Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Mennyországba jutok,...

Ha a Mennyországba jutok, Csucsu, a meghalt kutyám is velem lehet, vagy oda őt nem engedik be?

Figyelt kérdés
A szeretett állataink is velünk lesznek a Mennyországban? Ha igen, akkor már olyanok lesznek, mint az egymással szelíden játszó oroszlán és bárány? (Vagyis Cirmi, a cicánk ki fog békülni Csucsuval?)

2016. júl. 14. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

A hagyományos keresztény tanítás szerint az állatoknak nincs halhatatlan lelkük, amelyikük most meghal, az egyelőre még nem kerül a Mennyországba.


Azonban Krisztus második eljövetelekor ők is részesülnek az általános feltámadásban, tehát feltámadnak és a mennybe jutnak. (Mivel az állatok bűntelenek, ezért nem kerülnek a pokolba.)


A Mennyországban ki fog békülni Csucsu kutya Cirmi cicával. :)

2016. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon aranyos. :-) Én is hiszek abban, hogy még találkozok a Brútusz kutyámmal.
2016. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

"Mivel az állatok bűntelenek"


És mi van a meleg állatokkal? Vagy a homoszexualitás csak az emberre nézve bűn?

2016. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

# 3


A világon minden csak az emberre nézve lehet bűn, mert csak az embernek van szabad akarata.


Mindettől függetlenül a homoszexualitás az állatoknál természetellenes jelenség, három esetben fordul elő:

1) domesztikált fajtáknál

2) fogságban tartott vadállatoknál

3) vadon élő állatoknál akkor, ha az adott populáció életkörülményeiben drasztikus változás történik.

Mondhatni, hogy az állatok homoszexuális viselkedése is az ember bűne :)

2016. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

#4


Mutatnál valami forrást, ami alátámasztja azt amit írtál? Esetleg peer reviewed tudományos publikációt? Az sem gond, ha fizetős a tartalom. Csak azért kérem, mert számomra elég hihetetlen állításokat fogalmaztál meg, és kétlem, hogy tudományos alapjuk lenne. Ha tévedek nem gond, csak ezért kérek valami forrást.

2016. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

#3

Lol melegnek lenni nem bun

2016. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

#5


Tudom, hogy nem bűn. A homoszexualitás egy teljesen természetes jelenség, és erkölcsileg is elfogadható. Nem azért írtam, mert másképp gondolnám, csupán kíváncsi voltam, hogy egy keresztény szerint mi a helyzet a meleg állatokkal.

2016. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

"Mondhatni, hogy az állatok homoszexuális viselkedése is az ember bűne"


Azoké is, akik teljesen természetes környezetükben mutatnak homoszexuális viselkedést?

2016. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
31%
Most elmondok egy titkot,de csak neked: NINCS MENNYORSZÁG!!!!4!44!!
2016. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

# 5


Meg nem mondom már, hogy hol olvastam erről, de több helyen is. Nem olyan szenzációs ez az infó, ez azért elég általánosan ismert tény a zoológusok körében.


Olvastam arról is (de már ezt sem tudom hogy hol), hogy fogságban tartott patkányoknál is vizsgálták, hogy mikor jön elő a homoszexuális viselkedés. Az volt az eredmény, hogy ha a populáció életterét a normálisnak kb. a felére csökkentették, akkor egyéb devianciák mellett (pl. agresszió) a homoszexuális viselkedés is megjelent, míg a normál területen élő kontrollcsoportban nem volt rá példa. Amikor pedig visszaállították a normális életteret, akkor a kísérleti csoportban is megszűnt az addig intenzíven gyakorolt homoszexualitás.


Érdekes az is, hogy az embereknél is van ilyen összefüggés: minél nagyobb a település, annál magasabb a melegek százalékos aránya. Nem a pár ezres eltérésekre kell gondolni, hanem a metropolisz-város-tanyavilág viszonylatokra. De nyilván ez összetett kérdés, egyéb okai is vannak ennek, nem csak az élettér szűkössége.

2016. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!