Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szex tilos a keresztelő előtt?

A szex tilos a keresztelő előtt?

Figyelt kérdés

Nem rég volt a sógornőm babájának a keresztelője.

Előtte levő napon a párom megmondta, hogy nincs szex mert az bűn keresztelő előtt, keresztelőre tisztán kell menni.

Én nem vagyok vallásos bár sokat olvasok róla...de nem gyakorlom.

Párom katolikus de nem annyira gyakorolja, mint mondjuk gyerekkorában.

Én ilyenről még sise hallottam, mondtam neki számomra nem logikus mivel ha nincs szex akkor a baba sincs. De ő ragaszkodik ehhez az elvhez. Elfogadtam, nem nagy dolog.

Közös ismerőst is megkérdeztem, aki szintúgy katolikus, hogy mit tud erről. Anélkül, hogy elmondtam volna neki a véleményemet, teljesen ugyanazt mondta amit én a páromnak. A szex nem tisztátalan, nem bűn és ha nincs szex nincs gyerek se.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, mit tudtok erről, hol van ez megírva stb...

28N



2018. okt. 18. 01:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Sokkal inkább az a "BŰN" hogy az emberek felesleges és értelmetlen megfelelésekkel terhelik egymást és saját magukat.
2018. okt. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ilyen szabály vagy ilyenek. A párodnak csak nem volt kedve szeretkezni, és erre fogta.
2018. okt. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

"keresztelőre tisztán kell menni"


Hát meg kell fürdeni utána....

2018. okt. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Igaza van párodnak, csupá ott a tévadése, hogy a tilalom a keresztELENDŐ gyerekre vonatkozik!
2018. okt. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Ez érdekes. Ha összevagytok házasodva, akkor nem értem, ha pedig nem, akkor már eleve paráznaságban éltek, így is úgy is helytelen az életetek.

Mint a Jézus korában élt vallásoskodók. Az Isten szava helyett azt tartottak fontosnak, amit emberi hagyományokon és nem az írásokon alapultak.....

2018. okt. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az, hogy neki nem volt kedve biztos nem igaz. Nem is hoztam szóba, márcsak azért sem.

Amúgy egyet értek mindenkivel, köszönöm a válaszokat.

Én továbbá nem is tervezem a gyerekünket megkeresztelni, amikor lesz mert szeretném ha saját maga döntené el amikor felnő.

Ő ezzel sem ért egyet, de ez még amúgy is a jövő zenéje.

2018. okt. 18. 07:29
 7/17 anonim ***** válasza:
De sok problémátok lesz még a vallás körül (remélem tévedek).
2018. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Fú hát hallod van egy elképzelésem mik lesznek itt :D

De amúgy már beszélgettünk erről. Igazából 98%-ban úgy gondolkodik ahogy én, csak egy két ilyen érdekes elképzelése van, amit remélem értelmes emberek módjára megbeszélünk majd.

Csak ezen a no szex keresztelő előtt dolog miatt meghökkentem.

2018. okt. 18. 08:25
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
A bébi ne szexeljen a keresztelő előtt. Jogos a tilalom, mert valószínű még pirinyó.
2018. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

A középkorban az év 180 napján tilos volt a szex a házastársak között.

De ennek nincs bibliai alapja, csak az egyház találta ki. Ugyanígy az engedélyezett szexpózokat (azt az egyet) és a körülményeket (sötétben, majdnem felöltözve, és úgy, hogy a nőnek ne legyen orgazmusa).

A kereszténység eléggé nő- és szexgyűlölő vallás.

Ma már nem annyira - de akkor, amikor mindent ők diktáltak, ilyenek voltak.

2018. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!