Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet kilépni a Katolik...

Hogyan lehet kilépni a Katolikus Egyházból (más vallás miatt)?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve, voltam elsőáldozó és bérmálkozó.

Viszont más vallást választottam, amit a sajátomnak érzek, szeretnék átkonvertálni, viszont ehhez feltétel, hogy egy másik egyháznak ne legyek a tagja.

25 éves vagyok, anyum fizet ugyan egyházadót, azt nem tudom, hogy utánam is vagy sem, viszont én nem szeretnék a Katolikus Egyház tajga lenni.

Van ennek valami menete, vagy az már önmagában egy "kilépés", ha nem járok templomba, és nem tartom a kapcsolatot semmilyen katolikus közösséggel?


Nem Magyarországon élek már, hanem külföldön, ha ez számít.


Valaki tudna segíteni? Az interneten nemigen találtam erről semmit.



2018. okt. 6. 21:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Az Egyházat elhagyni és lehet és nem kilépni, elvégre Krisztus nem valami klubb.

Az elhagyás annyit jelent, hogy nem jársz a közösségbe, templomba, szentmisére. Nincs kilépési rituálé, vagy ötletem sincs mire gondoltál.

2018. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha azt vallod hogy hiszed a katolikus tanokat és részt veszel a vallási életben, akkor a katolikus keresztény vallás tagja vagy. Ha se nem hiszel, se vallási életet nem élsz, akkor nem vagy keresztény, ennyi az egész.
2018. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

Vidiripi


Megteheted hogy írsz egy kérelmet a katolikus egyháznak hogy mint tagot, töröljenek a nyilvántartásukból!

De biztos lehetsz benne hogy ezt nem fogják megtenni! Nem áll érdekükben!

Így tulajdonképpen nem tudsz hivatalos formában kilépni a k.egyházból!

2018. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Igen a tagnyilvántartásra értettem. De akkor ezek szerint nem vagyok "tagja" a vallásnak, a közösségnek, még akkor sem, ha anyum adót fizet?
2018. okt. 6. 23:25
 5/22 anonim válasza:
29%
Adót kell fizetni az egyik leggazdagabb szervezetnek, nállam már itt megbukik ez a vallás. Ha meg még is van isten, szégyelje el magát a katolikus vezetőség, hogy a hiten gazdagszik meg.
2018. okt. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
#5, nem adót kell fizetni, hanem egyházi hozzájárulást, ami évi 3000 ft, nyugdíjasoknak 2000. De ha nem fizeted be, nem fog a fekete autó érted jönni, vagy ilyenek. És csak úgy mondom, ebből nem fognak meggazdagodni. Néztél te már szét plébánián? Mert én igen. Nem valami luxuslakosztályokban élnek a papjaink.
2018. okt. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Megfogod az ajtót, kinyitod az ajtót, becsukod az ajtót....

[link]

2018. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy tudom, hogy az egyházi hozzájárulás nem személyenként van, hanem alapba csak 3 ezer FT, és ez leginkább a temetés miatt fontos. Javítsatok ki ha tévedek.


Mindazonáltal ha nem jársz a közösségbe, nem mész misére, nem tartod a kapcsolatot semmilyen keresztény csoporttal vagy szervezettel, akkor tulajdonképpen ki is léptél. Kilépési rituálé nincsen, valamint azt olvastam, hogy még levelet sem érdemes írni, mert nem fognak kihúzni a tagok névjegyzékéből, még akkor sem, ha azt mondják, hogy megteszik.

2018. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom miért lett lepontozva #8 hozzászólás, teljesen helyesen írta.

Nyilvántartásból már csak azért sem lehet kihúzni senkit, mert ez olyan, mint az anyakönyv. Ez egy hivatalos okirat, vicc kategória, amikor valaki olyasmiket mond, hogy levelet kell írni, hogy kihúzzanak belőle. Max egy jót röhögnek a levélen.

2018. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan nyilvántartásuk van, hogy kiket kereszteltek vagy bérmáltak meg az adott egyházközségben. Olyan nincs, ami az aktuális tagokat tartalmazza.
2018. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!