Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek vért?

Keresztények miért esznek vért?

Figyelt kérdés
Kóser törvények nem vonatkoznak a keresztényekre? Vérevés tilalma biztosan megtalálható az Újszövetségben is.

2018. okt. 3. 11:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
En nem eszem vert mert utalom, kis koromba mar utaltam hogy a malac veret felfogjak, undoritonak tartottam...mikor vagtak a disznot en elmentem hogy semmit se haljak es a vereshurkat szembekoptem a kinaloval...aztan megertettek hogy nekem nem izlik.A vertransfuzioval is egyetertek mikor nincs mas lehetoseg hogy eletben maradjon a beteg egyebkent meg elkerulnem a fertozes veszely es egyebb szovodmenyek miatt.De ha a beteg elete ezen mulik akkor nem utkozik torvenybe mivel a ver termeszetes helyen az erekbe van igy nem szamit evesnek amit tilt az ujszovetseg is.
2018. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
23%

Biztosan?


Nekem az rémlik, hogy Jézus kifejezetten borivásra buzdít, mert az az ő vére...

2018. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
50%
Ha biztosan megtalálható, akkor találd meg, aztán beszélgethetünk.
2018. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
41%

Igen, megtalálható:

Csel 15,29

Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!


Sőt, a parancs egyidős a húsevéssel:

I Móz. 9:3,4


Sajnálatos, hogy a legtöbb keresztény egyházban nem tanítják ezt meg a híveknek.

2018. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
84%

"Kóser törvények nem vonatkoznak a keresztényekre?"

Nem, ahogy az iszlám törvényei sem


"Vérevés tilalma biztosan megtalálható az Újszövetségben is."

Nem található. Egyedül az Apcselben van megemlítve, hogy akik Jeruzsálemben vannak, tartózkodjanak a vérevéstől, hogy ne okozzanak botránkozást. Egyedi, helyi rendelet volt az apostoloktól.

Ennek logikáját a Róma 14-ben találod

2018. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Nemcsak a véreshurkáról van szó. Az állatott úgy kell levágni hogy távozzon a vér. A hazai vágóhidak erre nem figyelnek, tehát ha te ilyen húst eszel azzal vért is eszel és megszeged ezt a törvényt.
2018. okt. 3. 11:52
 7/67 A kérdező kommentje:
5-ős, miből gondolod hogy helyi rendelet volt az apostoloktól? Bálványok imádata és a paráznaság is helyi rendelet szerinted? Mert egy verseben szerepelek a vérevés tilalmával.
2018. okt. 3. 11:56
 8/67 anonim ***** válasza:
0%

Valóban másként értelmezik némelyek, akik kereszténynek nevezik magukat.

Igen a cselekedetek könyvében, Isten szelleme támogatásával megírták, hogy a keresztényekre mi vonatkozik ezen a téren.

A vér mindig is szent volt, illetve Isten szentnek tarttotta, amióta csak élet van a Földön.

Jehova megfogalmazta, hogy a test élete a vérben van, így azt nem lehet elvenni, megenni, vagy ide oda adogatni.

PL ha valakit megölnek Isten azt mondja Róla, hogy "a vére kiált hozzám". Nagyon fontos lenne ezt megérteni, de sajnos nem fordítanak erre időt, mert mással vannak elfoglalva. Sőt, ha ilyet tennének, vesztenének a népszerűségből, és az nekik nem lenne kifizetődő.


Azonban ami az állatok levágását illeti, biztos, hogy ne megfolytva vágják le, hanem véreztetnek. S azt azért tudni kell, hogy teljesen, nem lehet kifolyatni, a lényeg, hogy a tőlünk telhető alapossággal mossuk meg, hogy minnél kevesebb legyen benne.

Azért Jehova nem kegyetlen, mindenkinek látja a szívállapotát, és a tetteit.


A vér szentsége azért is lényeges, mert ahogy Isten kijelenti, azt az oltárra adta, tehát az áldozat bemutatássának alkalmával használható az oltárnál. Sehol máshol, semmilyen formában.

Ugyanakkor Jézus vére, vagy is halála az ami megmentést biztosíthat a mindenkinek, azzal, hogy elhiszik ezt az Istentől jövő megoldást az emberek problémájának megoldására. Valamint úgy is élnek.


Ha Isten nem kérné számon minden élőtől a vérét, akkor nem íratta volna le. Bizony elkell vele majd számolni, ki milyen módon tartotta meg szentségben a saját edényét.

2018. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Pál apostol szavaival élve: "Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." (1Kor 10,23). Egy másik helyen: "Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak." (Gal 5,13)


A kérdésedre válaszolva: nem minden keresztény eszik vért. Én például adventistaként egyáltalán nem fogyasztok húsokat - persze elsősorban egészségügyi okokból - de azért sem, mert tudom, hogy Isten eredetileg milyen táplálékot szánt az embernek, és abban nem volt állati eredetű. Ennek ellenére nem ítélem el azokat akik fogyasztanak húst, szabad akaratunk van. "Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm." (Rm 14,17)


Helyén kell kezelni a dolgokat. A legfontosabb, hogy az ember élő kapcsolatban legyen Krisztussal, a Megváltó Úrral. Ez sokkal fontosabb mint az evés vagy ivás. Ha ez működik az embert a Szentlélek úgyis elvezeti minden igazságra, ami fontos. Az Apostolok Cselekedeteiből idézett igének is ez a konklúziója: "Azokáért én azt mondom, hogy nem kell háborgatni azokat, kik a pogányok közül térnek meg az Istenhez, hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől. Mert Mózesnek régi nemzedékek óta városonként megvannak a hirdetői, mivelhogy a zsinagógákban minden szombaton olvassák." (Csel 15,19-21)


Üdv. Péter

2018. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon remélem, hogy nincs rajtad kevert szövetből készült ruhadarab!


Mert ha igen, Mózes szerint halálra kell kövezzünk téged. MOST RÖGTÖN.

2018. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!