, ezért is vár türelmesen, hogy az ember maga jöhessen rá az igazságra, s erre vannak segítségül a vallási iratok, persze ha normálisan vannak értelmezve.

Szóval Isten létrehozta az embert, akinek a hite a lehető legközelebb volt Istenhez, de a bűnbeesés folytán eltávolodott, majdnemhogy a legmesszebbre, de képes felismerni az igazságot, pontosan ezért ember. S hosszú szellemi fejlődésen keresztül, vissza tud kerülni a kiinduló állapotba, vagyis a tökéletesbe, akkor fogadja el Isten királyságát.

Tőled vágnék be egy másik válaszodból.


"Jézus teste emberi volt, majd amikor leküzdte a test rosszra való hajlamosságát, isteni, tiszta testet öltött."


Erről beszélek, hogy erre magától is képes az ember, amióta Jézus eljött és megváltotta őket. S Buddha is pontosan erről beszél, csak másképp fogalmaz, elérni a nirvánát, azaz Istent. Ez Isten igazi terve, útja. De nekünk nem egy élet alatt megy ez végbe, mindenki útja előre megy. S ha egy egyén megtette, akkor bezárul a "kör", remélem érzed benne ezt?!


Az Univerzumban kell lennie negatívumnak, hiszen a jó és rossz egyensúlyának meg kell lennie. Angyalok és Démonok.


Emlékszem, hogy azt mondtad magadról, hogy te amolyan fekete bárány vagy materiális és mentális közt...tehát az utad errefelé tart, te is érezheted.

Ragaszkodás nem túl jó, feltéve ha nem a végső valósághoz teszed...de az már nem az, hanem belátás.


köszönöm a válaszod. :)


üdv

LastOne.Left

2010. jún. 28. 10:48
 35/43 A kérdező kommentje:

kedves Téosz!


Sietve írtam előző kommentem, tehát most pótlok.


"A filozófiám szerint ugyanis a személyt nem tekintem a matéria részének, a lélek perszonifikációját pedig nem tekintem az önzés fundamentális alapjának."


De létezőnek tartod a matériát, mint külső dolgot, csak egy lelket odaképzelsz mögé, ha jól értem. Az önzés pedig abból adódik, hogy te különállónak tekinted magad, külön léttel bírónak, minden mástól függetlenül, de mégis függve naivan magától a materiális szemlélettől, s ezáltal kerülsz bele abba, hogy humanizálod, akár Istent akár Sátánt. a Biblia ad bármiféle leírást Istenről/Sátánról, pontosabban a külsejükről? Csak tulajdonságok vannak leírva, a könnyebb megközelítés végett, hogy tudjunk viszonyítani, emberi tulajdonságokkal vannak ellátva, de Isten csak a pozitívakkal, mik az önzetlenségből erednek, s Sátán pedig a negatívakkal van illetve, amik pedig az önzésre vezethetők vissza.

Te is, mint minden más, az egység része vagy, nincs elszeparált létezésed, mint ahogyan Isten sem elszeparáltan létezik a világtól/tőlünk. Ha a mentális felfogást használod, akkor egyértelművé válik, hogy nincs másik, hiszen minden egy tiszta Gondolat, az Úr gondolata, tehát nem egy távoli "helyen" lévő valami az Atya, hanem pontosan bennünk van, s mi őbenne.


Lehet rosszul értelmeztem a kiragadott mondatodat, de az önzés magából a személyiség érzéséből jön, a különálltságból, hiszen sem Istennek, sem Sátánnak nincsen személye, belőlük nincs másik, csak ők maguk. nekik úgymond nincs kitől elkülönüljenek, már ha érted mire gondolok. De mondom, az én véleményem az, hogy vannak negatív erők, amik erőteljesen befolyásolnak, de nem tudunk rajtuk felülkerekedni, mert bebörtönözzük magunkat a matériába...elmélkedj kicsit, ha minden csak gondolat, akkor igaz kemény gyakorlással, de könnyedén módosíthatunk magunkon. Minden olyan, amilyennek megéled, gondolom ez nem újdonság.


ui.: Nem győzködni akarlak, félre ne érts, csak megosztottam én is a véleményemet másokkal, s úgy éreztem, ha van mód rá, miért ne próbáljam meg az emberek szemét felnyitni. :)

Most már tudod, hogy van egy ilyen lehetősége is az embernek...a döntés rajtad áll, amit szabad akaratodból képes vagy meghozni. :)


üdv

LastOne.Left

2010. jún. 28. 13:51
 36/43 A kérdező kommentje:

És Téosz!


Ezt nem biztos, hogy letisztáztuk, de azért leírom, hogy ne légyen semmi félre értés.

Tehát én nem azt állítom, hogy nincsen matéria, hanem azt, hogy a matéria mentális termék. :)


üdv üdv. :P

2010. jún. 29. 11:52
 37/43 anonim ***** válasza:

Kedves LastOne.Left!


Lényegi-nem lényegi, egy picit hatott a körülvett környezet az írásomra, hirtelen első látásra olyan dolgok ugrottak ki a fejemből, amelyeket itt nem akarok közölni, de remélem el tudod képzelni. :D


De most harmadik-negyedik újra-olvasásra meg próbálom újra vázlatolni mindazt, amit te vélsz.

:-)

1. Az idea szellemi termék.


2. A matéria az ideának alá van rendelve.


3. A matéria egy gondolat szüleménye.


4. A gondolat nincs a matériának alárendelve, noha biológiailag lévén az agyunkban történik ez meg, vagy lelkünkben, szellemünkben?


5. A matéria a gondolat káprázata.


6. Ami szellemben megtörtént, annak káprázata a realitás.

---------------------------------------------------------


Én vitáznék veled megint az ördögről kapcsolatban, meg a jing-janggal kapcsolatban.


Én a rosszat nem tekintem a jóval egy súlycsoportba, sem nézek rá úgy, mint a "szükséges rossz". :D


Tehát maga a rossz, a jónak a nemléte, de ahogy mondod, hogy a jót is meg kell határozni. A jó azok a tulajdonságok, amelyek Istenhez hozzá (sic! :-)) vannak rendelve, ezért Istenhez tartozni így tudunk. A rossz az, amely Istentől való elfordulást jelképezi. Istent magát én a létezés alfájának képzelem, amelytől az élet, és a matéria származik.


Én ebből a szempontból vizsgálom azt, hogy az ördögnek létezése már nem Istentől függ, hanem ettől a "káprázattól", amely elmúlik. Te látom, a logikát ebben jin-jang, és az élet-rációval támasztod alá, de én pedig arra, hogy ezek éppen-hogy nem léteznek. Az ördög léte csak az időtől függ, mert a földre dobás az egy metaforizálható perszonifikáció. Tehát az ördög ELVBEN nem létezik. Hisz az ELV független időtől. Érted már, mit akarok ezzel mondani? A Sátán elvileg :D nem létezik. A bűn sem létezik elvileg, mert az az elv nélkiséget érted, hisz Isten az ELV. Vagy azt mondod, a Sátán a matériának a káprázata? A Sátán ezek szerint az idea nélküli idea? Ebben az esetben miféle relációt alkalmazol?


Üdv. Téosz

2010. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Téosz.


Közeledsz...:)

Itt Einsteint hoznám fel, aki szerint létezik egy ősi egy, de mégis 2 féle istent képzel el magába.

Az egyik akihez Ábrahám, Mózes beszélt, akihez imádkoznak az emberek, a megtestesült jóság.

A másik pedig az ami minden, beleértve negatív és pozitív erőket. Amit a csillagászok, tudósok keresnek, de nem találnak.

Ebből ki tudod következtetni, mi a jelentősége és szerepe a "rossznak".

Szóval végül is bűn tényleg nincsen, csak ellenerő, mint a mágnes pozitív és negatív vége, kiegyenlítődés. Sátán nem segít neked, ő csak befolyásol, Isten viszont segít de nem befolyásol, mert pontosan a rosszból tanulod meg, hogy ő létezik. Az ördöggel befolyásol Isten, hogy észrevedd őt. Tehát tényleg nincsen semmiféle rossz és bűn. Remélem így érted a lényeget.


üdv

LastOne.Left

2010. jún. 29. 13:52
 39/43 A kérdező kommentje:

4. es mondatodhoz.

A test az transzformátor, semmi több(de ez nem azt jelenti, hogy le kell tojni). A test- és világtudatot Isten vetíti rá az elméinkre/egyéni lelkeinkre.

Hogy annak segítségével szerezhessünk tudomást a többi dologról. Ha nem lenne érzékünk, akkor egy nagy ürességben találnánk magunkat, úgy, hogy tudjuk...létezünk.


üdvözlet. ;)

2010. jún. 29. 14:03
 40/43 anonim ***** válasza:

Lényegiben megcáfoltam önmagam, hirtelen egyeztettem azt, amit a Szentháromságról leírtam.


Olvastad-e, vagy sem, lényegtelen, összefoglalom: Arról beszéltem az iszlám vallású embernek, hogy Istennek, mint az egységes elvnek természetes következménye a Szentlélek, amely kört alkot az idea, lélek, szellem fogalmakkal. Az embernek természete által jött létre a Sátán, mivel a Sátán nem az elv, ezért a létezése csak földtől, ami pedig a matériával alkot kört. Tehát az embernek természetes következménye az önzés, amely az ember természetétől létrejött önimádat ideájaként jött létre. Tehát a Sátán lényegében a bűntől jött létre, melynek okozója nem a Sátán, hanem az ember. Talán mégis igaz a világ és az idea természete (jin-jang), amely megint Isten részét képezi.


Téosz.

2010. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!