Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják Jehova tanúi,...

Miért gondolják Jehova tanúi, hogy ők az egyedüli igaz vallás?

Figyelt kérdés
Nem kötekedésből kérdezem, őszintén érdekel miért gondolják, hogy őket szereti Isten, a többi egyház meg armagedonkor elpusztul
2018. okt. 7. 09:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
16%

Az alapítás kezdeti ideje ha 2000 éve is történt Jézus részéről, az még nem teszi az utána alapított gyülekezeteket illegitimmé, hiszen akkor pl. a Pál által alapított gyülekezetek /pl. a Galata, stb/ sem lehetnének igaz gyülekezetek, mivel későbbi, és nem Krisztus által alapítottak voltak. Továbbá az apostoli gyülekezet tagjai kihaltak az I. században, akkor ezzel vége is a keresztény történelemnek? „Az Istennek nekem adott kegyelme szerint, mint bölcs építőmester, fundamentomot vetettem, de más épít reá. Ki-ki azonban meglássa mimódon épít reá. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, amely vettetett, mely a Jézus Krisztus. /1Kor 3:11/ Tehát ha Jézus az alap, arra építkezhetnek a 2000 éves történelem keresztényei, felekezetei, akár a 19. században is. Sőt! „ De nemcsak ő értük könyörgök, hanem azokért is, akik az ő beszédükre hisznek majd énbennem;” /Ján 17:20/ Vagyis akik a 2000 éve alapítottak hitében osztoznak. „Szeretteim, mivelhogy minden igyekezettel azon vagyok, hogy írjak nektek a közös üdvösség felől, kénytelen voltam, hogy intőleg írjak nektek, hogy tusakodjatok a hitért, amely egyszer a szenteknek adatott” /Judás 1:3/

Ha tehát valakik ezt a hitet képviselik, azok lehetnek legitimek Isten előtt, még ha ezt tagadják is mások. A legitimitás alapja az engedelmesség: „És hallék más szózatot a mennyből, amely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:” /Jel 18:4/ Tehát ki kell futni, a történelem folyamán mindig ki kellet futni a hamis közösségekből: „ Szakasszátok el magatokat e gonosz nemzetségtől!” /Csel 2:40/, anno és azóta is: „Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennük és közöttük járok; és leszek nekik Istenük, és ők én népem lesznek. Annak okáért menjetek ki közülük, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,És leszek nektek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.” /2Kor 6:16-18/


Ha pedig minden keresztény közösség az Isten népe, akkor ez kikre vonatkozik? „Valának pedig hamis próféták is a nép között, amiképpen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, aki megváltotta őket, megtagadván, önmagukra hirtelen való veszedelmet hoznak”. /2Pét 2:1/ Már az I. században elindult a hitehagyás: „Mert én tudom azt, hogy az én eltávozásom után jőnek ti közétek gonosz farkasok, kik nem kedveznek a nyájnak. Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat maguk után vonják”. /Csel 20:29-30/ J. 20. századi tanúira nem vonatkozhatnak ezek a kijelentések, sőt ezek sem: „ Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is... /Mát 24:24/


Hamis keresztény, hamis egyház arról ismerhető fel, hogy látszatkövetése van, miközben üdvösségből kizáró tanításokat képvisel. Pl. a halhatatlan Isten meghalt, szellemi létére testet öltött. /háromság/ A 10 parancsolat nem része az egész törvénynek, azt meg kell tartani. /adventisták/ A fizikai gazdagság Isten áldása, a szegénység meg az átka. /karizmatikusok/. Isten nem csak Jézust küldte megváltónak. /unitáriusok/ Stb. Jehova tanúinál nincsenek üdvösségből kizáró tanítások, legfeljebb félreértelmezett következtetések, amikből már kijavítottak néhányat és vlszínű még ki is fognak. Egyébként a tanításaik alapján sokkal inkább krisztusiak, mint a kereszténység főbb tanításai, ez pedig komoly szempont az igaz egyház megállapításánál. Legalábbis nekem ez a meggyőződésem, és azt alá is tudom támasztani a Bibliából ellentmondások nélkül.

2018. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%

#11

Valamit nagyok félreértelmezel. Az apostolok nem új felekezeteket alapítottak, hanem minden városban új gyülekezetet. A jehovások egy külön felekezet és nem gyülekezet. Méghozzá egy 19. század legvégén alapított felekezet, aminek semmi köze se az apostolok által alapított gyülekezetekhez, se a Krisztus által alapított Egyházhoz.

Egyébként számos apostolok által alapított gyülekezet még ma is létezik.


Amiket pedig utána írsz, azt nagyjából minden szekta használja magára vonatkoztatva. Ebben nincs semmi egyedi, inkább olyan szektát lenne nehéz találni, akik nem ezen igékre visszavezetve hirdetnék "egydüliségüket".

2018. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Pont azért amiért a keresztény egyházak minden más vallást lenéznek.
2018. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Amiért bármelyik másik.

Azt senki nem veszi észre, hogy ha van abszolút igazság, azt nem lehet kisajátítani :D

2018. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Szia Kérdező


Mindenki azt gondolja, hogy öve az igaz vallás, hiszen ha nem így hinné akkor nem is követné a felekezetét.


'a többitől sosem hallottam, hogy a másikat Isten elpusztítja. Csak annyit, hogy ott tiszta tanítás van'

Hát, nézzünk rá egy példát:

Ha csecsemőként nem keresztelnek meg akkor a pokolra fogsz jutni - ugyan azt jelenti csak más köntösben.


Amúgy ha egy vallás nem tartalmaz ígéretet - ha jól viselkedsz akkor a mennybe, paradicsomba, nirvánába kerülsz - akkor miért pont abban hinnél.

Ha pedig van ígéret akkor kimondva vagy kimondatlanan ott a fenyegetés is benne.

Nincs ezen mit csodálkozni

2018. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Ha csecsemőként nem keresztelnek meg akkor a pokolra fogsz jutni - ugyan azt jelenti csak más köntösben."

Kíváncsiságból, ezt melyik vallás esetében olvastad? Mert ilyenről még nem hallottam soha.

2018. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
25%

„Elnézést ,de ha már idézel a Bibliából akkor azt rendesen tedd!

Mert nem más tanításra hívja fel a figyelmet Pál ,hanem más evangéliumra.

Nem mindegy ,hogy valaki más evangéliumot hírdet,ami csak egy van,és Jézus Krisztusról szól,vagy csak más tanításokat,ami sok van sok témában.

Galata,1:8 De ha még mi magunk vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azon kívül, amelyet mi hirdettünk, átkozott legyen! 9Amint már korábban is megmondtuk, most ismét mondom: ha valaki nektek más evangéliumot hirdet azon kívül, amelyet elfogadtatok, átkozott legyen!„


"Bizodalmam van az Úrban ti hozzátok, hogy más értelemben nem lesztek; de aki titeket megzavar, elveszi az ítéletet, bárki legyen." Gal 5:10


Ha valaki kiforgatja az evangélium üzenetét hamis tanításokkal, az megmásítja az evangélium üzenetét, mivel a hamis tanítás más evangéliumhoz vezet. Ha az üdvösséghez vallási okból körül kell metélkezni, az hamis tanítás, megmásítja a Krisztus evangéliumát, és átkozottá teszi magát.


A más evangéliumban más tanítás van, hamis, és a más tanítás hamis evangéliumot eredményez!

2018. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17%

"jehovások egy külön felekezet és nem gyülekezet."


Apcs 24:14 Erről pedig vallást teszek neked, hogy én aszerint az út szerint, melyet felekezetnek mondanak, úgy szolgálok az én atyáim Istenének, mint aki hiszek mindazokban, amik a törvényben és a prófétákban meg vannak írva.


Apcs 28:22 Akarnók azért tőled hallani, micsoda értelemben vagy. Mert e felekezet felől tudva van előttünk, hogy mindenütt ellene mondanak.


Attól még a felekezet gyülekezet, hogy laikusok össze-vissza beszélnek ez ügyben.

Hogy a jehovások nem gyülekezet, ki vagy te hogy hiteles vélemény mondjál semmiféle igével nem alátámasztva. Nem jegyeznek sehol, csak az Igét jegyzik, de az nem a te világod. Ha a Szentírásból nem tudsz bizonyítani, ne itten kóklerkedjél!

2018. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#18

Tessék kóklerkám, néhány ige akkor:


"én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt."

Látod elhangozni az őrtorony szervezet vagy Jehova tanúi neveket? Én nem, márpedig akkor aligha alapította azt Jézus.


"Minden önmagával meghasonlott ország elnéptelenedik, minden önmagával meghasonlott város vagy ház elpusztul."

Hányszor is hasonlott már meg az őrtorony szervezet önmagával? Hányszor kellett újra, s újra átírni a hamis tanításokat? Krisztus szerint nem csak hogy nem igaz gyülekezet ezen ige alapján, de pusztulásra van ítélve.


Tessék, egy ige, ami a jehovásokról szól (többek között):

"De akadtak a nép körében hamis próféták is, ahogy a ti körötökben is föllépnek majd hamis tanítók, akik romlásba döntő tévtanokat terjesztenek, s még megváltó Urunkat is tagadják, s ezzel gyors pusztulást vonnak magukra."

Mivel tagadjátok, hogy Jézus a Krisztus, hiszen szerintetek csak egyszerű angyal, így a ti szektátok sorsa ezen ige szerint is a pusztulás.

2018. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

"Hányszor is hasonlott már meg az őrtorony szervezet önmagával? Hányszor kellett újra, s újra átírni a hamis tanításokat? Krisztus szerint nem csak hogy nem igaz gyülekezet ezen ige alapján, de pusztulásra van ítélve."


Akkor vagy Jezus tevedett/kamuzott, vagy megis a jehovas az igaz vallas, mert naprol-napra no a szamuk, nagyon nem ugy fest, mint ami halalra van itelve.

2018. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!