Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden állat szent Isten...

Minden állat szent Isten szemében?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert kígyót tartok "otthon" és a főbérlőm aki katolikus,szemmel láthatóan nincs oda érte.
2018. okt. 15. 21:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

És ki kivàncsi erre?

Egyáltalán hogy jött ez ide?

2018. okt. 15. 22:16
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia, az előző válaszoló vagyok. A kígyó egy olyan állat, amitől tartani kell, úgyhogy nem akarják, hogy a közelükben legyen. Semmi köze a valláshoz, pusztán óvatosság.
2018. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem neked írtam, hanem a 45%-snak csak törölték a válaszait.
2018. okt. 16. 09:56
 14/15 anonim ***** válasza:

A Biblia megkülönböztet tiszta és tisztátalan állatokat. A hüllők a tisztátalan állatok közé vannak sorolva. Ám az Újszövetség szerint minden állat megehető, ha hálaadással élnek azzal, ha pedig megehető, akkor tartani sem lehet bűn. Megmondom őszintén, hogy amikor az első patkánysiklóimat hazavittem annak idején, voltak negatív érzéseim, de később elmúltak. Ma már nincsenek kígyóim, és nem is nagyon szeretnék. Bennem is felmerült a kérdés, hogy vajon helyes-e hüllőket tartani, az én kedvenceim a gyíkok voltak, kaméleonok, gekkók, ezek szaporodtak is nálam. Ma már nincsenek ilyen állataim sem, várakozó állásponton vagyok. Lehet, hogy nem is lesznek. De hiba volna kategorikusan kijelenteni, hogy rossz dolog a hobbiállat tartás, vagy hogy egy rágcsáló vagy kisragadozó tartása, ami bibliai szempontból szintén tisztátalan, helyesebb, mint egy kutyafejű boa tartása. Én úgy gondolom, nem ezen múlik az ember üdvössége. Ám ha valaki Isten helyett az állatait szereti, az már a Biblia alapján bálványimádás, amiből meg kell térni. Jó irányadók erre a helyzetre is Pál apostol szavai:


"Ezt pedig azért mondom, atyámfiai, mert az idő rövidre van szabva ezentúl, azért akiknek van is feleségök, úgy legyenek, mintha nem volna. És akik sírnak, mintha nem sírnának; és akik vígadnak, mintha nem vígadnának; akik vesznek, mintha semmijök sem volna. És akik élnek e világgal, mintha nem élnének: mert elmúlik e világnak ábrázatja." (1Korinthus 7,29-31)


Vagy:


"Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek." (1Korinthus 10,31)


Vagy:


"És mindent, amit csak cselekesztek szóval vagy tettel, mindent az Úr Jézusnak nevében cselekedjetek, hálát adván az Istennek és Atyának Ő általa." (Kolossé 3,17)

2018. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Seno98 válasza:
Nem azért, nem tetszett neki mert nem szent állat, hanrm mert egy kicseszett kígyó! xD
2018. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!